Akıllı lens

Akıllı lens Haberleri

Akıllı lens haberleri sayfasında Akıllı lens haberlerini bulabilir tüm Akıllı lens haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Akıllı lens haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 2 haber bulunmaktadır.

Akıllı lens nedir, kimlere uygulanabilir?

Akıllı lens nedir, kimlere uygulanabilir?

Halk arasında akıllı lens olarak bilinen trifokal mercekler 40 yaş üzeri, uzağı, yakını ve orta mesafeyi göremeyen hastalara uygulanabilecek cerrahi esnasında implante edilebilecek merceklerdir. Trifokal mercekler ile yapılan cerrahi uygulama katarakt ameliyatına benzemektedir sadece kullanılan mercek türü değişmektedir. Hastanın doğuştan var olan doğal merceği yıllar içerisinde bazı değişikliklere maruz kalmaktadır ve görme netliği gittikçe azalmaktadır. Ayrıca lensin elastikiyeti de azalmaktadır. Bu ameliyat ile hastaların doğal mercekleri çıkartılmakta ve yerine 3 odaklı mercek yerleştirilmektedir. Hastaların bu merceklerin uygulanmasına uygun olması gerekir, detaylı ölçümler yapılır ve uygun hastalarda mükemmel görüş elde edilir.
Katarakt 'ömürlük lenslerle' tarih oluyor

Katarakt 'ömürlük lenslerle' tarih oluyor

Yaşlanmanın engellenemez sonucu olan kataraktı ve katarakt sorununu ortadan kaldıran akıllı lens yöntemini biliyor muydunuz?