rahim sarkması

rahim sarkması Haberleri

rahim sarkması haberleri sayfasında rahim sarkması haberlerini bulabilir tüm rahim sarkması haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. rahim sarkması haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 5 haber bulunmaktadır.

Cinselliğin düşmanı rahim sarkması tedavi edilir mi?

Cinselliğin düşmanı rahim sarkması tedavi edilir mi?

Rahim sarkmasının genellikle normal doğum, çoğul gebelik, östrojen hormonunun yetersiz olması ve yaşlılık gibi nedenlerden dolayı pelvik kaslar ve bağ dokularının gevşemesiyle meydana gelir. Rahim sarkmasının cerrahi müdahale ile tedavi edilebildiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, “Rahim sarkması tedavi edilir mi?” “Rahim sarkması neden olur?” “Rahim sarkması belirtileri nelerdir?” sorularına cevap verdi.
Genital estetik nedir? Genital estetik uygulamaları nelerdir?

Genital estetik nedir? Genital estetik uygulamaları nelerdir?

Genital estetik uygulamaları son yıllarda en çok talep gören uygulamalardan. Özellikle de doğum sonrası ve kilo kayıplarının fazla olduğu durumlarda genital bölgede birçok farklı estetik uygulamaları yapılıyor. Doğumda yapısı bozulan genital bölgenin çeşitli yöntemlerle onarılması mümkün. Peki, Genital estetik nedir? Genital estetik uygulamaları nelerdir? Doğumda deforme olan vajina nasıl düzeltilir? Jinekolog, Cinsel Terapist, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Esra Demir Yüzer genital estetik ile ilgili önemli bilgiler verdi.
Rahim sarkması riskini azaltan öneriler

Rahim sarkması riskini azaltan öneriler

Kadınlarda ilerleyen yaşla birlikte görülme sıklığı artan rahim sarkması, 50 yaş üzeri kadınların yaklaşık yarısında ortaya çıkıyor. Hayat boyu görülme oranı ise % 30-50 oranında değişiyor. Kadınlar bu sorun nedeniyle hem fiziksel hem de psikolojik olarak olumsuz etkileniyor, kendilerini sosyal hayattan soyutlayabiliyor. Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Doç. Dr. Semih Zeki Uludağ, rahim sarkmasıyla ilgili bilgi verdi.
Rahim sarkması yaşam kalitesini düşürüyor!

Rahim sarkması yaşam kalitesini düşürüyor!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Taner Usta, rahmin yaşın ilerlemesi, doğum şekli ve doğum sayısına göre deformasyona uğradığını söyleyerek, rahim sarkması hakkında açıklamalarda bulundu.
Rahim sarkması düzeltiliyor

Rahim sarkması düzeltiliyor

Dokuz kadından birinde görülen rahim sarkması ve idrar kaçırmanın önemli bir bölümünün ameliyatla düzeltildiği belirtildi