Nurten Küçükçakır

Nurten Küçükçakır Haberleri

Nurten Küçükçakır haberleri sayfasında Nurten Küçükçakır haberlerini bulabilir tüm Nurten Küçükçakır haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Nurten Küçükçakır haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 3 haber bulunmaktadır.

Nereye atladığınızı iyi bilin

Nereye atladığınızı iyi bilin

Yeni normal hayatlarımızda da denizler dolup taşıyor, plajlar insanların akınına uğruyor. Fakat bir sorunumuz var: Derinliği bilinmeyen sığ deniz ya da havuzlara balıklama atlayışlar... Bu durum hem ömür boyu vücutta kalıcı sakatlıklara yol açabiliyor hem de ölümle sonuçlanabiliyor. Peki derinliği bilinmeyen sığ suya atlamak nasıl sonuçlar doğurur? Doğru atlayış nasıl olur? Nelere dikkat etmeliyiz? Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Nurten Küçükçakır’a sordum. İşte cevapları… Alev Gürsoy Cimin / alev.gursoy@posta.com.tr
Hareketsiz yaşam felç riskini artırıyor

Hareketsiz yaşam felç riskini artırıyor

Dünyada her yıl yaklaşık 17 milyon kişi inme ya da halk arasında yaygın olarak bilinen adıyla felç geçiriyor. En sık üçüncü ölüm nedeni veya sakatlanma sebebi olarak karşımıza çıkan bu durum her yaştan insanı tehdit ediyor. Beyne giden damarların tıkanması ya da hasar görmesi sonucu felç geçirildiğini dile getiren Romatem Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Nurten Küçükçakır, "Zamanla yarış gerektiren bir problem diyebiliriz. Bu sorunun ilk üç aylık tedavi dönemi hayati önem taşıyor. Erken tedaviye başlamak kişi için ölüm ve sakatlık riskinin azalması demek" dedi.
Kışın korunmazsanız yüz felci bile olabilirsiniz!

Kışın korunmazsanız yüz felci bile olabilirsiniz!

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman Dr. Nurten Küçükçakır, kış aylarının üst solunum yolları enfeksiyonları kadar yüz felcine de davetiye çıkardığını söyledi.