Tavuk

Tavuk Haberleri

Yumurtanın içinden yumurta çıktı, görenler şaştı kaldı

Yumurtanın içinden yumurta çıktı, görenler şaştı kaldı

Aydın’ın Çine ilçesindeki 22 yaşındaki Kenan Yıldırım’ın bahçesinde beslediği tavuklardan birinin yumurtasının içerisinden bir yumurta daha çıktı.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (28 Temmuz 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize uyacak ezogelin çorbası tarifi, bütün tavuk sarma tarifi, çoban salatası tarifi ve sultan tatlısı tarifleri.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (19 Temmuz 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize uyacak yeşil mercimek çorbası tarifi, tavuklu kağıt kebabı tarifi, pancarlı pilav tarifi ve istiridye tatlısı tarifleri.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (18 Temmuz 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize uyacak havuç çorbası tarifi, tavuk şiş tarifi, şehriyeli bulgur pilavı tarifi ve harire tarifleri.
Türk tavuğu 50 ülkenin sofrasında

Türk tavuğu 50 ülkenin sofrasında

Gedik Piliç, Çin'den Şeyseller'e kadar dünyanın dört bir yanına Türk tavuğu ihracatı yapıyor. 50 ülkeye ihracat yapan ve Çin’e de özellikle tavuk ayağı ihraç eden firma son 7 yılda cirosunu, 1 milyar 357 milyon liraya ulaştığını duyurdu.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (17 Temmuz 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize uyacak fesleğenli enginar çorbası tarifi, köri soslu tavuk tarifi, şehriyeli pirinç pilavı tarifi ve yalancı tavuk göğsü tarifleri.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (15 Temmuz 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, kolayca hazırlanan ve birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize uyacak kremalı mantar çorbası tarifi, tavuk köfte tarifi, sebzeli bulgur pilavı tarifi ve un helvası tarifleri.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (09 Temmuz 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize kremalı mantar çorbası tarifi, tavuk sote tarifi, arpa şehriye pilavı tarifi ve sütlaç tarifleri.
Tavuk döner tartışmasında Canan Karatay'a binlerce liralık ceza

Tavuk döner tartışmasında Canan Karatay'a binlerce liralık ceza

Canan Karatay'ın tavuk döner hakkındaki kanser iddialarına açıklama TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’ndan geldi. Komisyon tarafından Karatay'a bilimsel dayanak olmadan yanıltıcı yayın yapmaktan 50 bin TL'ye kadar ceza verilecek.
Tavuk kafasını kızartıp böyle yediler

Tavuk kafasını kızartıp böyle yediler

Coronavirüs'ün ardından tüm dünyanın gözü Çin'e çevrildi biliyorsunuz ki. Çinliler ne yiyor, ne içiyor hepimiz meraktayız. Bu videoda ise tavuk kafasını ızgara üzerinde soslayıp baharatla nasıl pişirildiğini izleyeceksiniz. İşte tavuk kafasının yemeye hazır hale getirildiği o anlar…

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (06 Temmuz 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize kabak çorbası tarifi, mücver tarifi, körili tavuklu pilav tarifi ve kazandibi tarifleri.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (04 Temmuz 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize ezogelin çorbası tarifi, fırında tavuk but tarifi, közlenmiş biber salatası tarifi ve kadayıf sarma tarifleri.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (03 Temmuz 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize un çorbası tarifi, Tavuk şinitzel tarifi, sebzeli makarna tarifi ve meyveli tartolet tarifleri.
Ahıra giren köpekler 72 tavuğu telef etti

Ahıra giren köpekler 72 tavuğu telef etti

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde başıboş köpekler ahıra girerek 72 tavuğu telef etti.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (28 Haziran 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize yayla çorbası tarifi, tavuk sote tarifi, karnabahar kızartması tarifi ve burma baklava tarifleri.
Diğer börek tariflerini unutturan bir lezzet: Tavuklu börek tarifi

Diğer börek tariflerini unutturan bir lezzet: Tavuklu börek tarifi

Tavuklu börek tarifi denediğiniz de bildiğiniz bütün börek tariflerini unutacaksınız. Sevdiklerinize hazırlamak için tavuklu börek tarifi arıyorsanız "Tavuklu börek tarifi, tavuklu börek nasıl yapılır?" haberimize bir göz atın.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (25 Haziran 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize yeşil mercimek çorbası tarifi, tavuklu kağıt kebabı tarifi, pancarlı pilav tarifi ve ıspanaklı kek tarifleri.
Dondurulmuş besinleri suda bekletmeyin! (Besin zehirlenmesi neden olur?)

Dondurulmuş besinleri suda bekletmeyin! (Besin zehirlenmesi neden olur?)

Havaların ısınmasıyla birlikte değişen beslenme alışkanlıkları besin zehirlenmelerine davetiye çıkarıyor. Özellikle besinlerin saklanma koşulları sağlığı tehdit edebiliyor. Donmuş gıdalar nasıl çözdürülmeli? Besin zehirlenmesi neden olur? Yazın nasıl beslenmek gerekiyor? Beslenme ve Diyet Uzmanı Gizem Köse, “Tavuk, et gibi proteinden zengin besinlerin saklama koşullarına dikkat edin, besinleri mümkün olduğunca iyi pişirin” dedi.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (21 Haziran 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize beyran çorbası tarifi, çiftlik kebabı tarifi, buhara pilavı tarifi ve yalancı tavuk göğsü tarifleri.

"Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (20 Haziran 2020)

Bugün ne pişirsem diyenler ve lezzetli, farklı alternatifler arayanlar buraya! Tadını çok seveceğiniz, yapımı pratik, birbirini tamamlayan lezzetler günün menüsünde... Eğer "Akşam ne yesek, bugün ne pişirsem? " diyorsanız bu menü tam size göre! İşte damak zevkinize şehriyeli tavuk çorbası tarifi, enginar tarifi, sebzeli bulgur pilavı tarifi ve elmalı pasta tarifleri.