Muzik

Muzik Haberleri

MEB duyurdu: 1 Haziran'da açılıyor

MEB duyurdu: 1 Haziran'da açılıyor

Özel okul öncesi eğitim kurumları ile aralarında yabancı dil, bilgisayar, resim ve müzik kurslarının da bulunduğu çeşitli özel kurslar ve sürücü kurslarının 1 Haziran’dan itibaren açılacağı bildirildi.
Mustafa Sandal'dan gençlere müzik tavsiyesi

Mustafa Sandal'dan gençlere müzik tavsiyesi

Mustafa Sandal, Vodafone Freezone Online Müzik Yarışması'nın yarı finalistleriyle canlı yayında buluştu.
Facebook, insanların birlikte müzik yapabilecekleri uygulamayı tanıttı: Collab

Facebook, insanların birlikte müzik yapabilecekleri uygulamayı tanıttı: Collab

Facebook’un iç araştırma ve geliştirme ekibi olan NPE Team, geçtiğimiz günlerde yayınladıkları grup arama uygulaması CatchUp’ın ardından şimdi de kişilerin birlikte müzik yapabilecekleri Collab’ı duyurdu. Collab videoları yalnızca 15 saniye sürüyor. Onur Binay/posta.com.tr
Ünlüler ve çocukları

Ünlüler ve çocukları

Gösteri dünyasının ünlü isimlerinin kendileri kadar çocukları da merak konusu oluyor. Sinema, televizyon, müzik ve sahne camiasındaki isimlerin çocukları en az ebeveynleri kadar ünlüyken bazıları ise gözlerden uzak yaşıyor. Kimi kameralar önünde büyüyor kimi ise objektiflerden uzak bir hayat sürüyor. İşte ünlü isimlerin çocukları...
Serel Yereli Londra’dan öpücük gönderdi

Serel Yereli Londra’dan öpücük gönderdi

Oyunculuk kariyerini dondurarak müzikal anlamda bir şeyler yapmak isteyen ve bunun da eğitimini almak üzere yurtdışına çıkan Serel Yereli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla kendisinden söz ettiriyor.
İzlanda'nın Eurovision'a özel şarkısı sosyal medyada yeni bir akım yarattı

İzlanda'nın Eurovision'a özel şarkısı sosyal medyada yeni bir akım yarattı

İzlanda'nın Eurovision 2020 etkinliğine özel şarkısı 'Think About Things' sosyal medyada kısa süre içinde dans akımına dönüştü. İnternette farklı koreografler ile taçlandırılan şarkı, farklı ülkelerde insanlar tarafından paylaşılıyor. Ortaya çıkan renkli görüntülerden bazılarını derledik.
Bebeklere müzik dinletmek dil gelişimini olumlu etkiliyor

Bebeklere müzik dinletmek dil gelişimini olumlu etkiliyor

Bebeklerin duydukları kelimeleri taklit ederek konuşmayı öğrendiklerini uzun zamandır biliniyordu. Ancak yeni bir araştırma, bebeklerin dinledikleri şarkıların melodilerini taklit etmeye çalıştığını, bunun da bebeklerin dil gelişimine katkıda bulunabileceğini gösteriyor.
Fazıl Say Türk bestecileriyle ilgili projesini anlattı

Fazıl Say Türk bestecileriyle ilgili projesini anlattı

Türk klasik batı müziği piyanisti ve dünyaca ünlü piyano virtüözü Fazıl Say, Türkiye'deki bestecileri toplumla buluşturma amacıyla bir proje üzerinde çalıştığını duyurdu. Türkiye'de besteciler ile toplum arasında bir kopukluk olduğunu ve bunun üzerinde durduğunu ifade eden Say, besteciler ile toplum arasında bir köprü kurmak gerektiğini belirtti.
Emir Yargın'dan ipuçları

Emir Yargın'dan ipuçları

Yeni nesil sanatçıları destekleyen Red Bull Warm Up bu yıl tamamen dijital bir formatla devam ediyor. 7 yıldır devam eden ve bu yıl ilk kez yalnızca dijital olarak sürdürülecek proje, müziğe ilgili ve özgün müzik üreten herkese şans tanıyor. Kendi bestelerini ve performanslarını bir video aracılığıyla gösterecek olan katılımcılar arasından seçilen 1 müzisyen ya da grup, kendi video klibine kavuşacak. Türkçe elektronik müziğin sevilen isimlerinden olan Emir Yargın, aynı zamanda birçok alternatif klibin yönetmenliğini üstlenmişti. Yargın, hazırladığı bir video ile Red Bull Warm Up katılımcıları için evini sahneye dönüştürmenin ipuçlarını sıraladı.
Kılıçdaroğlu: Failleri bir an önce bulunmalı

Kılıçdaroğlu: Failleri bir an önce bulunmalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'deki bazı camilerden müzik yayını yapılması hakkında açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, faillerin bir an önce bulunmasını istediklerini söyledi.
Onur Çetin'den aşk şarkısı

Onur Çetin'den aşk şarkısı

Yıllarca müzik piyasasında aranjör, söz yazarı ve besteci olarak bir çok şarkıda imzası olan ve son zamanlarda kendisini sosyal medyada yazdığı şiirler ve sözlerle büyük bir kitleye sevdiren Onur Çetin, şimdi yeni yaptığı ve kendisinin seslendireceği şarkılarla, piyasaya şarkıcı olarak adımını atıyor.
Deezer, resmen Türkiye pazarına girdi

Deezer, resmen Türkiye pazarına girdi

Türkçe uygulamasını güncelleyen Deezer, Mustafa Ceceli, Aleyna Tilki, Hadise, Murat Boz, Göksel gibi Türk sanatçıların parçalarını arşivine ekledi. Platform aynı zamanda Drake, Dua Lupa, Marshmello gibi yıldızların şarkılarıyla birlikte 56 milyon parçalık arşivi de yayına verdi.
MFÖ'den

MFÖ'den "Maske tak" şarkısı

Müzik tarihimizin en unutulmaz gruplarından MFÖ, Instagram'da yayınladıkları düet ile herkesi adeta eski günlere götürdü.
Blue grubundan Türkçe şarkı sürprizi

Blue grubundan Türkçe şarkı sürprizi

Blue grubunun üyesi Simon Webbe, Emrah'ın "Götür Beni Gittiğin Yere" şarkısını söyledi. Simon Webbe'in sosyal medya hesabından Türkçe şarkı söyledi o anlar takipçileri tarafından çok beğenildi.
Allianz Motto Müzik’e Covid-19 dopingi

Allianz Motto Müzik’e Covid-19 dopingi

Allianz Türkiye’nin, takipçilerine daha fazla müzik, daha fazla eğlence ve daha fazla muhabbet sunduğu; Türkiye’nin ilk kurumsal YouTube kanalı Allianz Motto Müzik’in izlenme oranı Covid-19 ile mücadele döneminde yüzde 78 arttı. Evde vakit geçirdiğimiz bu olağanüstü dönemde seyahat özgürlüklerinin kısıtlanmasının da etkisiyle Allianz Motto Müzik’te en fazla seyahat programları ilgi gördü. Şenay Akkurt’un hazırlayıp sunduğu ve müziğin peşinde; Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında yaptığı yolculukları ve deneyimlerini paylaştığı Hayat Bana Güzel Programı’nın tüm bölümleri, son iki ayın en çok izlenen 10 videonun 8’ini oluşturdu. Hızla adapte olduk Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı; sosyal mesafe ve evde kalmanın büyük önem taşıdığı bu olağanüstü dönemde Allianz Motto Müzik’te bütün programları dijitalleşme sürecine hızlıca adapte ederek yayın rutinlerinin hepsini uzaktan gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Kırcı, “İnternet evreninin kalabalığından sıyrılıp izlemeye değer kaliteli içerik sunan Allianz Motto Müzik’te; tüm yayınlarımız ilk haftadan itibaren kesintisiz devam etti. Yeni sürece programcılarımızla birlikte hızla adapte olduk. Bölümlerimizi interaktif hale taşıdık, röportajlarımızı dijitalleştirdik, kimi programcılarımızı Zoom üzerinden birbirine bağladık” dedi. Allianz Motto Müzik’in aralarında Yekta Kopan, Sevim Gözay, Gaye Su Akyol, Melikşah Altuntaş, Kaan Bağcı; Can Şengün, Nurkan Renda ve Zeynep Toker gibi birbirinden değerli isimlerin hazırladığı programlarda; alternatif ve güncel müzik, kültür-sanat ve eğlence içerikleri reklamlarla bölünmeden sunuluyor.
Evler sahneye dönüşecek: Müziğe ilgilileri bekliyorlar

Evler sahneye dönüşecek: Müziğe ilgilileri bekliyorlar

Yeni nesil sanatçıları destekleyen Red Bull Warm Up için başvuru dönemi başladı. Türkiye’nin her yerinden katılımın gerçekleşeceği projede seçilen 1 müzisyen ya da grup, kendi video klibine kavuşacak ve donanımlı bir müzik stüdyosunda kayıt alma şansı yakalayacak.
Apple Music, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı milli atletlerle kutladı

Apple Music, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı milli atletlerle kutladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Covid-19 salgını nedeniyle bu sene meydanlarda değil interaktif olarak dijital ortamda kutlanacak. Bu sene evde geçireceğimiz 19 Mayıs'ı Apple Music de dünya şampiyonu milli atletlerimizle birlikte özel Evde koleksiyonuyla kutladı.
Gülşen ve eşi Ozan Çolakoğlu'nın canlı yayın atışması

Gülşen ve eşi Ozan Çolakoğlu'nın canlı yayın atışması

Instagram üzerinden yaptığı canlı yayında müzik piyasasını değerlendiren Ozan Çolakoğlu, eşi Gülşen'i hem övdü hem serzenişte bulundu.
Günümüz müziğinin mimarı Blues'un 10 önemli örneği

Günümüz müziğinin mimarı Blues'un 10 önemli örneği

Bu listede, kökleri neredeyse 450 yıl öncesine dayanan Blues'u inceleyeceğiz. ABD'de ayrımcılığa maruz kalan siyahilerin yaşadıkları acıların dışavurumu olarak doğdu. Kısıtlı imkanlarla ve genellikle el emeği ürünü enstrümanlarla icra edilen Blues, daha sonra pek çok müzik türüne ilham olacaktı. Başlarda daha çok acının dışavurumu olarak ortaya çıkan Blues'u dans ve kutlama müziklerinde de duyar olduk. Bugün dinlediğimiz her tür müzikte blues dizilimlerini ve dokunuşlarını duymak mümkün. Fakat benim için bluesun en eşsiz olduğu zaman aralığı rock etkisine girmeden önce Afro-American köklerini koruduğu dönem diyebilirim. Gırtlağını bir enstrüman olarak kullanan abi ve ablalar bana daha fazla tesir ediyor belki de. Bu listede, kendi sevdiğim blues örneklerine yer verdim. B.B King, Aretha Franklin, Muddy Waters gibi eski kurtların yanında, Tom Waits ve The Black Keys gibi görece yeni isimlerde yer alıyor. Keyifli dinlemeler. / Kıvanç Acar
Rihanna en çok kazanan isimler arasına girdi

Rihanna en çok kazanan isimler arasına girdi

Barbadoslu şarkıcı Rihanna 468 milyon Sterlin’lik servetiyle İngiltere müzik piyasasının en çok kazanan isimlerinden oldu.