Sarkmalar

Sarkmalar Haberleri

Sarkmalar haberleri sayfasında Sarkmalar haberlerini bulabilir tüm Sarkmalar haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Sarkmalar haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 46 haber bulunmaktadır.

Sizi anında gençleştirecek ufak bir dokunuş: Gözaltı ışık dolgusu nedir?

Sizi anında gençleştirecek ufak bir dokunuş: Gözaltı ışık dolgusu nedir?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, göz çevresi deformasyonlarının tedavisini sizler için anlattı. Göz çevresi en çabuk yaşlanan, yüze ve bakışlara yorgun görünüm veren estetik deformasyonlar arasındadır. Alt ve üst göz kapaklarında sarkmalar, boşluklar, içe göçük görünüm, göz altı çukurları, koyu halkalar, göz kapağı deformitesi ve göz altı torbaları kişin olduğundan yaşlı görünmesine yol açabilir. Işık dolgusu ile bu sorunlar ameliyata gerek olmaksızın tedavi edilebilir.
Demet Akalın gençlik aşısı kurbanı oldu

Demet Akalın gençlik aşısı kurbanı oldu

Demet Akalın “Boynuna neler oldu?” diye soran takipçilerini uyardı. Akalın “Boynum gençlik aşısından dolayı 15 gündür böyle. Bilmediğiniz şeyleri sakın yaptırmayın” dedi. Gençlik aşısı özellikle boyun bölgesindeki kırışıklık ve sarkmaları önlemek için yaptırılıyor.
Doğumdan sonra kol bacak sarkmaları için estetik

Doğumdan sonra kol bacak sarkmaları için estetik

Doğumdan sonra çok mu kilo aldınız, özellikle kollarınızda ve bacaklarınızda sarkmalar mı oluştu? Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gerekenleri Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Dr. Güler Gamze Özcan sizler için anlattı.
Vücuttaki vitamin ve mineral azalmasına dikkat

Vücuttaki vitamin ve mineral azalmasına dikkat

Cilt kalitesi ve sağlığı biliyoruz ki 20li yaşların ortalarından itibaren kollajenler, mineraller, vitaminler azalmaya başlayarak ve belki aynı yaşlarda belki depoları daha dolu hastalarda 30lu yaşlardan sonra bu kayıplar ,cildin matlaşması, kırışıklar oluşması, renk ve leke problemleri, izler, volüme kayıpları ve sarkmalar gibi bulgular vermeye başlıyor.
Cildimizin bozulmasının nedenleri neler?

Cildimizin bozulmasının nedenleri neler?

Zaman içerisinde yaş arttıkça cildin dokusundaki yağ oranının, kollajen miktarının değişmesi, güneş ışığının olumsuz etkileri, yer çekimi gibi kaçınılmaz unsurlardan ciltte sarkmalar kırışıklıklar cildin parlaklığında azalmalar görürüz.
Boyun germe ameliyatı nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmeli?

Boyun germe ameliyatı nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmeli?

Kilolu da olsanız zayıf da olsanız, gıdı bölgenizde sarkmalar meydana gelebiliyor. Boyundaki sarkmalar insanları daha yaşlı gösterebiliyor. Boyun germe ameliyatı ile daha genç bir görünüme sahip olmak mümkün. Peki boyun germe ameliyatı nasıl yapılır? Boyun ameliyatı öncesi dikkat edilmesi gerekenler neler? Ağrı hissedilir mi? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, cerrahi teknik ile boyun germe estetiğini anlattı.
Diz kapağındaki sarkmalara hızlı ve güvenilir çözüm

Diz kapağındaki sarkmalara hızlı ve güvenilir çözüm

Başta genetik faktörler olmak üzere, sıklıkla kilo alıp verme, yerçekiminin etkisi ve yaş almaya bağlı olarak ciltte sarkmalar oluşabiliyor. Ne kadar diri bir vücuda sahip olursak olalım, vücudumuzun farklı bölgelerindeki deformasyonlar, yaşımızı ele verebiliyor. Yüz bölgesi kadar önemsenmese de diz kapağı, yaşımızı ele veren bölgeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu haftaki yazımda diz kapakları üstünde biriken fazla derinin sıkılaştırılması ve diz içinde biriken yağların kırılmasında uygulanan tedavi yöntemlerini anlatacağım.
Dekolte güzelliği için kışı beklemeyin

Dekolte güzelliği için kışı beklemeyin

Tüm dünyada giderek yaygınlaşan, sunduğu fayda ile büyük ilgi gören uygulamalardan olan endolift lazer ağı ve kök hücre uygulamalarıyla, yılın her döneminde kırışıklıklara ve sarkmalara çözüm sağlamak mümkün.
Cilt sorunları için yeni çözüm: Akıllı peeling

Cilt sorunları için yeni çözüm: Akıllı peeling

Ciltte ton farklılıkları, lekeler, sarkmalar, kırışıklıklar, matlıklar ve gözeneklerdeki genişlikler çok sık karşımıza çıkan problemler arasında yer alıyor. Bu konuda iğneli uygulama yaptırmak istemeyenler için yeni bir seçenek geliştirildiğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr Gül Yıldırım, yeni nesil Akıllı Peeling uygulamasını anlattı.
Kırışıklıklara ve sarkmalara endopeel ile son veriliyor

Kırışıklıklara ve sarkmalara endopeel ile son veriliyor

Kırışıklık ve sarkma tedavisinde geliştirilen son yöntem Endopeel. Endopeel ile özellikle yüz ve boyun olmak üzere vücudun pek çok yerinde kırışıklık ve sarkmaları hızla ortadan kalkabiliyor. Dr. Mesut Ayyıldız, Endopeel hakkında bilgiler verdi. Endopeel nedir, Endopeel kimler yaptırabilir merak ediyorsanız, detaylar haberimizde.
Gebelik sonrası oluşan sarkmalar ve çatlaklardan kurtulmak için en etkili yöntemler

Gebelik sonrası oluşan sarkmalar ve çatlaklardan kurtulmak için en etkili yöntemler

Hamilelik ve hızlı kilo alıp verme gibi durumlarda sıklıkla karşılaşılan sarkmalar çoğu kadın için büyük bir sorundur. Gebelik sonrası düz bir karna sahip olmak mümkün olduğunu söyleyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik, karında oluşan cilt sarkmaları ve çatlaklardan kurtulmanın yollarını anlattı.
Gebelikte bakımlı görünmenin 3 yolu

Gebelikte bakımlı görünmenin 3 yolu

Hamilelik süreci yorucu bir o kadar da zorlu bir süreçtir. Bu süreçte vücut birçok değişikliğe maruz kalır. Kaşıntı, sivilce, çatlaklar ve sarkmalar bu süreçte kadınları en çok tedirgin eden durumların başında gelir. Gebelikte hem kişisel hijyen hem de cilt bakımı önem taşıyor. Peki, Gebelikte bakım nasıl olmalı? Hamilelikte cilt bakımı nasıl yapılmalı? Hamilelikte giyim konusunda nelere dikkat edilmeli? İşte hamilelikte bakımlı görünmenin yolları…
Hyaluranik asit dolgularla doğal güzellik kazanmak mümkün

Hyaluranik asit dolgularla doğal güzellik kazanmak mümkün

İlerleyen yaşla beraber yüzde bulunan yağ yastıkçıklarında küçülme ve sarkmalar, kemik yapısında değişiklikler ile cildin nem oranında azalma meydana geliyor. Cildin elastik ve bağ doku hacminin azalmasıyla yanaklarda boşalma ve çöküntü, burun yanında çizgiler, çene kontüründe sarkma, dudak dolgunluğunda azalma, gözaltlarında oluklanma gibi yaşlanma belirtileri oluşuyor. Bütün bu yaşlanma etkileri “hyaluranik asit” dolgularla doğal bir görünüm verilerek giderilebiliyor. Uz. Dr. Ayça Alan Atalay, hyaluranik asit ve dolgu uygulamaları hakkında bilgi verdi.
Vajinal sarkmalarda robotik cerrahi

Vajinal sarkmalarda robotik cerrahi

Üroloji ve Androloji Prof. Dr. Ömer Faruk Karataş” Vajinal sarkmalarda robotik cerrahi?” ile ilgili bilinenleri sizler için anlattı. Vajinal sarkma yaş ile birlikte artan bir durumdur. Birçok kadın bu durumdan müzdariptir. Bu sarkmalar açık ameliyatla birlikte yapılabilmekte ve sonrasında laparoskopik yöntemler geliştirildi. Günümüzde giderek artan sıklıkla robotik cerrahi ile organ sarkmaları ile tedavi edilmektedir. Açık ameliyata ya da laparoskopiye göre bir tanım avantajları olduğu belirtilmiştir. Ameliyat tekniği açısından orada ki dokuların sağlam bir şekilde yeniden tespit edilmesi, sarkmanın önüne geçilmesi robotik ameliyatla daha konforlu olmaktadır.
Yetişkinlerde göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi edilir?

Yetişkinlerde göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi edilir?

Zamana ve yaşa bağlı olarak ciltte sarkmalar ve kapak kaslarında zayıflama olabiliyor. Prof. Dr. Ferda Çiftçi bu durumla karşılaşıldığında, kapak kaldırma operasyonu ile birlikte estetik operasyonunun kombine edilerek lokal anestezi altında uygulanması gerektiğini söyledi.
Kolajen takviyeleri sağlıklı mı? Kolajen takviyesi hakkında merak edilenler

Kolajen takviyeleri sağlıklı mı? Kolajen takviyesi hakkında merak edilenler

İlerleyen yaş, sigara kullanımı, aşırı stres, hava kirliliği ve hareketsizlik cilde esneklik ve canlılık veren kolajenin azalmasına neden oluyor. Bu durumda ciltte sarkmalar, kırışıklıklar, matlaşma ve kuruluk görülebiliyor. Son dönemlerde cilde kaybettiği kolajeni kazandırmak için takviye olarak tablet, kapsül, toz, sıvı ve hatta sakız şeklinde satışa sunulan ürünler sıkça tercih ediliyor. Ancak bu ürünlerin mutlaka uzman kontrolünde, bilinçli bir şekilde kullanılması önem taşıyor. Uz. Dr. Yeliz Karakoca, kolajenin cilt sağlığına etkileri ve takviye ürün kullanımı konusunda dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
Doğum sonrası deformasyonlardan korunmak için 6 öneri

Doğum sonrası deformasyonlardan korunmak için 6 öneri

Hamilelik süreci birçok kadın için zorlu ve yorucu bir süreçtir. Hormonya, kilo almaya bağlı vücut deformasyonları ve oluşan bazı bozukluklar doğum sonrasında annelerin psikolojisini etkileyen sorunlardandır. Bu sorunlar yeni anneleri depresyona sürükleyen nedenlerin başında gelir. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Atilla Adnan Eyüboğlu hamilelik lekeleri, doğum sonrası çatlaklar ve sarkmalar hakkında bilgi verdi ve tedavi sürecini anlattı.
Doğum sonrası düz bir karna sahip olmak artık hayal değil!

Doğum sonrası düz bir karna sahip olmak artık hayal değil!

Hamilelik döneminde alınan kilolar, çatlaklar ve doğum sonrasında karın bölgesinde oluşan sarkmalar çoğu kadının kabusu gibidir. Çoğu yeni anne doğumun ardından vücudunda oluşan ani değişiklikleri bazı estetik operasyonlarla düzeltme yoluna gidiyor. Peki, Doğum sonrası göbek (karın) estetiği ne zaman yapılmalı? Doğumdan sonra meme estetiği yapılır mı? Estetik ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin doğum en sık sonrası yapılan estetik operasyonlar hakkında merak edilenleri anlattı.
Ameliyatsız cilt gençleştirme mümkün mü?

Ameliyatsız cilt gençleştirme mümkün mü?

Zaman içerisinde yaş arttıkça cildin dokusundaki yağ oranının, kollajen miktarının değişmesi, güneş ışığının olumsuz etkileri, yer çekimi gibi kaçınılmaz unsurlardan ciltte sarkmalar kırışıklıklar cildin parlaklığında azalmalar görürüz. Bir de stres uykusuzluk yorgunluk kötü beslenme gibi dış etkenler mevcutsa cilt yapısının kötüleşmesi kaçınılmaz hızlanır. Dr.Sevgi Ekiyor konu hakkında bilgiler verdi.
Göz kapağı estetiğiyle 10 yaş gençleşmek mümkün

Göz kapağı estetiğiyle 10 yaş gençleşmek mümkün

Özellikle kadınlarda yaş ilerledikçe görülen göz kapağındaki sarkmalar can sıkıyor. Kişinin olduğu yaştan daha fazla görünmesine sebep olan bu durumdan göz kapağı estetiğiyle kurtulmak mümkün. Günümüzde en çok uygulanan estetik türü olan göz kapağı estetiği hakkında neler biliyoruz? Göz kapağı estetiği ne zaman yapılmalı? Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?