Wingsuit

Wingsuit Haberleri

Özel kıyafetlerle kuş gibi uçan çılgın gençler

Özel kıyafetlerle kuş gibi uçan çılgın gençler

Bu videoyu izledikten sonra fizik bilen adamın hali başka diyebilirsiniz. Özel kıyafetlerle kuş gibi uçan çılgın gençlerin videosu kameralara böyle yansıdı.
Paraşütçü dağa böyle çakıldı

Paraşütçü dağa böyle çakıldı

Edinilen bilgiye göre, wingsuit (serbest atlayış) yapan Uçak Mühendisi Metehan Soylu (25), ilçede bulunan Aladağlar Hacerboğazı'ndaki 3 bin metre yükseklikteki kayalık bölgeden atlayış yaptı. Yaklaşık 200 metre atladıktan sonra kontrolünü kaybeden Soylu, dağa çarptı. Kaza sonrası yaralanan Soylu'nun yardım çağrısını duyan çobanın durumu yetkililere bildirmesiyle bölgeye Yahyalı jandarma, AFAD, AKUT ve UMKE ekipleri sevk edildi. Gece saatlerinde yaralının bulunduğu bölgeye doğru tırmanmaya başlayan ekipler, yaklaşık 6 saatlik tırmanışın ardından yaralı Soylu'ya ulaşabildi. Vücudunun çeşitli yerlerinde kırık olduğu belirlenen Soylu, ekipler tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Genelkurmay Başkanlığı tarafından görevlendirilen helikopterle 2 bin 800 metre yükseklikten film sahnelerini aratmayan operasyonla güvenli bölgeye alındı. Yaralıya ulaşan ekipler de bölgenin riskli ve tehlikeli olmasından dolayı helikopter ile tahliye edildi.
Airbus'ın kanadında uçtular

Airbus'ın kanadında uçtular

İki pilot wingsuits kullanarak Dubai semalarında A380 yolcu uçağının yanında uçtular...
Yarasa kanatla nefes kesen atlayış

Yarasa kanatla nefes kesen atlayış

Adrenalin bağımlısının yarasa kanat (wingsuit) ile yaptığı atlayış izleyenleri hayran bıraktı
Kanatlarıyla ölüme meydan okudular

Kanatlarıyla ölüme meydan okudular

Wingsuit adı verilen rüzgar tulumuyla yaptığı yüksekten atlayışlarla tanınan ünlü base jumping sporcusu Brian Drake, bu kez iki arkadaşıyla birlikte Fransız Alpleri'nin bir zirvesinden yaptığı atlayıştan sonra yere sadece birkaç metre mesafeden uçarak adeta ölüme meydan okudu.Drake, kendisi gibi rüzgaz tulumu giyen Ellen Brennan ve Ludovic Woerth'le birlikte Fransız Alpleri'nin en tehlikeli zirvelerinden biri olarak kabul edilen Couloir l'Ensa'dan atladıktan sonra bir kilometreye yakın bir mesafeyi yerden sadece birkaç metre yükseklikten ve yere paralel olarak geçti.Drake ve arkadaşlarının ölüme meydan okuduğu o anlar böyle görüntülendi.
wingsuit-18062018.mp4

wingsuit-18062018.mp4

...