Partner

Partner Haberleri

Aldattığınızı ne zaman itiraf etmelisiniz?

Aldattığınızı ne zaman itiraf etmelisiniz?

Ne olursa olsun aldatmak kötüdür ve bahanesi olamaz. Bazı insanlar aldatmayı bir oyun olarak görüp her ilişkisinde bu yönteme başvururlar. İlişkinizden memnun değilseniz, başka insanların canını yakmak yerine farklı bir aşka yelken açmalısınız. İnsanların ilişkilerinde aldatmalarının sayısız sebebi var ancak ilişki bittiğinde de hala partnerinizle birlikte olmak istiyorsanız ne yapmanız gerekir?
Duygusal ilişkilerde yaşadığımız en temel sorunlar nelerdir?

Duygusal ilişkilerde yaşadığımız en temel sorunlar nelerdir?

Birçok ilişkide yaşanan sorunlar arasında güven, kıskançlık ve beklentiler geliyor. Tartışmalar da ilişkilerin tadı tuzudur. İlişkide yaşadığınız sorunlar partnerinizi daha yakından tanıma fırsatı da verir. Bunların yanı sıra yaşanan sorunları beraber atlatmak ilişkinizdeki bağları daha güçlü kılacaktır. Bu videomuzda duygusal ilişkiler hakkında Klinik Psikolog Dr. Öğr. Üyesi Kahraman Güler sizler için önerilerde bulundu.
Karantina günlerinde küs kalmayın

Karantina günlerinde küs kalmayın

Evde sürekli birlikte zaman geçirince çiftlerin birbirine tahammül seviyesi de düşüyor. Gergin bir iş ortamında çalışmak ne kadar zorsa, gergin bir ev ortamında kalmak da o kadar zorlaşıyor. Bu nedenle partnerinizle küs kalmak yerine, sorunları gidermeye hevesli olmanız gerekiyor. Tekrarlayan küsme ve gönül alma davranışları tek taraflı olduğu takdirde birikimlere ve bardağı taşıran son damlalarla birlikte büyük tartışmalara yol açıyor. Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz, 19 Mart 2020 tarihli POSTA Gazetesi yazısında, karantinada partnerinizle küs kalmamanız için tavsiyelerde bulundu.
Horlamak, partnerinizin kan basıncını yükseltebilir

Horlamak, partnerinizin kan basıncını yükseltebilir

Baltimore'daki Johns Hopkins Tıp Fakültesi'ndeki araştırmacılar, horlama problemi olan 162 kişi üzerinde inceleme yaptı. Araştırmacılar, horlayan her 7 kişiden birinin, yanında uyuyan partnerinin kan basıncını yükselttiğini söyledi. Uzmanlar ayrıca, deneklerinin yüzde 14'ünün desibel seviyelerinin 53'ü aştığını buldular. Çalışma grubunun 3'te 2'sinin ise desibel seviyesi 45'ti. Dr. Mudi Sowho, horlayan partneri olan kişiler için 'Kulak tıkaçları yardımcı olabilir' diyor.
Mastürbasyon sağlığa zararlı mı?

Mastürbasyon sağlığa zararlı mı?

Cinsel ilişki söz konusu olduğunda mastürbasyon hakkında konuşmak en rahatsız edici konulardan biri. Bir partnerle ilişkiye girmek farklı, kendi kendinize ilişkiye girmek daha farklı bir his yaratabilir. Özellikle de kadınlar için. Ancak uzmanlarının mastürbasyon hakkında iyi haberleri var. Görünen o ki mastürbasyon sadece zevk için değil, sağlık için de iyi.
Erkekleri cinsellikten soğutan nedenler

Erkekleri cinsellikten soğutan nedenler

Partnerinizi mutlu etmek istiyorsanız neleri sevmediğini öğrenmekle işe başlayabilirsiniz. Uzman Klinik Psikolog Nevin Işık Demirli, “Kadınlar cinsel ilişkide erkeklerin her zaman istekli ve cinselliğe hazır olacağını düşünüyor. Bu düşünce nedeniyle erkeklerin istedikleri zaman cinsel ilişkiye girebileceklerine inanıyorlar. Oysa erkekler, partneri her istediğinde erekte olamayacağından kaygılanabiliyor ve bu endişe erkeğin cinsel ilişkiden kaçmasına neden olabiliyor" diyor. Erkekler hangi hareketleri sevmiyor? İşte erkekleri yataktan kaçıran nedenler!
Yatağa günlük kıyafetlerle oturmayın

Yatağa günlük kıyafetlerle oturmayın

Eve gelen misafiriniz veya partneriz gün içerisinde giymiş olduğu kıyafetlerle yatağınıza oturuyorsa derhal müdahale etmelisiniz. Çünkü yapılan araştırmalar sonucunda, gün içerisinde giyilen kıyafetlerle yatağa girmek enfeksiyonel hastalıklarını beraberinde getiriyor.
Ona delice aşık olduğunuzun 8 işareti

Ona delice aşık olduğunuzun 8 işareti

Modern zamanda, insanlar aşkın gerçekte ne olduğunu karıştırabiliyorlar. Aşk, şehvet ya da hayal kırıklığı değildir. Aşık olduğunuzu düşünüyorsanız ancak bundan emin değilseniz, aşağıdaki 8 işaret, karar vermenizi sağlayacaktır. Çünkü aşağıdaki işaretler, partnerinize aşık değil, delicesine aşık olduğunuzun kanıtları.
Bu köpeğe kim bakacak?

Bu köpeğe kim bakacak?

Evcil hayvan sahiplerinin yarısı partnerleri yerine hayvanlarıyla vakit geçirmeyi tercih ettiklerini itiraf ediyor. Evcil hayvan sayısı giderek artarken, boşanma grafiği de hep yükseliyor. Bu hayvanların kimde kalacağı sorusu ise sık sık soruluyor. / Neslihan Arslan
İlişkide sınırların önemli olmasının 6 nedeni

İlişkide sınırların önemli olmasının 6 nedeni

İlişkide veya arkadaşlıkta, sürekli diğer insanların istediklerini yapmak, kendi ihtiyaçlarınızı onlarınkinin önüne koymak, sınır ihlalidir. Kendi sınırları olan insanlar, ilişkisinde her zaman rahat eder. Tabi eğer partneri de onun sınırlarına saygı duyuyorsa. İşte ilişkide neden sınırların olması gerektiğinin 6 önemli nedeni.
Partneriniz tarafından kullanıldığınızı gösteren 12 işaret

Partneriniz tarafından kullanıldığınızı gösteren 12 işaret

Biriyle romantik bir birliktelik söz konusu olduğunda, uzlaşmaya ve birbirimize özen göstermeye istekli olmalıyız. Bazen bu çok fazla mücadele gerektirebilir ancak bu duruma alışmamalısınız. Genellikle aşık olduğumuz insanların bizi kullanmasına izin veririz. Aslında gerçek bir ilişki yerine, gerçek bir ilişkide bulunmak yerine, bizim için aynısını yapmayı reddeden birine önem vererek enerjimizi boşa harcıyoruz. İşte partnerin tarafından kullanıldığınızı gösteren 12 işaret.
Uzun ve güçlü bir ilişkinin sırrı: Birbirinizle dalga geçin

Uzun ve güçlü bir ilişkinin sırrı: Birbirinizle dalga geçin

Uzun ve güçlü bir ilişkinin romantik akşam yemekleri, kırmızı güller ve mum ışığından geçtiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Modern ilişkiler genellikle kanepede televizyon izleyerek gerçekleşiyor. Yapılan bir araştırma, güçlü bir ilişkinin partnerinizle dalga geçme potansiyelinize bağlı olduğunu öne sürüyor.
Tek taraflı bir ilişkide olduğunun 10 işareti

Tek taraflı bir ilişkide olduğunun 10 işareti

İlişkide her zaman karşı tarafın da bizi en az bizim onları sevdiğimiz kadar sevmesini isteriz. Bazen kendimizi birçok yönden ilişkinin kendisinden kopmuş insanlarla çıkarken buluruz. Bu durum tek taraflı ilişki olarak adlandırılır. Siz elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken, partneriniz sürekli sizi baltalıyor. Tek taraflı ilişkiler, stresli ve acı verici oluğu kadar uğraşması zordur. Aşağıda tek taraflı ilişki yaşayıp yaşamadığınıza dair 10 ipucu bulacaksınız.
Dil gelişim sürecinde neler beklenmelidir?

Dil gelişim sürecinde neler beklenmelidir?

Konuşma Terapisti İbrahim Yaşa “Dil gelişim süreci” hakkında bilgi verdi. Dil gelişim süreci çok bileşenli bir süreçtir. ilk altı ayda çocuğun farklı sesler çıkarması çığlık atması beklenir, bıbıldama evresi denen altı aydan sonra çıkardığı seslerde ise çeşitlenme beklenir. Bir yaştan sonra tek heceli söylemler ardından ise on beş ile elli arası sözcük beklenir. Bu durum alıcı dil ve ifade edici dil olarak bakıldığında her çocuk da farklı olabilir. Çocuklarda dil gelişiminin sağlanması için anne önemli bir etkileşim partneridir ve çocuğa farklı şekillerde kullanabileceği kelimeler kazandırabilir.
Derinden bağlandığınızın 9 kanıtı

Derinden bağlandığınızın 9 kanıtı

Aşık olmak harikadır ve çoğumuzun istediği şeydir. Ama bunun ötesine geçen bazı ilişkiler var. Bazı insanların partnerleriyle o kadar derin bağlantıları vardır ki, bunun ruhsal bir güç olduğunu bile düşünebilirsiniz. Bazıları buna 'ruh eşi bağlantısı' diyor, ancak gerçek şu ki, manevi bir bağlantı birçok şekilde gelebilir. Nihayetinde, onlarla tanıştığınız anda, birlikte olmak istediğiniz kişi olduklarını hissedeceksiniz. Ancak, bu sezgisel duygulardan şüphe duymamız normaldir. Partnerinize derinden bağlandığınızı gösteren 9 işaret size bu konuda yardım edebilir.
60 saniyelik ereksiyon testi nasıl yapılır?

60 saniyelik ereksiyon testi nasıl yapılır?

Cinsellik tamamen doğal bir şey olsa da, kimi zaman inanılmaz derecede garip olabilir ve çoğu zaman cinsel yaşam hakkında söylenmeyen pek çok şey vardır. Özellikle de partnerlerden biri sorun yaşıyorsa.
Alkol bağımlısı erkekler daha çok şiddet uyguluyor

Alkol bağımlısı erkekler daha çok şiddet uyguluyor

Alkol veya madde bağımlısı erkeklerin partnerlerine daha çok şiddet uygulayabildiği bildirildi.
Erkek arkadaşının iyi biri olduğunu gösteren 11 kanıt: Onu asla bırakma

Erkek arkadaşının iyi biri olduğunu gösteren 11 kanıt: Onu asla bırakma

Bu dünyada gerçekten sevdiğine değer veren adamlar var. Bazen aşk gözünü kör edebilir ve partnerinin sana zarar verdiğinin farkına varamayabilirsin. Ancak bazen de partnerinin ne kadar harika bir erkek olduğunu fark edemezsin. İşte erkek arkadaşının iyi biri olduğunu ve onu asla bırakmaman gerektiğini gösteren 11 işaret.
Sevgilinin duygularını sömürdüğünü gösteren 7 işaret

Sevgilinin duygularını sömürdüğünü gösteren 7 işaret

Günümüzde sık sık bizi kullanmak isteyen insanlarla karşılaşıyoruz. Duygularımızı manipüle eden insanlar gerek arkadaş ortamında gerekse aşk hayatımızda kaçamadığımız kişiler haline geldi. Hele ki kör kütük aşıksak, partnerimizin bizim duygularımızı sömürdüğünü fark edemeyiz bile. Şimdi sıralayacağım 7 işaret, sevgilinin senin duygularını sömürüp sömürmediği hakkında aydınlanmanı sağlayacak.
Çiftler arasındaki 6 telefon sorunu (Telefonunuzu sevgilinize vermemelisiniz)

Çiftler arasındaki 6 telefon sorunu (Telefonunuzu sevgilinize vermemelisiniz)

Size zarar veren bir ilişkinin içindeyseniz, bunu kendinize söyleyebilecek cesareti bulmalısınız. İnsanlar başlarına gelmedikçe kötü bir durumun nasıl hissettirdiğini bilemezler. Partnerinizin size duygusal olarak zarar verdiğini gösteren onlarca işaret varken, onları görmezden gelebilirsiniz. Mesela, mesajla 'ne yapıyorsun' diye sorması. Arkadaşlarınızla dışarıdayken, partneriniz meraklanmasın diye telefona yapışmanız gerekmiyor. Şimdi zararlı bir ilişkide olduğunuzu gösteren 6 tehlikeli işareti inceleyeceğiz.Bu işaretler, partnerinizin sizi kontrol etmeye çalıştığını veya partnerinizin size genel olarak güvenmediğini netleştirecektir.