astım atağı

astım atağı Haberleri

astım atağı haberleri sayfasında astım atağı haberlerini bulabilir tüm astım atağı haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. astım atağı haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 6 haber bulunmaktadır.

Astım ataklarında bu ilk yardım kurallarına dikkat!

Astım ataklarında bu ilk yardım kurallarına dikkat!

Öksürük, nefes darlığı, hırlama gibi belirtilerle görülen astım atakları hakkında bilgiler veren İlk ve Acil Yardım Program Başkanı Öğr. Gör. Özlem Karagöl, astım ataklarına karşı en koruyucu önlemin hastaların ilaçlarını her koşulda yanlarında bulundurmaları olduğunu vurguladı. Karagöl, astım atakları ve yapılacak ilk yardım müdahaleleri hakkında bilgi verdi.
Prof. Dr. Nurhayat Yıldırım: Astım hastaları ilaçlarını her zaman düzenli kullanmalı

Prof. Dr. Nurhayat Yıldırım: Astım hastaları ilaçlarını her zaman düzenli kullanmalı

Dünya Sağlık Örgütü’nün aldığı kararla her yıl mayıs ayının ilk salı günü olarak belirlenen Dünya Astım Günü kapsamında açıklama yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nurhayat Yıldırım, “Astım kronik ancak yönetilebilir bir hastalık. Hastaların yaşam standartlarını en iyi şekilde devam ettirebilmeleri için tedavilerini düzenli olarak almaları çok önemli” dedi. Prof. Dr. Nurhayat Yıldırım ayrıca astım hastaları için 9 öneri verdi.
Astım hastalarına corona virüs uyarısı

Astım hastalarına corona virüs uyarısı

Astımın dünyada yaklaşık 300 milyon kişiyi etkilediği düşünülüyor. Covid-19 hasta verilerine dayanan çalışmalara göre orta ve ağır astım grubunda olan hastalar için bu enfeksiyonun daha ağır geçebileceğine dikkat çeken Anadolu Sağlık Merkezi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Esra Sönmez, her yıl Mayıs ayının ilk Salı günü kutlanan Dünya Astım Günü vesilesiyle astım hastalarına corona virüsten korunmanın yollarını anlattı...
Her astım atağı akciğeri vurabilir

Her astım atağı akciğeri vurabilir

Çocuk Alerji Bölümü’nden Doç. Dr. Hikmet Tekin Nacaroğlu, "Astımlı hastaların kortizon içeren inhaler tedavilerini almayarak hekim kontrolü dışında ilaçlarını bırakması, şikayetlerinin artmasına ve çok ciddi astım atağına sebep olabilir. Her astım atağı akciğer fonksiyonlarınızın kaybına yol açabilir." ifadelerini kullandı.
10 adımda polenlerden korunun

10 adımda polenlerden korunun

Son yıllarda giderek yaygınlaşan astım, havayollarının mikrobik olmayan iltihaplanmaya bağlı daralmasıyla meydana geliyor. Astım atağı denilen krizlerde ise hava yollarını saran kaslar kasılıyor, ödem ve şişlik artıyor. Ancak basit ama etkili tedbirlerle bu sıkıntılar giderilebiliyor
Gazeteci Baki Kurtuluş öldü

Gazeteci Baki Kurtuluş öldü

Gazeteci-yazar Baki Kurtuluş, 3 ay önce geçirdiği astım atağı nedeniyle kaldırıldığı TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hastanesi'nde dün yaşamını yitirdi.