beslenme rutini

beslenme rutini Haberleri

beslenme rutini haberleri sayfasında beslenme rutini haberlerini bulabilir tüm beslenme rutini haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. beslenme rutini haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 9 haber bulunmaktadır.

Cinsel gücü artıran besinler

Cinsel gücü artıran besinler

Genel olarak taze sebze ve meyveden, sağlıklı yağlardan, az yağlı protein kaynaklarından zengin; şeker, doymuş yağ ve işlenmiş gıdalardan fakir bir beslenme şeklini benimsemek cinsel yaşamınızı iyileştirir. Bununla birlikte bazı besinleri beslenme rutininize ekleyerek cinsel gücünüzü artırabilirsiniz.
Formunu korumak kolay değil! Kim Kardashian'ın beslenme rutini

Formunu korumak kolay değil! Kim Kardashian'ın beslenme rutini

Çoğu insan Kim Kardashian'ınki gibi bir vücuda sahip olabilmek için ünlü yıldızı yakından takip ediyor. Şimdiye dek birçok diyet deneyen Kim Kardashian, mutluluğu vegan beslenmede buldu. İşte Kim Kardashian'ın beslenme rutini...
Cildinizin daha iyi görünmesini sağlayacak 11 besin

Cildinizin daha iyi görünmesini sağlayacak 11 besin

Sağlıklı ve ışıltı saçan bir cildi kim istemez ki? Günlük beslenme rutinimizde meyvelere ve sebzelere bol bol yer vermemiz lazım. Ancak bu besinlerin bazıları cildimiz için ekstra öneme sahip. Harika bir cilt için mutfağınızda mutlaka bulundurmanız gereken 11 besin için sizi şöyle alalım...
Beslenme rutininiz ballı olsun

Beslenme rutininiz ballı olsun

Akşam vakitlerinde çay ve kahvenin yanında tüketilen hazır atıştırmalıklar ve bol şekerli tatlılar toplum sağlığını doğrudan tehdit ediyor. Endüstriyel şeker bazlı ürünler yerine bal ile hazırlanmış ev yapımı tatlıların atıştırmalık olarak tercih edilmesi gerektiğini belirten Bal Uzmanı Ahmet Bağran Aksoy, “Bal sadece kahvaltıda kullanılmamalı, beslenme rutininin bir parçasına dönüştürülmelidir.” dedi.
Salata ne zaman kilo aldırır? Kilo vermek isteyenler salataya bu besinleri koymasın

Salata ne zaman kilo aldırır? Kilo vermek isteyenler salataya bu besinleri koymasın

Kilo vermek isteyenlerin ilk yaptıkları şey; beslenme rutinine salata eklemek oluyor. Salata sağlıklı beslenmenin de bir parçası. Ancak içerisine konan bazı besinler, salatayı kilo verdiren bir yiyecek olmaktan çıkarıyor ve sağlıksız bir hale sokuyor. 'Salata yiyorum ama hala kilo alıyorum' diyorsanız, nedeni salatanızın içine koyduklarınız olabilir. Gelin salata ne zaman kilo aldırır, içine neler koymamamak gerek bir bakalım...
İyot eksikliği bebeklerde zeka geriliğine yol açıyor

İyot eksikliği bebeklerde zeka geriliğine yol açıyor

Hamilelik süresince doğru beslenmek önemli. Annenin beslenme rutini bebeği doğrudan etkiliyor. Yorgunluk, unutkanlık, saç dökülmesi ve göz kapaklarında şişme birçok hamilelikte anne adaylarının şikayetleri arasında yer alıyor. Hamilelik sürecinin kendine has “normal” sıkıntıları olarak düşünülen bu belirtiler, aslında anne adayı ve bebeğin sağlığı için olmazsa olmaz unsurların başında gelen iyot eksikliğine işaret ediyor. Acıbadem Altunizade Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Perinatoloji Uzmanı Doç. Dr. Oktay Kaymak, hamilelikte yetersiz iyot alımının ilk üç ayda bebek kaybı, erken doğum, bebekte beyin gelişiminde anomaliler, mental fonksiyon geriliği, konuşma ve duyma problemlerine yol açtığını açıkladı.
Köpekler için 7 beslenme tavsiyesi

Köpekler için 7 beslenme tavsiyesi

Her köpek iyi sağlıklı beslenmeyi hak eder. Sevimli dostunuzun daha uzun ve mutlu bir hayat sürmesi, yediği yiyeceklerle doğrudan alakalıdır. Köpeğinizin sağlıklı bir beslenme rutininin olduğundan emin olun. Alacağınız köpek mamasının, köpeğinizin kilosuna, vücudunun ihtiyaçlarına uygun olmasına özen gösterin. İşte köpeklerin beslenme rutinleri için 7 tavsiye.
Kabızlığa iyi gelen 6 besin

Kabızlığa iyi gelen 6 besin

Kabızlık bir çok insanın gününü mahveden bir sorun olabiliyor. Belirtileri arasında tıkanmışlık hissi, şişkinlik, hassasiyet ve tuvalet esnasında zorlanma gibi durumlar olan kabızlığı, beslenme rutininize ekleyeceğiniz 6 besin ile tedavi etmeniz mümkün. Kabızlığa iyi gelen besinler sayesinde kısa sürede normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. İşte kabızlığa iyi gelen 6 besin.
Akupunkturla 10 ayda 40 kilo verebilirsiniz!

Akupunkturla 10 ayda 40 kilo verebilirsiniz!

Tarihte ilk kez Çinliler tarafından geliştirilip uygulanan bir tedavi yöntemi olan akupunkturun insan vücudunda hemen hemen her noktaya faydası olduğu artık kanıtlanmış durumda. Özellikle son dönemlerde zayıflatma yöntemleriyle ön plana çıkan bu sistem beslenme rutini ve yaşam tarzının daha doğru şekillenmesi gibi yeni alışkanlıkların kazanılmasında destekleyici bir etkiye sahip...