Vajina Daraltma

Vajina Daraltma Haberleri

Doğum sonrası sorunlar kadının cinsel hayatını etkiliyor

Doğum sonrası sorunlar kadının cinsel hayatını etkiliyor

Bazı kadınlar özellikle de doğum sonrasında genital bölgelerinde nefret ettikleri veya anormal gördükleri durumları düzeltmek için bazı estetik uygulamalara yöneliyor. Labioplasti (İç Dudak Estetiği), Vajinoplasti (Vajina Daraltma Ameliyatı), Klitoris estetiği (Klitoral Hudoplasti), Genital beyazlatma, G noktası büyütme ve büyük dudaklara dolgu uygulaması gibi estetik uygulamalar kadınların doğum sonrasında ihtiyaç duyduğu uygulamalar arasında yer alıyor. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Deniz Ulaş genital bölge estetiği uygulamalarını anlattı.
Vajina daraltma operasyonu nedir?

Vajina daraltma operasyonu nedir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Tamer Gültekin ‘’Vajinal Daraltma Operasyonu’’ kimlere hangi tekniklerle yapılır? sorusuyla ilgili merak edilenleri anlattı.
Yükselen trend: Vajina estetiği

Yükselen trend: Vajina estetiği

Anne estetiği, yani doğum sonrası en çok yapılan ameliyatların başında gelen Vajina Daraltma Ameliyatı hakkında bilmeniz gerekenler…  
Vajina Daraltma Ameliyatı Nedir?

Vajina Daraltma Ameliyatı Nedir?

Vajina daraltma ameliyatı diğer adıyla vajinoplasti ameliyatı, vajinal yani normal yolla doğum gibi nedenlere bağlı olarak kadınlarda vajinanın gevşemesi sonucu cinsel ilişkide tatmin olamama problemi söz konusu olduğunda, vajinayı daraltma ve sıkılaştırmak için yapılan bir operasyondur. Çok doğum yapmak en önemli neden olmasına rağmen bazen yapısal olarak da vajina genişlemesi söz konusu olabilir. Yaşanan bu problem sadece  erkekte değil, aynı zamanda kadında da kendini gösterebilmektedir. Cinsel ilişki esnasında vajinadan ses gelmesi de önemli şikayetlerden birisidir. Özetle eşlerin cinsel yaşamında son derece önemli bir durum olan “vajina genişliği” vajina daraltma ameliyatı adı verilen cerrahi operasyon ile düzeltilebilmektedir.
Neden lazer vajinal daraltma yapılmalıdır

Neden lazer vajinal daraltma yapılmalıdır

Op.Dr. Burcu ARSLANLazerle vajina daraltma ve yenileme ameliyatları son yıllarda gittikçe popülerlik kazanmıştır. Vajinanın lazerle sıkılaştırılması, gençleştirilmesi ve yenilenmesi ‘vajinal rejuvenasyon’ olarak bilinmektedir.
İdrar kacırma ve genital kuruluk icin lazer tedavisi

İdrar kacırma ve genital kuruluk icin lazer tedavisi

Op.Dr. Burcu ARSLANSon 5 yıldır vajina içine uygulanan karbondioksit lazer uygulamaları ile vajina daraltma ve yenileme işlemleri cerrahi bir işleme gerek kalmadan yapılabiliyor. Lazerle vajinanın daraltılması, sıkılaşma sağlanarak vajinanın yeniden gençleştirilmesi ‘vajinal rejuvenasyon’ olarak da biliniyor.