Takma Tirnak

Takma Tirnak Haberleri

Takma Tirnak haberleri sayfasında Takma Tirnak haberlerini bulabilir tüm Takma Tirnak haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Takma Tirnak haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 3 haber bulunmaktadır.

Lamina kaplama nedir, nasıl yapılır?

Lamina kaplama nedir, nasıl yapılır?

Lamina kaplamalar kontakt lens ya da takma tırnak gibi düşünülebilir. Dişin sadece görünen dış yüzeyinden hazırlık yapılarak hastaya estetik bir görünüm kazandırmayı amaçlar. Bu uygulamayı beyazlatmaya rağmen rengi açılmamış dişlerde, hafif çapraşıklık olan dişlerde veya diş ayrılıklarında uyguluyoruz. Bunun haricinde hastanın dişlerinin şekil ya da formundan şikayetçi olduğu durumlarda da lamina kaplama kullanılabilmektedir. Malzeme olarak sıkıştırılmış porselen kullanılmaktadır. Hastanın diş dokusunun sağlam olması ve diğer dişlerinden çok aykırı renkte dişinin olmaması şartları sağlandığında lamina kaplamalar uygulanabilmektedir.
Takma tırnak nasıl çıkarılır? Takma tırnak çıkarma yöntemleri

Takma tırnak nasıl çıkarılır? Takma tırnak çıkarma yöntemleri

Tırnak bakımını seviyor ve sürekli takma tırnak kullanıyorsanız, takma tırnağı takması kadar çıkarılmasınında önemli bir işlem olduğunu bilirsiniz. Tırnaklara zarar vermeden en doğru yöntemle çıkarılması gerekmektedir. Peki, takma tırnak nasıl çıkarılır? Takma tırnak çıkarma yöntemleri nelerdir? Pratik takma tırnak çıkarma yöntemleri haberimizde.
Protez tırnak ve kalıcı ojede mantar tehlikesi

Protez tırnak ve kalıcı ojede mantar tehlikesi

Tırnak hastalıkları içinde önemli bir paya sahip olan tırnak mantarının zamanında tedavi edilmemesi, tırnak çekimine varan önemli sorunlara neden olabiliyor. Tırnak mantarı toprak, ıslak zemin, hayvanlar ve ortak kullanılan eşyalar gibi birçok yolla bulaşabiliyor. Son dönemlerde ise sentetik ve sıkı kıyafetler giyilmesi, kalıcı oje ve tırnak protezi uygulamaları gibi nedenlerle gençler arasında da sık görülmeye başlayan tırnak mantarı, farklı yöntemlerle tedavi edilebiliyor. Tedavi sürecinin zor ve uzun soluklu olduğunu belirten Prof. Dr. Nilgün Solak, tırnak mantarı enfeksiyonunun tedavisi ve korunma yöntemleri ile ilgili bilgi verdi.