Merkur

Merkur Haberleri

Gökyüzünde çanak antenlerimizi kullanalım

Gökyüzünde çanak antenlerimizi kullanalım

Daha çok olumlu açıları yaşayacağımız esin dolu bir haftaya giriyoruz. Venüs ve Uranüs bu hafta yine başrolde olacak. Merkür’ün Neptün ve Oğlak’taki Plüton ve Jüpiter ile uyumlu açısı da kesinleşecek. Haftanın büyük bölümünde gökyüzünde adeta bir çanak oluşacak ve çanağın kenarlarını Venüs ve Uranüs tutuyor olacak. // Uz. Dr. F. Sena Büyükçopur
İletişime geçme zamanı

İletişime geçme zamanı

İletişim gezegeni Merkür’ün olumlu açılarının ağırlıkta olduğu bir haftaya giriyoruz. Dolayısıyla önemli görüşmeler, yazışmalar, toplantılar açısından önümüzdeki haftayı kullanabiliriz. Astrolojide Merkür ticari konuların da göstergesidir. Bu açıdan baktığımızda, hazır yeniayın ardından Ay da büyüme fazında ilerlerken, ticari konularda harekete geçmek, imzalar atmak, duyurular yapmak, yayınlamak, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine başlamak veya ağırlık vermek açısından bu haftayı değerlendirebiliriz.
Gençlik ve güzelliğin baş düşmanı: Stres

Gençlik ve güzelliğin baş düşmanı: Stres

O halde niye başlıkta “stres” var? 4 Kasım Çarşamba akşamı Merkür direkte döndüğünde Satürn ile zorlu kare açısına yaklaşıyor olacak. Gökyüzünde Merkür Satürn karesi meydana geldiği zamanlarda olumsuz düşünceler, karamsarlık, endişe ve korkular artabilir. İlişkilerde zorluk çıkabilir, araya mesafe koyma ihtiyacı doğabilir. Başkaları tarafından eleştiri yağmuruna tutulabilirsiniz. Strese karşı Venüs-Mars başrolde! // Çağla Ercanoğlu
Merkür gerilemesi bitiyor

Merkür gerilemesi bitiyor

Merkür gerilemesi ya da Merkür Retro ifadesi artık pek çok insan tarafından biliniyor. Yolda beni görüp tanıyan pek çok insanın sorduğu sorulardan biri de “Bir şeyler ters gidiyor, yine Merkür Retrosu mu var?” oluyor. Tabii her şeyi sadece Merkür’e bağlamamalı. Gökyüzü hareketleri sürekli değişiyor ve yaşadığımız olumlu ya da olumsuz gelişmelerle bağlantılı gözüküyor.
Akrep burcunda Merkür retrosu başlıyor

Akrep burcunda Merkür retrosu başlıyor

Çanlar karma borcu olanlar için çalıyor! İhtiraslı, tutkulu, ketum, sinsi, dönüştürücü, derinlemesine incelemede üstüne olmayan Akrep burcunda Merkür retrosu 14 Ekim’de başlıyor. Matruşka misali retro içinde retro yaşayacağımız günler bizi bekliyor. Çünkü Akrep burcunun yönetici gezegeni Mars Koç burcunda retrosuna devam ediyor.
Dikkat! Merkür retrosu hem bilgisayarınızı hem cildinizi bozabilir

Dikkat! Merkür retrosu hem bilgisayarınızı hem cildinizi bozabilir

İletişim gezegeni Merkür, 14 Ekim Çarşamba günü retro harekete geçiyor. Meşhur Merkür Retrosu başlıyor. 3 Kasım tarihine kadar devam edecek bu retro döneminde genel olarak iletişim, teknolojik aletler, ticaret, sözleşmeler, anlaşmalar, alım satım konularında dikkatli olmak gerek. Bunun sağlık ve güzellikle ne ilgisi var diye düşünebilirsiniz. Gelin biyoloji bilgilerimizi tazeleyelim ve Merkür retrosunu bu kez farklı açıdan değerlendirelim. // Çağla Ercanoğlu
Bu hafta sıkı duralım

Bu hafta sıkı duralım

Tıbbi astroloji gözüyle bu hafta öne çıkacak gökyüzü etkilerine birlikte bakmaya çalışacağız... Tıbbi astrolojide ışıklar ve iç gezegenler hayati önem taşır. Tabii ki jenerasyon gezegenleri dediğimiz Uranüs, Neptün ve Plüton da önemlidir ama, genellikle iç gezegenlerin bir üst oktavı sayılırlar, yani benzer titreşimleri daha yüksek frekansta yayarlar. Merkür zihinle, sinirlerle, Uranüs dahilikle, icatlarla, sinir iletimiyle, Venüs sanatla, üremeyle, Neptün ilahi esin, üremeyi kontrol eden hormonlarla ilişkilidir. Mars enfeksiyonlarla, Plüton, ağır ve yaygın enfeksiyonlarla. // Uz. Dr. F. Sena Büyükçopur
Çok şaşırabilirsiniz!

Çok şaşırabilirsiniz!

Merkür-Uranüs karşıtlığının çok etkili olduğu günlerden geçmekteyiz. Bu iki gezegenin zorlu açılarında beklenmedik ve şaşırtıcı gelişmeler olasıdır. Hiç aklımıza gelmeyen durumlarla karşılaşabiliriz. Ya da ummadığımız şeylere şahit olabiliriz.
Güneş Terazi'de, aklımız estetikte!

Güneş Terazi'de, aklımız estetikte!

22 Eylül Salı günü Güneş, güzellik gezegeni Venüs yönetimindeki Terazi burcuna geçiyor. Sonbahar ekinoksu diye adlandırılan bu özel günde gece ile gündüz eşitleniyor. Eşitliğin, uyumun ve estetiğin sembolü Terazi burcunun etkilerini yoğun şekilde hissetmeye başlıyoruz. Bu dönemde aklı ve zihni yöneten gezegen Merkür de Terazi’de, yani aklımız fikrimiz güzellikte!
Değişim rüzgarları esiyor

Değişim rüzgarları esiyor

Neptün, Plüton, Jüpiter, Satürn ve Uranüs geri giderken Merkür ve Venüs desteği ortaya çıkıyor. Geçmişte yaşanan birçok olayı bir film gibi düşünerek, artık eski duyguların geride kaldığını düşünmeye başlayacaksınız. Yeni düşüncelerin paralelinde sizi destekleyen olaylar, ufkunuzu genişletecek. Yaratıcılığınızı çok iyi kullanacağınız ortamlarda bulunacaksınız. Maddi konularınız üzerinde özenle durmalı, hesaplarınızı dikkatli bir şekilde planlamalısınız.
24 Ağustos: İlham ve esin dolu bir hafta başlıyor

24 Ağustos: İlham ve esin dolu bir hafta başlıyor

Merkür-Uranüs ve Venüs-Neptün arasında uyumlu açılarının etkin olacağı bir haftaya giriyoruz. Jüpiter de devreye girdiğinden bilimin, sanatın, teknolojinin her dalında ve hatta hayatın günlük akışında yaratıcı zekanın coşkun işleyişine şahit olacağımız ilham, esin, aydınlanma dolu bir hafta... // Uz. Dr. F. Sena Büyükçopur
French oje: En ilginç hikayeler kendini 'Sıradan' bulan insanlardan çıkıyor

French oje: En ilginç hikayeler kendini 'Sıradan' bulan insanlardan çıkıyor

Sosyal medyanın en popüler isimlerinden biri French Oje, Instagram’daki adıyla Frenchos, aynı zamanda arı gibi çalışkan, durmadan üreten bir yazar. Dokuzuncu kitabı ‘Merkür ve Mucize’yi geçtiğimiz haftalarda okuyucularıyla buluşturdu. Yeni romanına, ilişkilere ve sosyal medyaya dair konuştuk... Oya Çınar / oya.cinar@posta.com.tr
Burçlar evcil hayvanları nasıl etkiliyor?

Burçlar evcil hayvanları nasıl etkiliyor?

İngiliz astrolog Jessica Adams, evcil hayvanların, burçlarından nasıl etkilenebileceğini anlattı. Aslan burcu kediler aynaya bakmayı severken, düşünceli Balık burcu kedisi ise, suyla oynamayı çok seviyor. Şimdi ise Merkür retrosu nedeniyle evcil hayvanların garip davranışlar sergileme dönemi.
Yengeç burcunda Merkür retrosu: Şimdi tamamen duygusalız

Yengeç burcunda Merkür retrosu: Şimdi tamamen duygusalız

Merkür bugün Yengeç burcunda geri hareket etmeye başladı ve retro hareketine 13 Temmuz’a kadar da devam edecek. Retrolar geriye dönüp bakmayı, tamamlanmamış meseleleri gözden geçirmeyi işaret ederler. Bu sefer bir de iletişim gezegeni Merkür, nostaljik ve duygusal Yengeç burcunda retro hareket ediyor, 21 Haziran’da Yengeç burcunda bir Güneş Tutulması yaşayacağız, haliyle oldukça duygusalız ve kendi kabuğumuza çekilmek istiyoruz. // İrem Haliloğlu
Yengeç burcunda Merkür retrosu; Şimdi tamamen duygusalız

Yengeç burcunda Merkür retrosu; Şimdi tamamen duygusalız

Merkür bugün Yengeç burcunda geri hareket etmeye başladı ve retro hareketine 13 Temmuz’a kadar da devam edecek. Retrolar geriye dönüp bakmayı, tamamlanmamış meseleleri gözden geçirmeyi işaret ederler. Bu sefer bir de iletişim gezegeni Merkür, nostaljik ve duygusal Yengeç burcunda retro hareket ediyor, 21 Haziran’da Yengeç burcunda bir Güneş Tutulması yaşayacağız, haliyle oldukça duygusalız ve kendi kabuğumuza çekilmek istiyoruz.
Merkür İkizler burcunda

Merkür İkizler burcunda

12 Mayıs - 28 Mayıs tarihleri arasında, iletişim gezegeni Merkür Boğa burcundaki yolculuğunu sona erdirip, yöneticisi olduğu İkizler burcundaki seyrine başlıyor.
Merkür Boğa burcunda

Merkür Boğa burcunda

27 Nisan - 12 Mayıs tarihleri arasında iletişim gezegeni Merkür Koç burcundaki yolculuğunu sona erdirip, Boğa burcundaki seyrine başlıyor.
Merkür burcunuz ve iletişim şekliniz

Merkür burcunuz ve iletişim şekliniz

11-27 Nisan arasında Merkür Balık burcundaki yolculuğunu sona erdirip Koç burcundaki yolculuğuna başladı. Bu transitin sizleri nasıl etkileyeceğini, Güneş ve yükselen burçlarınız üzerinden yorumlamıştım. Bu kez Merkür, yani iletişim gezegeninizi, Merkür burçlarınız üzerinden ele aldım.
Merkür Koç burcunda

Merkür Koç burcunda

11 Nisan - 27 Nisan tarihleri arasında Merkür Balık burcundaki sisli, puslu havasından çıkıp cesur ve atılgan Koç burcuna giriş yapıyor.
Merkür retrosu ve Mars Oğlak transiti

Merkür retrosu ve Mars Oğlak transiti

Balık burcunda gerçekleşen Merkür Retrosu eşliğinde Yay burcu transitini tamamlayan Mars, 16 Şubat itibariyle Oğlak burcunda ve inanın hiç hazır değiliz buna. Çünkü 2020 için kullanabileceğimiz en iyi metafor domino etkisi. Şimdi döngü Mars’ın Oğlak burcu hareketiyle tetiklenirken taşlar birbiri ardına düşecek. Mars’ın Kova burcunda hareket edeceği 30 Mart’a kadar tansiyon bir hayli yükselecek, 10 Mart’a kadar da Merkür Retrosu geçmiş problemleri önümüze döküp duracak, hatta ardından da Mars’ı Kova burcunda bekleyen bir Satürn olacak ama o sonranın meselesi, şimdi bizim Mars’ın Oğlak burcunda neler yapacağını, Merkür Retrosu’yla beraber ne getireceğini konuşmamız lazım.