Orgazm

Orgazm Haberleri

Cinsel terapistler öneriyor

Cinsel terapistler öneriyor

Kadınlarda cinsel ilişki esnasında haz duymayı, yani orgazma ulaşmayı sağlayan iki önemli bölge klitoris ve G noktası. Ancak bu iki ayrı noktanın verdiği cinsel tatmin birbirinden farklı. Jinekolog, Cinsel Terapist, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer, kadınlarda G noktasının cinsel ilişki sırasında daha duyarlı hale getirilebilmesi için uygulanan yöntemleri anlattı.
Meditasyonla orgazm olma yöntemleri

Meditasyonla orgazm olma yöntemleri

Düzenli cinsel ilişki yaşayan kişilerden bazıları özellikle kadınların ortak noktası orgazm olmakta zorluk çekmeleridir. Yaşamın temelinde yer alan orgazm, hissedilmesi gereken bir duygu ve orgazm olamama sorununu çözebilecek yöntemlerin başında meditasyon yer alıyor. Meditasyonun temel amacı olan vücudu ve zihni dinleyip kendine dönmek iken, orgazm yöntemleriyle bütünleştiğinde şaşkınlık yaratacak düzeyde başarılı sonuçlar veriyor.
Zaman kadına yardım eder

Zaman kadına yardım eder

Kadın ilk birlikteliğinde zevk alamıyor, çünkü onlar erkekler gibi hızlı cinselliğe uyum sağlayamıyor. Orgazmı yaşamaları, ilişkiden haz duymaları uzun zaman alıyor. Üzülmeyin ve yatak odasını eşinize dar etmeyin. Olayları akışına bırakın. Orgazmı zamanla öğreneceksiniz.
Soğuk rüzgarlar esmesin

Soğuk rüzgarlar esmesin

Kadın ‘Eşimi çok seviyorum, mutluyum, niye orgazm olamıyorum?’ diyor. Hanımlar, bu sadece sizinle ilgili değil. Eşin usta oluşu ve ruhunuzu okşaması zevk almanızı kolaylaştırır. Beyler, kadının gönlünü alın, ruhunu okşayın ki yatak odanızda soğuk rüzgarlar esmesin.
Kadınların orgazm olmasını sağlayacak 10 yöntem

Kadınların orgazm olmasını sağlayacak 10 yöntem

Cinsel uyarılma sırasında sıkılan bütün kasların gevşemesiyle birlikte cinsel uyarılmanın zirveye çıkmasına orgazm denir. Bir erkeğin orgazma genellikle ejakülatör sıvının salınması eşlik eder ve kadınların yaklaşık yüzde 10'u bir orgazm sırasında boşalır. Bir orgazm sırasında, endorfin adı verilen hormonlar kan dolaşımına salınır ve bu da yoğun zevk ve rahatlamaya neden olur. Kadınların nasıl orgazm olduğunu merak ediyorsanız detaylar haberimizde.
Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (20 Şubat 2020 )

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (20 Şubat 2020 )

Kadının cinsel ilişkiye uyum sağlayıp orgazmı öğrenmesi erkek kadar kolay değil. Kadın sıkıntı çekiyor, duyduklarını yaşayamamak onu yıpratıyor, çıkış yolu arıyor. Orgazmı gözünüzde büyütmeyin, eşinizin desteğiyle her şey yoluna girer, yıllar size yardım eder.
Yıllar kadına yardım eder

Yıllar kadına yardım eder

Kadının cinsel ilişkiye uyum sağlayıp orgazmı öğrenmesi erkek kadar kolay değil.
Stres önünüzü kapatır

Stres önünüzü kapatır

Kadın orgazm olmak için kendiyle savaşıyor. Üzülüyor, gözyaşı döküyor, eşini sevdiği halde başına gelenler pek çoğunun dünyasını yıkıyor. Zaman sizlerin en iyi dostu olacak. Sıkılmayın, her ilişkiye ‘Bu kez olacak mı?’ diye yersiz strese kapılmayın. Çünkü stres zevk almanızı geciktirir.
Rol yapmak işe yaramaz

Rol yapmak işe yaramaz

Cinsellik yaşanırken bazen sorun çıkıyor ama bunu erkek hissetmiyor. Çünkü orgazm olmamayı dert eden kadın rol yapıyor, eşi de temposunu değiştirmiyor. Hanımlar, zamana ihtiyacınız var, bedeninizi keşfedin. Rol yapmak işe yaramaz, derdinizi anlatın.
Odanızı renklendirin

Odanızı renklendirin

Orgazm olamamak kadının üzüntü kaynağı. Hayat boyu orgazmı tatmayanlar var. Beyler, eşinize sıcak, romantik davranın, ilginizi belli edin ve bedenini tanımasına yardımcı olun ki orgazma ulaşması hızlansın. Eşinizin fantezilerini devreye sokun, mutluluk kapıyı çalsın.
Kadını keşfettiniz mi?

Kadını keşfettiniz mi?

Kadınların çoğu vajinal orgazmı tadamadığı için dert yanıyor. Bu konuda onların yetiştirilişi, psikolojisi rol oynuyor ama erkeğin de görevi yadsınamaz. Erkek, eşinin hoşlanacağı fantezileri bulur, bedenini keşfedebilirse dertlerin çoğu biter, her iki taraf da mutluluğu yakalar.
Şans kadından yana

Şans kadından yana

Kadınların çoğu cinsellikten korkuyor. Tabii bazı şeyleri öğrenmekte zorlanıyor, zamana ihtiyaç duyuyorlar. Ama bazı kadınlar doğuştan şanslı. Onlar daha cinselliğe adım attıkları gün zevk alıyor, kolayca orgazmı yaşıyorlar ve yatak odası renkleniyor.
Günde 100 kez orgazma neden olan bozukluk için umut veren gelişme

Günde 100 kez orgazma neden olan bozukluk için umut veren gelişme

Kadınların gün boyu sürekli orgazm geçirmesine neden hastalık kalıcı genital uyarılma bozukluğu (PGAD) omurgadaki cinsel uyarılmayı kontrol eden sinirlere zarar verebilir.
O anın tadını çıkarsanız

O anın tadını çıkarsanız

Orgazm olamayan kadın üzülüyor, kendini suçluyor. Bu konuda suçlu aramaya gerek yok. Çünkü bu yolda çiftler el ele yürümeli. Erkek, yol gösterip eşine yardım etmeli, kadın da kendini yargılamadan ve her şeyi zamana bırakarak anın tadını çıkarmaya çalışmalı.
Orgazmı kolaylaştıran cinsel ilişki pozisyonları

Orgazmı kolaylaştıran cinsel ilişki pozisyonları

Cinsel ilişkide gerçek mutluluğun ve haz orgazmdan geçer. Cinsellikte orgazmı yaşamakta güçlük çekiyorsanız orgazmı kolaylaştıracak pozisyonları deneyebilirsiniz.
El ele yürüyen kazanır

El ele yürüyen kazanır

Kadın ve erkeğin cinsellikten zevk alması aynı hızda olmuyor. Kadın önce duygusal olarak uyarılmak, sevilmek istiyor. Eşini sevse, evliliği iyi gitse bile orgazmı tadamıyor. Hanımlar, zamana ihtiyacınız var. Durumu eşinizle paylaşın. Bu yolu el ele yürürseniz mutluluğu bulursunuz.
Yolu eşiniz göstersin

Yolu eşiniz göstersin

Evliliklerde ya da uzun süreli ilişkilerde fantezileri kullanmak gerekiyor. Çünkü monotonluğu kırıyor, Orgazm sorunu olan kadının da kendini sıkmak yerine, rahat bırakması ve fantezileri devreye sokması gerekiyor ki mutlu olsun. Kendinizi sorgulamayın, bırakın eşiniz yolu göstersin.
Kadınlar neden orgazm olamıyor?

Kadınlar neden orgazm olamıyor?

Her üç kadından biri orgazm olamama sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Bu durumun psikolojik ve fizyolojik açıdan birçok nedeni bulunuyor. Cinsel ilişki terapisti Pamela Supple kadınlar neden orgazm olamıyor sorusunun cevabını verdi.
Soğuk kadın yoktur

Soğuk kadın yoktur

Kadının orgazm derdi biliniyor. Bu sorun ilişki yerine oturdukça, eşler arası uyum arttıkça çözülüyor. Cinsel ilişkideki mutluluk için kadın kadar erkeğe de görev düşüyor. Kadının ruhunu okşamalı, ona sahip çıkmalı, ilişkiye ve orgazma alıştırmak için elinden geleni yapmalı ki huzur olsun.
Öğrenmek zaman alıyor

Öğrenmek zaman alıyor

Genç kızlar ilk gençlik yıllarında tıpkı erkekler gibi mastürbasyon yapar. Buna alışan kızların evlenince vajinal orgazma geçişi zor oluyor. Kadın cinselliğe yabancı olduğu için zorlanıyor. Bir de üzerine alışkanlıklar eklenince yatak odasındaki sıkıntılar daha da büyüyebilir.