böbrek kumu

böbrek kumu Haberleri

böbrek kumu haberleri sayfasında böbrek kumu haberlerini bulabilir tüm böbrek kumu haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. böbrek kumu haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 2 haber bulunmaktadır.

Bu beş hata böbrek taşı oluşumuna zemin hazırlıyor!

Bu beş hata böbrek taşı oluşumuna zemin hazırlıyor!

Erken fark edilmediğinde böbrek kaybına bile neden olabilen böbrek taşı sorunu, günlük beslenmemizdeki çok basit hatalar nedeniyle çok daha şiddetli hale gelebiliyor. Özellikle böbrek hastalarının böbrek taşına zemin hazırlayan hatalardan uzak durması gerekiyor. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri arasında bulunan Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Yılören Tanıdır, Posta Gazetesi'nden Özgür Gökmen Çelenk'e böbrek taşları ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı!
Böbrek taşı sancısına ne iyi gelir, neden olur? Böbrek taşı sancısı nasıl düzelir, nasıl geçer?

Böbrek taşı sancısına ne iyi gelir, neden olur? Böbrek taşı sancısı nasıl düzelir, nasıl geçer?

Ailesel, genetik faktörlerin yanı sıra böbrek taşı oluşumunda beslenme alışkanlıkları da büyük rol oynuyor. Bu nedenle anatomik bazı sorunların yanı sıra belli besinlerin çok tüketilmesi, vücutta bazı vitaminlerin fazla olması veya sık geçirilen idrar yolu enfeksiyonları böbrek taşı oluşumuna zemin hazırlayabiliyor. Biz de bu nedenle böbrek taşı sancısına karşı hastaların beslenmesinde nelere dikkat etmesi gerektiğini, böbrek taşı düşürmek için hastaların neler yapabileceğini ve böbrek taşı oluşumuna karşı ileriki dönemde dikkat edilmesi gerekenleri detaylı bir şekilde inceledik. | Hazırlayan: Selen Serdaroğlu