tüberküloz tedavisi

tüberküloz tedavisi Haberleri

tüberküloz tedavisi haberleri sayfasında tüberküloz tedavisi haberlerini bulabilir tüm tüberküloz tedavisi haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. tüberküloz tedavisi haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 3 haber bulunmaktadır.

Tüberküloz aşısı corona virüs tedavisinde etkili olabilir

Tüberküloz aşısı corona virüs tedavisinde etkili olabilir

Yıllardır tüberküloz (verem) hastalığında kullanılan BCG aşısının corona virüs tedavisinde etkili olabileceğini söyleyen Doç. Dr. Şevket Özkaya, “Virüsün hızla arttığı ve yayıldığı Avrupa ülkelerinde BCG aşısının yapılmadığını saptadık. Corona virüsün çocukları etkilememesinin yine BCG aşısının çocukluk çağında yapılıp, yüksek koruyucu etkisine bağlı olduğunu düşünüyoruz” dedi.
Tüberküloz (verem) nedir?

Tüberküloz (verem) nedir?

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hüseyin Çimen tıpta tüberküloz olarak bilinen ve halk arasında ince hastalık olarak anılan bu kronik hastalık için bilinmesi gerekenleri anlattı. Tüberküloz nedir? Tüberküloz tedavi yöntemleri nelerdir? Merak ediyorsanız haberimize göz atın.
Tüberkülozu 2 haftada yok ediyor

Tüberkülozu 2 haftada yok ediyor

Yeni denenen bir tüberküloz tedavisinde ilaçların iki hafta içinde virüsü yüzde 99 oranında yok ettiği ortaya çıktı. Sonuçlar tedavinin ölümcül salgını kontrol etme potansiyeli olduğunu gösteriyor