Turkiye Yapay Zeka

Turkiye Yapay Zeka Haberleri

Türkiye yapay zeka haftası sona erdi

Türkiye yapay zeka haftası sona erdi

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nin (TRAI) düzenlediği, 19 Ekim’de başlayan ve beş gün süren Türkiye Yapay Zeka Haftası (TR AI Week) yoğun ilgi gördü. Türkiye’nin lider şirketleri, teknoloji devleri, yerli ve yabancı 110 konuşmacı ile yapay zeka girişimlerinin katıldığı TR AI Week’i 20 binden fazla kişi izledi. 38 saat canlı yayın yapılan Türkiye’nin en kapsamlı online yapay zeka etkinliği TR AI Week boyunca, yapay zekanın değer kattığı finans, üretim, otomotiv, perakende ve eğitim gibi birçok sektördeki örnekler 90 kurumun üst düzey yöneticileri tarafından katılımcılarla paylaşıldı.
Türkiye Yapay Zeka haftası 19 Ekim’de başlıyor

Türkiye Yapay Zeka haftası 19 Ekim’de başlıyor

Türkiye’nin lider şirketleri, teknoloji devleri, yerli ve yabancı uzmanlar, akademisyenler ve girişimleri Türkiye’nin en kapsamlı online Yapay Zeka etkinliğinde buluşacak.
Virüse inat yatırıma devam 3 bin kişiye iş

Virüse inat yatırıma devam 3 bin kişiye iş

Dünya ekonomisinin durma noktasına geldiği, belirsizliğin zirve yaptığı bir ortamda elini taşın altına koyan Sicpa Türkiye yapay zeka, blok zincir ve siber güvenlik gibi konularda çalışmalar yapacak olan bir Ar-Ge merkezi kurma kararı aldı.
Yapay zeka dersi okutulacak

Yapay zeka dersi okutulacak

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nin (TRAI) ikincisini düzenlediği Türkiye Yapay Zeka Zirvesi alanında uzman 50’den fazla yerli ve yabancı konuşmacıyı bir araya getirdi.