Belgin

Belgin Haberleri

Belgin haberleri sayfasında Belgin haberlerini bulabilir tüm Belgin haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Belgin haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 31 haber bulunmaktadır.

'Burnunun ucundan, kirpiğinin gölgesine kadar güzel' Belgin Doruk acı içinde hayata veda etti

'Burnunun ucundan, kirpiğinin gölgesine kadar güzel' Belgin Doruk acı içinde hayata veda etti

Belgin Doruk… Görüntüsüyle, incecik topuklu ayakkabıları, kabarık etekleri, gösterişli siyah saçları ve çekik gözleriyle bir zamanlar milyonlarca Türk kadınının görüntüsünü taklit etmeye çalıştığı bir yıldızdı. Birçok filmde birlikte oynadığı Zeki Müren'in "Burnunun ucundan, kirpiğinin gölgesine kadar güzel" diye tanımladığı Doruk, ölümünün 26'ıncı yıl dönümünde anılıyor.
Boşanma davasında 12 yıl sonra, soyadında emsal karar

Boşanma davasında 12 yıl sonra, soyadında emsal karar

Bursa'da boşandığı eşinden olan oğlunun adını ve soyadını değiştirmek isteyen Belgin Ülker, 12 yıllık hukuk mücadelesini kazandı. Belgin Ürkel, dava açıldığında 3, şu an ise 15 yaşında olan oğluna, kendi soyadını verip, Özgür olan adını da 'Yağız' olarak değiştirdi.
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, mazbatasını aldı

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, mazbatasını aldı

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, mazbatasını aldı
Kemal Belgin, Mesut Özil için

Kemal Belgin, Mesut Özil için "Fenerbahçe'de kimin yerine oynayacak?" deyince kıyamet koptu

A Spor yorumcusu Kemal Belgin, Spor Ajansı programında gündemdeki Mesut Özil transferini değerlendirdi. Fenerbahçeli olduğu bilinen Kemal Belgin'in Özil hakkındaki yorumu Twitter'da en çok konuşulanlar arasına girdi.
İzmir'de anneanne ile torununun cansız bedenine ulaşıldı

İzmir'de anneanne ile torununun cansız bedenine ulaşıldı

İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından enkazda kalan anneanne ile torununun cansız bedenine ulaşıldı.
Sıvı geçirmeyen külot yapmayı başardı

Sıvı geçirmeyen külot yapmayı başardı

Denizli’de Alzheimer hastası olan ve sürekli altına kaçıran babası için şemsiyeden bozma iç çamaşırı yapan Belgin Kasapoğlu, bunda başarısız olunca pes etmeyerek sonraki girişimlerinde sıvı geçirmeyen külot yapmayı başardı. Babası vefat ettiği için bu ürünü kullanamayan Belgin Kasapoğlu, babası gibi aynı sorunu yaşayan hastaların imdadına yetişmek istiyor.
Çocuklarda bahar alerjisini soğuk algınlığı ile karıştırmayın

Çocuklarda bahar alerjisini soğuk algınlığı ile karıştırmayın

Uzmanlar ilkbahar-yaz aylarında çocuklarda görülen geçmeyen gribal enfeksiyon belirtilerinin alerjik rinit ile karıştırılabileceğini belirtiyor. Alerjinin zamanla astıma dönüşebileceğini belirten Çocuk Alerji Uzmanı Dr. Belgin Aktaş, çocukları alerjenlerden korumanın yollarını anlattı.
Soğuk algınlığı mı yoksa bahar alerjisi mi?

Soğuk algınlığı mı yoksa bahar alerjisi mi?

İlkbahar ve yaz aylarında çocuklarda görülen, geçmek bilmeyen gribal enfeksiyon belirtilerine dikkat edilmesi gerekiyor. Bu zamanlarda alerjik rinit ihtimali yükseldiği için muhakkak tanının konulması gerekiyor. Eğer siz de çocuklarda alerjik rinit belirtileri nelerdir merak ediyor ya da alerjik rinit nasıl tedavi edilir öğrenmek istiyorsanız Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk Alerji Uzmanı Dr. Belgin Aktaş anlattı.
Yeditepe Üniversitesi’nin anlamlı ödülü Belgin Aksoy’a

Yeditepe Üniversitesi’nin anlamlı ödülü Belgin Aksoy’a

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, Yeditepe Üniversitesi Women in Business Kulübü tarafından dün gece Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda düzenlenen törende, sekiz yıl önce Türkiye’den dünyaya yayılan Global Wellness Day’in yaratıcısı Belgin Aksoy ödüle layık görüldü.
Belgin Aksoy, Oprah Winfrey ile buluştu

Belgin Aksoy, Oprah Winfrey ile buluştu

Amerikalı ünlü talk show yıldızı Oprah Winfrey, zihin, beden ve ruh dengesi için 3 ay boyunca Amerika’nın birçok eyaletini kapsayan ‘Oprah’s 2020 Vision: Your Life in Focus’ turuna başladı.
Domuz gribi salgını büyüyor

Domuz gribi salgını büyüyor

Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte halk arasında domuz gribi endişesinin yeniden başladığını ve bu nedenle hastanelerin acil servislerinin dolduğunu belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Belgin İkidağ, her grip vakasının domuz gribi olmayacağına dikkat çekti.
Çocuk evliliğe bir darbe mi?

Çocuk evliliğe bir darbe mi?

Evlilikte bebek mutlaka planlı bir şekilde dünyaya getirilmelidir. Aksi takdirde hem anne baba hem de bebek için süreç oldukça zorlaşır. Pedagog Belgin Temur çocuğun evliliğe olan etkileriyle ilgili önemli bilgiler verdi.
Murat Erkin ve Belgin Aksoy boşandı

Murat Erkin ve Belgin Aksoy boşandı

Günaydın yazarı Bülent Cankurt bugün yayınlanan yazısında boşanan bir çifti kaleme aldı. İşte o yazı...
Kişiye uygun taş nasıl seçilir?

Kişiye uygun taş nasıl seçilir?

Şifalı Taşlar ve Bioenerji Uzmanı Belgin Dal, kişiye özel taş seçimini ve önemini ‘’Biliyor Musun?’’ için anlattı; Kişiye uygun taş kişinin minerallerine göre seçilir. Karışık taşlardan oluşan bir bilekliğimiz vardır ve bunu kişinin avucuna koyarız. Deri gözeneğimiz açık olduğu için taşlarda renk değişikliği olur. Taştaki minerallere göre renkler değişir. Her bir taş blokajlı çakraları ve ağrıları gösterdiği için kişiye kendini anlatırız. Gelemeyenler için ise şöyle bir yol izleriz, kişiler bize hastalıklarını belirtirler. Migrenim var, romatizmam var gibi. Biz de buna göre hangi hastalık hangi mineral eksikliğinden oluşur ve hangi taşlarda bunlara tamamlayan mineraller vardır bunu buluruz. Taşlarını belirleriz ve kişilere yollarız.
Ağrılara iyi gelen şifalı taşlar hangileridir?

Ağrılara iyi gelen şifalı taşlar hangileridir?

Şifalı Taşlar ve Bioenerji Uzmanı Belgin Dal, ağrılara iyi gelen şifalı taşları ‘’Biliyor Musun?’’ için anlattı; Labradorit taşından bahsetmek istiyorum. Özellikle iltihaplı romatizma ağrılarında birebirdir. Banyo yaptığımız küvetin içine suya koyduğumuz taşla yıkandığımızda ağrılara iyi gelecektir. Ağrıyan bölgelere mutlaka Selinit ve Florit taşıyla masaj yapılmalıdır. Ağrıyan yerlere özellikle 21 gün boyunca birer saat bağlandığında çok iyi geldiğini ve ağrıların gittiğini göreceksiniz. Ayrıca özellikle ateşlenen çocuklarda Aventurin taşını koltuk altına koyduğumuzda 10 dakika içinde ateşin kesildiğini göreceksiniz. Eğer kişide yüksek tansiyon yoksa tiroit, astım, öksürük, ses kısıklığı varsa Lapis lazuli taşlarını boğaza bağlandığında boğaza iyi gelecek ve ses kısıklığı geçecektir.
Taşlar duygularımızı nasıl etkiler?

Taşlar duygularımızı nasıl etkiler?

Şifalı Taşlar ve Bioenerji Uzmanı Belgin Dal, şifalı taşların duygularımızı nasıl etkilediğini ‘’Biliyor Musun?’’ için anlattı; Hemen buna bir aşk taşı ile cevap verelim. Rose kuvars aşk ve sevgi taşıdır. Eğer taşı doğru kullanırsak özellikle duygu geçişlerimiz daha kolay olacaktır. Çünkü her bir taş bizim çakralarımızı açtığı, blokajları kaldırdığı için çok güçlü olmamızı sağlayacaktır. Özellikle Osmanlı tarihinde padişahlarımız önemli karar vereceklerinde zümrüt ve yakutu kullanırlarmış. Tarih kitaplarında da bu geçmektedir. Özellikle iş hayatında doğru karar verme ve anlaşma durumlarında zümrüt ve yakutu öneriyorum. Çok hassas kırılgan dönemlerde ise yine dediğim gibi bir Rose kuvars taşı kullanılabilir.
Negatif enerjiyi yok eden doğal taşlar hangileridir?

Negatif enerjiyi yok eden doğal taşlar hangileridir?

Şifalı Taşlar ve Bioenerji Uzmanı Belgin Dal, negatif enerjiyi yok eden doğal taşları ‘’Biliyor Musun?’’ için anlattı; Negatif enerjiyi yok eden doğal taşların başında yeşim taşı gelir. Yüzyıllarca yıldır kullanılmaktadır. Özellikle Çinliler, Avrupalılar çok fazla kullanmıştır. Bunun yanı sıra Mısır ve Yunan tarihinde de kullanılmıştır. Yeşim taşı kişideki biriken negatif ve kötü enerjiyi alır. Kötü enerji aşkı, ikili ilişkileri etkiler. İki insan arasındaki dostluğu, arkadaşlığı ve para gücünü etkiler. Bu yüzden kişide kötü enerji veya ağır nazar varsa Yeşim taşı, Sitrin (Citrine) para taşını, Rose kuvars aşk ve sevgi taşını kullanabilirler. Tıkalı blokaj, çakra yani enerji kanallarından bir taşı kullandıklarında kendilerindeki değişimi göreceklerdir.
Hangi taşlar hangi hastalıklarda etkilidir?

Hangi taşlar hangi hastalıklarda etkilidir?

Şifalı Taşlar ve Bioenerji Uzmanı Belgin Dal, hangi şifalı taşın hangi hastalıklara iyi geldiğini ‘’Biliyor Musun?’’ için anlattı; Tek bir taş bir hastalığa iyi gelmez, mesela kişinin mide rahatsızlığı varsa kaplan gözü taşı önerilir. Bir kişinin migreni varsa bir ametist ya da kaplan gözü önerilir. Migreni olan kişiler bunları kullanıp iyileşmediklerin söyleyebilir. Çünkü hastalığın ana sebepleri vardır. Migrenin ana sebebi boyundaki sertleşmeler, güneş ışığı ve tatlı ürünlerdir. Birde bilinçaltı sebeplerdir. Kişi kendini önemsiz hisseder ve sürekli vericidir. Ayrıca sevdikleri insanları kaybetme korkusu yaşarlar. Bunların hepsini bütünsel olarak ele alıp minerallere göre taşları seçmeliyiz. Lityum minerali taşıyan ametist gibi kişiye özel bir kolye ya da bileklik yapılabilir. Fakat kişinin hem tiroidi hem de migreni varsa tiroitli hasta ametist kullanamaz. Kişiler taşları alırken hastalığı nedir, kaynağı nedir, mineraller nedir, taşlar hangi mineralleri taşır bunları bilip buna göre almalıdırlar.
Hangi taş neye faydalıdır?

Hangi taş neye faydalıdır?

Şifalı Taşlar ve Bioenerji Uzmanı Belgin Dal şifalı taşları, hangi taşın neye faydalı olduğunu ‘’Biliyor Musun?’’ için anlattı; Şifalı taşları sayacak olursak, Kehribar taşının kan sulandırıcı özelliği vardır. İbn-i Sina kitabında şöyle bahseder, 1,5 gr kehribarı dövün balla karıştırın ve kalp hastalarına yedirin. Ayrıca çocukların süt dişinin rahat çıkmasına yardımcı olur. Çocukların ateşlenmesini engeller. Özellikle romatizma hastaları rahatlıkla suyunu içebilir. Florit taşı özellikle otizmli hastalarda dikkat dağınıklığı için kullanılır. Enseye masaj yaparak bir saat bağlandığında dikkat dağınıklığına iyi gelir. Ametist yastık altına konulursa çok derin ve rahat uyunur. Ametistin birçok insan migren ağrına iyi geldiğini bilir. Ametiste lityum minareli olduğu için tiroit hastaları kullanmamalıdır. Akuamarin taşını su dolu bir seramik bardağına koyduğumuzda reflüye ve gastrite çok iyi gelecektir. Fuksit taşı sinir sıkışmasına iyi gelecektir. Bileğimizdeki sinir sıkışmasına bağladığımızda ve bunu 3 hafta yaptığınızda iyileştiğini göreceksiniz. Jasper taşı ise alerjilere iyi gelir. Kolye ve bileklik yanına da bir benekli obsidyen takıldığında kişinin alerji, egzama, sedef gibi problemleri iyileşecektir.
Hangi burca hangi taş iyi gelir?

Hangi burca hangi taş iyi gelir?

Şifalı Taşlar ve Bioenerji Uzmanı Belgin Dal, burçlara göre taşlar var mıdır, hangi burca hangi taş iyi gelir ‘’Biliyor Musun?’’ için anlattı; Bu sürekli aldığım bir soru ve ben Belgin Dal olarak burca göre taş almayın diyorum. Çünkü aynı burçta ki insanlar aynı hastalığı yaşamazlar. Örneğin iki koç burcu diyelim. Biri yüksek tansiyonlu biri düşük tansiyonlu olsun. Bunlar burcumun taşı diye akit taşı kullanırlarsa, akik taşı kan basıncını yükselteceği için içerisinde bulunan mineralden dolayı yüksek tansiyonlu biri felç geçirebilir. Bu nedenle taşları burçlara göre değil minerallere göre seçelim ve kullanalım.