ramazanda nasıl beslenmeliyiz

ramazanda nasıl beslenmeliyiz Haberleri

ramazanda nasıl beslenmeliyiz haberleri sayfasında ramazanda nasıl beslenmeliyiz haberlerini bulabilir tüm ramazanda nasıl beslenmeliyiz haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. ramazanda nasıl beslenmeliyiz haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 3 haber bulunmaktadır.

Ramazan'da kaçınmanız gereken 10 hata

Ramazan'da kaçınmanız gereken 10 hata

Covid 19 pandemisinde bağışıklık sistemimizi güçlü tutmamızda sağlıklı beslenmenin kilit rol oynadığını artık hepimiz biliyoruz. İşte bu noktada çoğumuzun zihnine şu soru takılıyor: Ramazan’da vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin, mineral ve protein gibi besin öğelerine daha fazla ihtiyacımız var mı? Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan konu hakkında detaylı bilgi verdi.
Ramazanda kalbiniz huzur, vücudunuz sağlık bulsun

Ramazanda kalbiniz huzur, vücudunuz sağlık bulsun

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte oruç tutanların beslenme tarzında önemli değişiklikler oluyor. Yanlış beslenme tercihleri; kilo artışı, tansiyon, ülser, reflü, kabızlık gibi sağlık sorunlarına neden oluyor. Bu tür şikayetlerin önüne geçmek için Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu’nun çağrısına kulak vermek gerekiyor: “Ramazanda beslenmenizi iftar, iftar sonrası ve sahur olmak üzere 3 öğünde gerçekleştirin. Kemik sağlığını korumak için peynir, süt ve yoğurt tüketmeyi ihmal etmeyin“.
İftarda ve sahurda beslenme tüyoları

İftarda ve sahurda beslenme tüyoları

Ramazan denince akla ilk olarak uzan saatler aç kalma geliyor. Peki, bizim bu süreci en sağlıklı şekilde geçirebilmemiz için neler yapmamız gerekiyor? Diyetisyen Tuğçe Yardal, ramazanda sağlıklı beslenme için önerilerde bulundu.