Sac Bakimi

Sac Bakimi Haberleri

Kıvırcık saçlara bakım nasıl yapılır? Kıvırcık saçlılara bakım önerileri

Kıvırcık saçlara bakım nasıl yapılır? Kıvırcık saçlılara bakım önerileri

İki kıvırcık saçlıya muhakkak birbirine bakım önerileri verirken rastlamışsınızdır. Problemleri genelde benzerdir 'Kıvırcık saçlarımı nasıl şekillendirebilirim?', 'Kıvırcık saçlarımı nasıl yatıştırabilirim?'... Uğraş dur. Eğer tekniği çözerseniz, kvırcık saçları kullanmak diğer bütün saç tiplerinden daha kolay. Kıvırcık saç bakım rutinini keyif alarak yapın ve gösterişli saçlarınızın keyfini çıkarın.
Saç boyasının akmaması için 11 altın öneri

Saç boyasının akmaması için 11 altın öneri

Saçtaki boyanın akmaması için ne yapmalı? Saç boyamak dünyanın en keyifli işlerinden biri olabilir. Boya işlemi bittikten sonra aldığımız duşla birlikte gençleşir, bambaşka birine dönüşüveririz. Ama boyanın akması, kabus gibidir. Peki saç boyasının akmaması için ne yapmalı? Saç boyasının kalıcı olması için ne yapmalı? İnanın, bunun için bir sürü önlem var. Bunun için öncelikle alışkanlıklarınızı terk etmeniz gerekiyor. Sonrasında ise daha uzun süre canlı ve parlak kalan saçlar... Saç boyasının daha iyi tutması için yapacaklarınızı not edin önce, gerisi kolay. İşte saç boyasının akmaması için 11 altın öneri!
Erkeklerde uzun saç bakım nasıl yapılır?

Erkeklerde uzun saç bakım nasıl yapılır?

Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl yapılır? Bize kalırsa, saçınızı uzatmadan önce 'ben bu saça bakabilir miyim?' diye ufak bir araştırma yapmalısınız. Erkek uzun saç bakımı, bazen sandığınızdan daha fazla zamanınızı alabilir. Erkeklerde uzun saç modellerine de önce bir göz gezdirip sonra uzatmak en kârlı yol olacaktır. Gelişigüzel saç uzatmak, garip sonuçlar verebilir. Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl yapılır? İşte erkeklerde uzun saç bakımına dair merak ettiğiniz her şey. Üstelik ilham olacak uzun saç modelleriyle.
Protez saç hakkında bilmeniz gereken her şey

Protez saç hakkında bilmeniz gereken her şey

Protez saç nedir? Protez saç son yılların en popüler uygulamalarından biri haline geldi. Protez saç bakımı, protez saç yaptırmak isteyenlerin gözünü korkutsa da, bunun nedeninin yeterince araştırmamaktan kaynaklandığını düşünüyoruz. Protez saç fiyatları ise inanın, düşündüğünüzden çok daha kârlı. Protez saç modelleri arasında muhakkak size uyacak bir görünüm bulabilirsiniz. Peki protez saç mı yoksa saç ekimi mi? Protez Saç Uzmanı Kadir Kanıkara, son günlerde popüler hale gelen protez saç hakkında merak edilenleri anlattı.
Kıl fırçayla saçlarında mucize yarat

Kıl fırçayla saçlarında mucize yarat

Ünlülerin saç stilisti Philip Berkowitz, kadınların saçlarını daha güzel gösterebilmeleri için bazı tüyolar verdi.
Neden uyurken saç bonesi takmalısınız?

Neden uyurken saç bonesi takmalısınız?

Gün geçmiyor ki internette yeni saç trendi çıkmasın. Uyku bonesi ise bunlardan sonuncusu. Uyurken takılan saten saç boneleri, hem saçınızın şeklini korumasını hem de elektriklenmemesini sağlıyor. Uyku boneleri, yastık kılıfınızın da çok daha geç kirlenmesini sağlıyor. Peki bu uyku boneleri ne işe arıyor. İşte Neden uyurken saç bonesi takmalısınız? Sorusunun cevapları!
Cardi B'nin evde yaptığı doğal saç maskesi

Cardi B'nin evde yaptığı doğal saç maskesi

Cardi B rap camiasında hem müziğiyle hem de polemikleriyle gündeme gelen bir isim. Hollywood'da uzun saç deyince akla ilk gelen isimlerden. Cardi B, geçtiğimiz günlerde Instagram hesabında verdiği doğal saç maskesi tarifiyle de gönüllerde taht kurdu. Doğal saç maskesi, kozmetik ürünler nedeniyle yıpranan saçlara bire bir. Doğal saç maskesi söz konusuysa, saçlarının güzelliğiyle öne çıkan isimlerden yardım almakta yarar var. İşte Cardi B'nin mükemmel saçlarının sırrı, doğal saç maskesi!
Cildiniz ve saçınız için kullanabileceğiniz 5 bakım yağı

Cildiniz ve saçınız için kullanabileceğiniz 5 bakım yağı

Öncelikle şunu belirtmek isterim; herkesin cildi, saçı farklı özelliklere sahiptir. Birine iyi gelen bir ürün diğerinde alerjik bir reaksiyona ya da başka bir hassasiyete neden olabilir. Bu nedenle önerilerimi cilt ya da saç tipinizi göz önünde bulundurarak okuyun. Ürünleri kullanmaya karar verdiğinizde ise önce bileğinizin küçük bir kısmında deneyin ve sorun olmazsa uygulamak istediğiniz bölgede uygulamaya başlayın. İşte cildiniz ve saçınız için 5 bakım yağı... Elif Bayram/ elif.bayram@posta.com.tr
Saç dökülmesiyle ilgili doğru bilinen 5 yanlış

Saç dökülmesiyle ilgili doğru bilinen 5 yanlış

Saç dökülmesi sadece erkeklerin yaşadığı bir problem değil. Saç dökülmesi nedeniyle bazen duştan dehşet içinde çıkıyor, bazen yemek yaparken başımızı bağlamak zorunda kalıyoruz. Saç dökülmesi için medikal ya da doğal çözümleri için araştırmadan önce hakkındaki bilgilerimizi kontrol etmekte yarar var. Belki de saç dökülmesi hakkında bildikleriniz tamamen yanlışlardan ibaret. Bu durumda çözümlerini nasıl üreteceksiniz? İşte saç dökülmesiyle ilgili doğru bilinen 5 yanlış!
Saç kurutma makinesi kullanırken yapılan 15 hata

Saç kurutma makinesi kullanırken yapılan 15 hata

Saçlarımızı güneşte kurutacağımız mevsim henüz gelmedi. Saç kurutma makinesine bir süre daha mahkumuz. Öte yandan saç kurutma makinesini sadece saçlarımızı kuruturken kullanmıyoruz. Saç kurutma makinesi saçlarımızı şekillendirirken en büyük yardımcımız. Üstelik düzleştirici gibi saçlara zarar veren saç şekillendiricilerden çok daha ekonomik. Peki saç kurutma makinesi kullanırken yaptığınız hataları hiç düşündünüz mü? Saç kurutma makinesi kullanırken yaptığınız hatalar hem saç kurutma makinesine ömrünü kısaltabilir hem de saçlarınızın sağlığına zarar verebilir. İşte saç kurutma makinesi kullanırken yapılan 15 hata!
Gerçek saçını hiç görmediğimiz 8 ünlü

Gerçek saçını hiç görmediğimiz 8 ünlü

Konu saçlar olunca, aslında oek çok kompleksli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Yeri geliyor, her gün saç maskesi tarifi veren ünlülerin bile aslında yıllardır kendi saçlarını hiç göstermediğini öğreniyoruz. Peruk, postiş, kaynak saçlar... Saçlar için çözüm çok. Ünlüler ise bunu dibine kadar kullanıyor. Yani saçlarınız için asla üzülmenize gerek yok. Aşağıdaki fotoğrafları görünce saçlarınıza aşık olacaksınız. İşte, gerçek saçını hiç görmediğimiz 8 ünlü!
Saç bakımına dair doğru bilinen 10 yanlış

Saç bakımına dair doğru bilinen 10 yanlış

Karantinada kendimize zaman ayıracak bol vaktimiz oldu. Kuaförlerin kapanmasıyla birlikte, belki dışarıda yüzlerce lira vereceğimiz bakım uygulamalarını kendimiz uygulamaya başladık. Ancak saç bakımında yapılan uygulamaların geri dönülmez sonuçları olabiliyor. Bu nedenle hem saçımıza zarar vereceklerden kaçmak hem de işe yaramayacak şeylerle zaman kaybetmemek en iyisi. İşte, saç bakımına dair doğru bilinen 10 yanlış!
Şampuan mikropları öldürür mü?

Şampuan mikropları öldürür mü?

Corona virüs salgını döneminde hepimiz tabiri caizse mikroplara, virüslere, bakterilere ve bizi hasta edebileceğine inandığımız ne varsa 'kafayı takmış' durumdayız. Ellerimizi antibakteriyel sabunlarla yıkıyoruz, çamaşırlara ve sebze meyvelere sirke döküyoruz... Peki vücudumuzun en çok yağ üreten bölgesi saç ve saç diplerindeki mikroplar ne olacak? Şampuan mikropları öldürür mü? Bu sorular hiç aklınıza geldi mi? Ya da saçımızda bakteri türeyebilir mi? Gelin, şampuanın mikropları öldürüp öldürmeyeceğini birlikte inceleyelim.
Saçlarının uzamasındaki 6 küçük engel

Saçlarının uzamasındaki 6 küçük engel

Yaz geliyor. Dolayısıyla o enseler hep terleyecek. Küt saçlılar, saçları uzamadı diye şimdiden paniklemeye başladı bile, kısa saçlılar ise sürekli ense tıraşı yapmakla uğraşacak. Yaz, yani uzun saçlıların altın dönemi yaklaşırken akıllara her ilkbahar mevsiminin asıl sorusu geliyor "Saçlarım neden uzamıyor, saçlar neden uzamaz?" Bu sorunun cevabını bulmadan, uzaması için gerekli adımları atamazsın. Saçlarım neden uzamıyor sorusunun bir sürü cevabı olabilir. Gelin saçların neden uzamadığı sorusunu birlikte açıklayalım.
Saçlarınızı şampuansız yıkarsanız ne olur?

Saçlarınızı şampuansız yıkarsanız ne olur?

Son yıllarda vücuda alınan kimyasalların minimuma düşürülmesi, mümkün olduğunca doğal yöntemlerle bakım yapmak, evdeki malzemelerle temizlenmek giderek büyüyen bir trend haline geldi. Saçların kendi kendini temizleyebilen bir yapıda olması biliniyor fakat günümüzde şampuansız saç yıkamak ne kadar mümkün? Saçlar şampuan kullanmadan ne derece temiz kalabilir? Hepsi birer soru işareti. Saçlarını elma sirkesiyle yıkayanlar ya da sadece su kullanarak yıkayanlar sonuçlarından memnun olsa da saçları şampuansız yıkamanın iyi bir sonuç veremeyeceği konusunda ısrarcı olanlar da var. Gelin, şampuansız saç yıkamanın sonuçlarına birlikte bakalım.
Saçların uzamasına yardımcı olan patates maskesi

Saçların uzamasına yardımcı olan patates maskesi

Araştırmalar, bir insanın hayatı boyunca döktüğü ortalama kıl miktarından 950 kilometrelik bir yol oluşacağını söylüyor. Saçımız da dahil vücudumuzdaki hemen hemen her kıl uzuyor. Ancak konu saçların uzamasına geldiğinde yanlış boyama işlemleri, havasızlık ve yetersiz beslenme saçların uzamasını engelliyor. Elbette saçların sağlıkla uzamaması durumunda postiş, peruk ya da kaynak gibi pek çok saç uzatma formülü olsa da hepimiz doğal saçlarımızı tercih ederiz. Bu nedenle doğal saç uzatma yöntemlerine başvurmak en iyisi. Patates ise vitamin ve mineral dolu yapısıyla saçları kökten uca onarıp bakımını yapar, güçlü, yumuşak ve ipek gibi saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. İşte saçların iki hafta içinde büyümesini sağlayacak patates maskesi tarifleri!
Ender Saraç: Saç dökülmelerine karşı kafanızı camdan çıkarın

Ender Saraç: Saç dökülmelerine karşı kafanızı camdan çıkarın

Corona virus ile savaştığımız günlerde, küresel karantina nedeniyle evlerden çıkmıyoruz. Havasız kalan saçların yıpranmasıyla dökülme de başlar. Evde saç dökülmesi için denediğiniz basit maskeler ve bakımlar işe yaramadıysa, kuaföre de gidemiyorsanız iş uzmanlara kaldı. Uzman Dr. Ender Saraç oksijen almayan saçların dökülmemesi için hangi ürünlerin kullanılması gerektiğini anlattı.
Kuaförlerin tercihi şimdi Türkiye'de

Kuaförlerin tercihi şimdi Türkiye'de

Dünya çapında, saç bakımında lüksü arayan kuaför ve tüketicilerin tercihi olan Alterna markası, şimdi Henkel Beauty Care Professional Türkiye bünyesine katılarak ülkemizdeki öncü kuaför salonlarında yerini aldı.
Saç bakımının tam zamanı

Saç bakımının tam zamanı

En sevilen saç bakım ürünleriyle sen de kendi saç bakım rutinini keşfet! Sephora’nın ilham veren dünyasında bulunan bu saç bakım ürünleri saçınıza dipten uca bakım yaparak daha yumuşak, parlak ve hacimli saçlar elde etmenizi sağlıyor.
Hindistan cevizi yağı ile kolay saç maskesi

Hindistan cevizi yağı ile kolay saç maskesi

Corona virüs salgını nedeniyle tüm kuaförlerin kapatıldığı şu günlerde, hijyen kuralları gereği saç ve cilt bakımı rutinleri evde basit yöntemlerle yapmaya başladık. Saç bakımı deyince akla ilk gelen kolay yöntemlerden biri ise hindistan cevizi yağı. Evde en kolay tariflerle saç uzatmanın kolay yolları oldukça fazla. Düzenli olarak saçınıza uygulayacağınız hindistan cevizi yağı sayesinde daha güçlü, uzun ve bakımlı saçlara sahip olmak mümkün.