Mutluluk Veren Besinler

Mutluluk Veren Besinler Haberleri

Mutluluk Veren Besinler haberleri sayfasında Mutluluk Veren Besinler haberlerini bulabilir tüm Mutluluk Veren Besinler haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Mutluluk Veren Besinler haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 7 haber bulunmaktadır.

Bu yiyecekler mutluluk veriyor! İşte tüketenleri mutlu eden 6 önemli besin

Bu yiyecekler mutluluk veriyor! İşte tüketenleri mutlu eden 6 önemli besin

Tüketilen besinlerle mutluluk hormonları arasında güçlü bir ilişki olduğu biliniyor. Özellikle karbonhidrat içeren gıdalar mutluluk seviyesini artırmaya yardımcı oluyor. Ancak besin değeri olmayan basit karbonhidratlarla, vücudun asıl ihtiyacı olan faydalı kompleks karbonhidratların ayrımını iyi yapmak gerekiyor. Peki mutlu olmak için ne yemeli? Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Aslıhan Altuntaş mutluluk veren sağlıklı besinler hakkında bilgi verdi.
Serotonin üretimini artıran besinler

Serotonin üretimini artıran besinler

Enerji azlığı, yorgunluk, bitkinlik, depresyon ve anksiyete gibi rahatsızlıkların altında serotonin azlığının yattığını belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. İsmet Melek, mutluluk veren serotonin üretiminin yüzde 90'ının bağırsaklarda gerçekleştiğini söyledi. Melek, serotonini artırmak için yapılması gerekenleri anlattı.
Mutluluk veren besinler nelerdir?

Mutluluk veren besinler nelerdir?

Çikolata, muz gibi bazı besinleri yediğimizde kendimizi iyi hissetmeye başlamamız tesadüf değil. Bu besinler çoğu zaman tadıyla, kokusuyla ya da hemen salgılatmaya başladıkları ‘serotonin’ hormonuyla gerçekten de kendimizi daha keyifli hissetmemizi sağlıyor. Uzman Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir, vücuttaki serotonin miktarını artırmak için tüketmemiz gereken besinleri ve bu besinlerle yapılabilecek mini tarifleri paylaştı.
Bu besinler sadece sağlık değil mutluluk da veriyor!

Bu besinler sadece sağlık değil mutluluk da veriyor!

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayça Güleryüz başta kırmızı meyveler olmak üzere bazı besinlerin içerikleri itibarıyla kişilerin kendilerini mutlu hissetmesini sağlayabildiğini belirterek “Günlük beslenmenizde mutlaka bu besinlere yer vermelisiniz” diyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayça Güleryüz, mutluluk veren besinleri anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
Kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayacak 8 yiyecek

Kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayacak 8 yiyecek

Şehir hayatının yoğunluğu, iş stresi, kişisel sorumluluklar gibi pek çok etken gün içinde kendimizi mutsuz hissetmemize yol açabiliyor. Böyle anlarda birçok kişi kendini yeniden iyi hissetmek için bir şeyler atıştırıyor. Çünkü bazı besinler içerdikleri serotonin gibi maddeler nedeniyle mutluluğun kapılarını aralayabiliyor. Mutluluk veren besinler sayesinde stresi azaltırken, kilo almamak için tüketilen miktarlara dikkat etmek gerekiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Emine Yüzbaşıoğlu, mutluluk veren besinler hakkında bilgi verdi.
Kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayan 8 yiyecek

Kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayan 8 yiyecek

Bazı besinler içerdikleri serotonin gibi maddeler nedeniyle mutluluğun kapılarını aralayabiliyor. Mutluluk veren besinler sayesinde stresi azaltırken, kilo almamak için tüketilen miktarlara dikkat etmek gerekiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Emine Yüzbaşıoğlu, mutluluk veren besinler hakkında bilgi verdi.
Bu besinler yedikçe mutluluk veriyor

Bu besinler yedikçe mutluluk veriyor

Son yıllarda yapılan çok sayıda bilimsel araştırmayla, insanların özellikle bazı besin türlerini belli miktarlarda tükettiklerinde vücutlarında mutluluk veren hormonların arttığı ve o bireylerin de bu durumu gerçekten hissettiklerini ifade ettikleri tespit edildi. Peki mutluluk veren besinler nelerdir?