nefes çalışması

nefes çalışması Haberleri

nefes çalışması haberleri sayfasında nefes çalışması haberlerini bulabilir tüm nefes çalışması haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. nefes çalışması haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 5 haber bulunmaktadır.

Canlandıran ve arındıran nefes çalışması

Canlandıran ve arındıran nefes çalışması

Öyle bir nefes tekniği düşünün ki frontal beynin arınmasını ve akciğerlerdeki bayat havanın hareketlenip dışarıya atılmasını, içeriye taze havanın dolmasını sağlıyor. Bu videomuzda Yogabiz.pro uzmanı Nilüfer Eyiişleyen ile canlandıran ve arındıran nefes çalışması yapıyoruz.
Zihni ve bedeni dengeleyen nefes çalışması

Zihni ve bedeni dengeleyen nefes çalışması

İnsan günde ortalama 21.600 kere nefes alıp veriyor. O kadar doğal ve otomatik bir eylem ki gün içinde bunun farkına varmıyoruz. Ancak çoğumuz nefes alıp vermeyi sistemimize uygun bir biçimde yapmıyoruz. Bazen boğazımıza kadar, bazen omuzlara ya da göğsümüze kadar nefes alıp oradan dışarıya yolluyoruz. Nefes çalışmaları sayesinde nefesimizle tekrar tanışıyoruz. Bu videomuzda Yogabiz.pro uzmanı Nilüfer Eyiişleyen ile zihni ve bedeni dengeleyen nefes çalışması yapıyoruz.
Sizi 5 dakikada sakinleştirecek alternatif burun nefesi tekniği

Sizi 5 dakikada sakinleştirecek alternatif burun nefesi tekniği

Kontrollü nefes alıp vermek vücudunuzun bakımını sağlayıp en iyi halinde çalışmasını etkilediği gibi aynı zamanda tansiyonunuzu düzene sokar ve rahatlamanızı sağlar. Böylelikle stresinizin de azalmasına yardımcı olur. Buna ek olarak güne güzel bir enerji ile başlamak, gün içinde biraz dinlenmek için en güzel çözümlerden biri kısa nefes çalışmasıdır. Temel nefes çalışmalarından Alternatif Burun Nefesi'ni YogaBiz.Pro'nun uzmanlarından Selva Aydıner ile deneyin…
Evde kolaylıkla yapılabilecek sakinleştirici nefes çalışması

Evde kolaylıkla yapılabilecek sakinleştirici nefes çalışması

Yogazone Yoga Stüdyosu kurucu ve sahibi Burcu Olgun, evde kaldığımız bugünlerde zihin sakinliğimizi korumamıza yardımcı olacak kısa ve pratik bir nefes çalışması anlatıyor.
Hamileliğin 36. haftasında neler oluyor? Doğum sürecinde rahim ağzı açıklığı nedir?

Hamileliğin 36. haftasında neler oluyor? Doğum sürecinde rahim ağzı açıklığı nedir?

Hamileliğin 36. haftası hamileliğinizin son ayına ulaştığınız anlamına geliyor. Hamileliğin hemen hemen her ayında değişen ve çoğu zaman yıkıcı hale gelen hamilelik belirtilerine rağmen bu son ayın keyfini çıkarın. Her hamilelik benzersizdir, bu yüzden her anını doğru beslenerek geçirmek önemli. Doğumda sizi nelerin beklediğini bilmiyor, bu konuda endişeleriniz veya korkularınız artmış olabilir. Sizin için doğum öncesi ve doğum anı ile ilgili merak edilenleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Pınar Yalçın Bahat’ a sorduk. Peki, Hamileliğin 36. Haftasında neler oluyor? Makat geliş bebek nedir? Neden olur? Hamile yogasıyla doğum nefes çalışmasının önemi nedir? Doğum nasıl gerçekleşir? Aşamaları nelerdir? Doğum sürecinde rahim ağzı açıklığı nedir? İşte merak edilen soruların cevapları…