Labioplasti

Labioplasti Haberleri

Doğum sonrası sorunlar kadının cinsel hayatını etkiliyor

Doğum sonrası sorunlar kadının cinsel hayatını etkiliyor

Bazı kadınlar özellikle de doğum sonrasında genital bölgelerinde nefret ettikleri veya anormal gördükleri durumları düzeltmek için bazı estetik uygulamalara yöneliyor. Labioplasti (İç Dudak Estetiği), Vajinoplasti (Vajina Daraltma Ameliyatı), Klitoris estetiği (Klitoral Hudoplasti), Genital beyazlatma, G noktası büyütme ve büyük dudaklara dolgu uygulaması gibi estetik uygulamalar kadınların doğum sonrasında ihtiyaç duyduğu uygulamalar arasında yer alıyor. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Deniz Ulaş genital bölge estetiği uygulamalarını anlattı.
Labioplasti nedir? Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır?

Labioplasti nedir? Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır?

Labioplasti ameliyatı kadınlar için bilinen en iyi genital kozmetik müdahaledir. Labioplasti nedir? Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır? Labioplasti kimlere yapılır sorularının cevaplarını Doç.Dr.Aydın Köşüş Ve Doç.Dr.Nermin Köşüş açıkladı.
Labioplasti nedir, nasıl yapılır?

Labioplasti nedir, nasıl yapılır?

Kadınların yaz korkusu labioplasti nedir, nasıl yapılır? İşte tüm ayrıntılar...
İç dudak sarkması ve estetik olarak düzeltilmesi

İç dudak sarkması ve estetik olarak düzeltilmesi

Op. Dr. Defne Erkara labioplasti ameliyatı adıyla bilinen iç dudak estetiği hakkında bilgi veriyor.  İç dudak sarkması sadece görsel olarak değil sağlık yönünden de kadınları zorluyor. Özellikle mesleki olarak veya giyim tarzı olarak tayt gibi dar giysileri tercih eden kadınlar özel bölgelerindeki kabarıklıktan çok rahatsız oluyorlar. Hele mayo, bikini giymek tam bir kabus. Sağlık yönünden ise, mukoza yapısında olan iç dudaklar, normalde dış dudakların içinde kalması gerekirken, sarkma yüzünden dışarıda kalırlar. Bu da tahriş olmalarına ve enfeksiyon kapmalarına yol açıyor. Kısa bir ameliyatla iç dudak sarkmasından kurtulmak mümkün. İşlem yarım saat kadar sürüyor. Lokal veya genel anestezi ile yapılabiliyor. Eriyen dikiş konulduğu için dikiş alımı yok. Ertesi gün duş alınabilir ama 2-3 hafta havuz, deniz, sauna önermiyoruz. Komplikasyon olarak ise operasyon sonrası hafif kanamalar, morluk ve şişlik görülebilir. 1 gün süreyle soğuk uygulama ile bu şikayetleri azaltmak mümkün