yüz yogası

yüz yogası Haberleri

yüz yogası haberleri sayfasında yüz yogası haberlerini bulabilir tüm yüz yogası haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. yüz yogası haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 14 haber bulunmaktadır.

Seda Sayan'ın sırrı ortaya çıktı

Seda Sayan'ın sırrı ortaya çıktı

Corona virüs salgını nedeniyle 4 aydır Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Ören'de yaşayan Seda Sayan yıllara meydan okuyor... Güzel sanatçının sosyal medyada fotoğrafları en çok beğenilenler ve konuşulanlar arasında girince Sayan'da, güzellik sırrını açıkladı. Pilates ve yüz yogası yapıyorum.
Yüz yogası nedir? Nasıl yapılır?

Yüz yogası nedir? Nasıl yapılır?

Aynaya baktığınızda mutsuzsanız, yıllara yenik düştüğünüzü düşünüyorsanız bu video sizin için. Günlük yoğun stres, alkol, sigara, kolajen azalması ve daha pek çok sebep kuruyup sarkan bir cilt anlamına geliyor. Daha güzel bir cilde, daha güzel bir gülüşe sahip olmak isteseniz de ne yazık ki bu sürecin önüne geçebilmeniz pek mümkün olmuyor. Ama tüm bunların etkisini azaltmanız mümkün. Yüz ve boy bölgenize minik dokunuşlarla yapacağınız yüz yogası ile bunun önüne geçebilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece bir ayna ve parmaklarınız, bir de sadık kalacağınız günlük 30 dakikalık rutinler. Böylelikle yaşlanmayı geciktirebilirsiniz. Yüz yogası uygulaması, Instagram'da '100yogasioya' olarak da bilinen Yüz Yogası Eğitmeni Oya Acar’ın anlatımıyla videomuzda.
Yüz yogasının faydaları nelerdir? 5 adımda yüz yogası

Yüz yogasının faydaları nelerdir? 5 adımda yüz yogası

Karantina döneminde evden çıkmadığımız bu dönemde, istesek de estetik işlemler için bir kliniğin kapısını çalamayız. Zaman akıp giderken göğüslerimiz ve kalçamız gibi dudak üstümüz, alnımız, burnumuz ve gıdımız da yer çekimine meydan okuyamıyor. Ancak yüzümüzü eski elastik kavuşturmak için tek çare estetik operasyonlar değil. Yüz yogası, estetiksiz şekilde yeniden gençleşebileceğiniz yöntemlerden biri. İntermette yüz yogasına ilişkin pek çok bilgi dolaşsa da, çoğu hangi hareketin ne işe yaradığını açıklamakta yetersiz kalıyor. İşte yüz yogasının faydaları ve 5 adımda yüz yogası!
Şimdi moda bu: Yüz yogasıyla 10 dakikada gelen gençlik

Şimdi moda bu: Yüz yogasıyla 10 dakikada gelen gençlik

Defne Samyeli, Özge Özpirinçci ve daha nice isimlerin güzellik ve gençlik sırrı yüz yogasıymış.
Yüz yogası nedir? Yüz yogası nasıl yapılır, etkileri nelerdir?

Yüz yogası nedir? Yüz yogası nasıl yapılır, etkileri nelerdir?

Defne Samyeli’nin güzelliğinin sırrını yüz yogası olarak açıklamasıyla birlikte dikkatler yüz yogasına çevrildi. Peki, Yüz yogası nedir? Yüz yogası nasıl yapılır, etkileri nelerdir? İşte yüz yogası ile ilgili bilmeniz gerekenler…
Her gün balon şişirirseniz...

Her gün balon şişirirseniz...

Cildinizi korumak ve yüzünüzü yılların etkisinden kurtarmak için mutlaka kozmetik çözümlere gerek yok. Aromaterapist ve sağlıklı yaşam koçu Ayşe Tolga her yaşta sağlıklı bir cilde sahip olmak için yüz yogası egzersizleri öneriyor. Siz de bu egzersizleri evde deneyerek gençliğinizi kolayca koruyabilirsiniz...
Alın kırışıklıklarını gideren basit hareketler nelerdir?

Alın kırışıklıklarını gideren basit hareketler nelerdir?

Sevinsekte, üzülsekte oluşması kaçınılmaz olan alın kırışıklıklarımızı gideren basit hareketleri Yüz Yogası Eğitmeni Zeynep Şensoy ‘’Biliyor musun?’’ için gösterdi; Yaş ilerledikçe kişide alın kırışıklıklarımız ortaya çıkmaktadır. Bazı kişilerde beklenenden çok daha erken yaşlarda alın kırışıklığı görülebilir. Çünkü Türk Milleti olarak çok fazla mimik kullanıyoruz. Sevincimiz, üzüntümüz, her tepkimiz bir şekilde alnımızda toplanıyor. Hal böyle olunca bir süre sonra makyaj ürünleri, kapatıcılar bu kırışıkları kapatmakta yeterli gelmemeye başlar. Bunun yanı sıra botoks yaptırmakta hızla çoğalıyor. Hiç bunlara başvurmadan doğal yöntemle alın kırışıklıklarımızdan kurtulmanın en önemli yolu yüz yogasıdır. Egzersizler için videonun tamamını izleyebilirsiniz.  
Kaş arası çizgilerimizden kurtulabileceğimiz yüz yogası hareketleri nelerdir?

Kaş arası çizgilerimizden kurtulabileceğimiz yüz yogası hareketleri nelerdir?

Yüz Yogası Eğitmeni Zeynep Şensoy, kaş arası çizgilerimizden kurtulabileceğimiz yüz yogası hareketlerini ‘’Biliyor musun?’’ için gösterdi; Kaş arası çizgimiz bizim çok büyük bir problemimiz çünkü Türk Milleti olarak çok fazla mimik kullanıyoruz. Sevincimiz üzüntümüz her şeyimiz alnımızda toplanıyor. En çok botoksun yapıldığı bölge çünkü bir yer eden sonra istemsiz olarak hareket ettiriyoruz. Biz yüz yogası ile botoksun tam tersine kası öldürmeden kası kuvvetlendirerek kaş arasında oluşan kırışıklıkları çizgileri açabiliyoruz. Yeter ki bir rutin bir şekilde çalışalım. Egzersizler için videonun tamamını izleyebilirsiniz.  
Göz çevresi ve kaz ayağı çizgilerini yok eden yüz yogası hareketleri nelerdir?

Göz çevresi ve kaz ayağı çizgilerini yok eden yüz yogası hareketleri nelerdir?

Yüz Yogası Eğitmeni Zeynep Şensoy, göz çevresi ve kaz ayağı çizgilerini yok eden yüz yogası hareketlerini ‘’Biliyor musun?’’ için gösterdi; Dürüst olmak gerekirse göz çevresi oldukça zordur. Nasıl ki vücutta karın kası yapmak çok zordur, hem aktif spor yapmalı hem de beslenmeye dikkat etmesi gerekiyorsa insanın göz etrafındaki kaslarda çok zordur. Göz etrafındaki kaslar çok azdır ve çok incedir. Gözün etrafındaki derimizde çok incedir. Sabredilip azimli bir şekilde çalışılırsa göz etrafından ve kaz ayaklarımızdan sonuç almak mümkün. Yanak, dudak, gıdı ve alın bölgesinden bir aya sonuç alıyorsa kişi göz etrafı için iki buçuk ay üç ayı bulabilmektedir. İşimiz kaslarla olduğu için sonuç almak biraz zaman alabiliyor. Tabi yüz yogası ile birlikte düzenli uyku, düzenli beslenme, iyi su içme ve gözün etrafına herkese özel iyi bir nemlendirici tavsiye ediyorum. Egzersizler için videonun tamamını izleyebilirsiniz.  
Yanakların ve gıdının sarkmasını engelleyen yüz yogası hareketleri nelerdir?

Yanakların ve gıdının sarkmasını engelleyen yüz yogası hareketleri nelerdir?

Yanak ve gıdı aslında hepimizin ilk aynada gördüğü ah yaşlanıyor muyum, sarkıyor muyum dediği noktadır. Yüz Yogası Eğitmeni Zeynep Şensoy, yanakların ve gıdının sarkmasını engelleyen yüz yogası hareketlerini ‘’Biliyor musun?’’ için gösterdi;  Yüzümüzde 57 tane kas var ve biz bunların hiç birini kullanmıyoruz. Mimik yapıyoruz, konuşuyoruz, gülüyoruz ama bunları pasif bir şekilde çalıştırıyoruz. Yüz ve gıdı kısımlar aslında en çok toparlamayı gerçekleştirdiğimiz kısım burasıdır. Ve bunlar için çok kolay hareketler var. Alt çenemizi kullanarak bu egzersizleri yapabiliriz. Egzersizler için videonun tamamını izleyebilirsiniz.  
Yüz yogası nedir?

Yüz yogası nedir?

Yüz Yogası Eğitmeni Zeynep Şensoy, yüz yogasını ‘’Biliyor musun?’’ için anlattı; Yüz yogası aslında vücudumuza yaptığımız sporun yüz bölgesine yaptığımız bir çeşididir.  Çünkü yüzümüzde 57 tane kas var ve biz bunların hiç birini kullanmıyoruz. Mimik yapıyoruz, konuşuyoruz, gülüyoruz ama bunları pasif bir şekilde çalıştırmıyoruz. Yaş aldıkça kırışıklıklarımız oluyor, kolejen azalıyor ve yer çekimin etkisiyle cilt aşağı doğru sarkıyor. Yüz yogasıyla bu 57 kası aktif olarak çalıştırıyoruz. Nasıl vücudumuzda karın kası, bacak kası, kol kası çalıştırıyorsak yüzümüzde ise bu 57 kası mimiğin tam tersi istikamette aktif bir şekilde çalıştırarak onları yukarı doğru kaldırıyoruz. Böylece ince çizileri açıp gıdı sarkması, yanaklar, göz kapağı sarkmasını ayırdığımız bir yere geliyoruz. Yüz yogası ile cildimizi güzel, dinamik ve canlı bir hale getirebiliriz.   
Kolayca uygulayacağınız yüz yogasıyla kırışıklarınızdan bir çırpıda kurtulun!

Kolayca uygulayacağınız yüz yogasıyla kırışıklarınızdan bir çırpıda kurtulun!

Yüz yogası, doğal güzellik yöntemlerinin giderek popülerleştiği günümüzde ağrısız ve sızısız bir şekilde gençleşmenin formülleri arasına girmeyi başardı. Yer çekimine karşı koyan yüz yogası egzersizi, yüz bölgesindeki kırışıklıkları azaltmak ve yüz kaslarını sıkılaştırmak için etkili bir yöntem. Uzmanlara göre düzenli olarak uygulanan yüz yogası egzersizleri ile daha genç bir cilde sahip olmak mümkün.
Daha genç görünmenin sırrı: Yüz yogası

Daha genç görünmenin sırrı: Yüz yogası

Olduğumuzdan daha genç görünmek için ne kozmetik ürünleri kullanıyor, ne operasyonlar geçiriyoruz. Eğer gençleşme konusunda hala bir yol alamadığınızı düşünüyorsanız size yeni bir yöntem açıklıyoruz: Yüz Yogası! İşte bilimsel araştırmalarda da kanıtlanmış, anti-aging konusundaki en etkili silah hakkında bilmeniz gereken her şey... 
Yüz yogası ile gençlik

Yüz yogası ile gençlik

Evde yapılabilecek basit hareketlerden oluşan yüz yogası asırlardır uygulanan doğal bir formül.