cinsel isteksizlik

cinsel isteksizlik Haberleri

cinsel isteksizlik haberleri sayfasında cinsel isteksizlik haberlerini bulabilir tüm cinsel isteksizlik haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. cinsel isteksizlik haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 61 haber bulunmaktadır.

Kalp hastalarına cinsel ilişki uyarısı

Kalp hastalarına cinsel ilişki uyarısı

Kalp-damar hastalığı yaşayan pek çok hastanın cinselliğin tehlikeli olduğunu düşünüp cinsellikten tamamen vazgeçtiğini belirten Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, “Kalp hastalarını bekleyen cinsel sorunların başında sertleşme kaybı ve cinsel isteksizlik geliyor. Sertleşme kaybı ve testosteron düşüşü kalp sorununa da yol açan yüksek tansiyon, sigara, obezite gibi risk faktörlerinden kaynaklanabildiği gibi bazı ilaçların yan etkisi olarak da gelişebiliyor. Bu durumda sorunun ana nedenini belirlemek ve kalbi koruyan cinsel tedavilerden yararlanmak gerekiyor. Bu tedavilerle cinsellikten korkmaya da gerek kalmıyor” dedi.
35-40 yaşındaki erkekler mutlaka cinsel check-up yaptırmalı

35-40 yaşındaki erkekler mutlaka cinsel check-up yaptırmalı

Sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam, aşırı alkol ve sigara kullanımının cinsel isteksizlik yaşını 30’lara kadar düşürdüğünü söyleyen Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, “35 yaşından sonra her erkeğe düzenli check-up yaptırmasını öneriyorum. Çünkü, böyle bir kontrolde hem var olan cinsel sorunların nedenlerini buluyoruz hem de fark edilmeyen fonksiyon düşüşleri ortaya çıkıyor” dedi.
Cinsel ilişki sırasında utanmak ölüm getiriyor

Cinsel ilişki sırasında utanmak ölüm getiriyor

Fransız bilim insanlarının gerçekleştirdiği araştırma, seks sırasında ani kalp durmasına yakalanan erkeklerin ölüm riskinin, bu vakayı yaşayan diğer erkeklerden dört kat daha fazla olduğunu gösterdi.
Anne olmayı engelleyen sinsi hastalık

Anne olmayı engelleyen sinsi hastalık

Kasık, alt karın bölgesi ve belde oluşan kronik ağrılar… Yoğun ve uzun süren adet kanamaları, ara kanamalar… Şiddetli tablolarda oluşan kansızlık… Cinsel ilişkide ağrı ve bunun sonucunda gelişen, cinsel isteksizlik… Daha da kötüsü, hamileliği önleyebilmesi, hamilelik oluşsa dahi ardı ardına düşüklere yol açabilmesi! Gerek başka hastalıklarla ortak belirtileri olması, gerekse adet döneminde yaşanan sorunların olağan olarak düşünülüp hekime başvurulmaması nedeniyle tanı konulması bazen yılları bulabilen bu hastalığın adı; adenomiyozis.
Babalığa hazır olmayan erkeklerde cinsel isteksizlik sorunu

Babalığa hazır olmayan erkeklerde cinsel isteksizlik sorunu

Cinsel isteksizlik pek çok kişinin farklı dönemlerde karşılaştığı bir sorun. Erkekler, çeşitli kaygılardan dolayı cinsel isteksizlik yaşayabiliyor. Bebeğin varlığı, çok erken hamilelik dönemlerinde bile, cinsel birliktelikte yalnız olunmadığı, bir üçüncü bireyin varlığı düşüncesiyle kocanızın cinsel arzularını azaltabilir.
Kadınların cinsellikten soğumasının 24 nedeni

Kadınların cinsellikten soğumasının 24 nedeni

Cinsel isteksizlik çiftlerin en sık yaşadığı problemler arasında yer alıyor. Cinsel isteksizlik problemi asla ertelenmemeli ve tedavi edilmeli. Hem kadında hem de erkekte görülebilen cinsel isteksizlik problemi için uzmanlardan yardım almak her zaman en doğru yol olacaktır. Peki kadınlarda cinsel isteksizlik neden olur? Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, kadınların cinsellikten soğumasının nedenlerini anlattı.
Erkeklerin cinsellikle ilgili 10 gizli korkusu

Erkeklerin cinsellikle ilgili 10 gizli korkusu

Cinsellikle ilgili yanlış bilgiler bizi daha fazla endişeye sevk eder. Her ne kadar cinselliğin mekanik bir yönü olsa bile, birçok şey beynimizde şekillenir. Cinsel isteğin oluşması, uyarılma ve orgazm beynimizde oluşur. Doğal olarak zihnimizdeki sorular cinselliği etkileyecektir. Erkekler cinsellikte bir problem yaşadıklarında, bunun kalıcı bir soruna dönüşeceğini ve kendisini yaşam boyu etkileyeceğini düşünür. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney erkeklerin cinsellikle ilgili 10 gizli korkusunu açıkladı.
Andropoz nedir? İşte uzmandan andropoza karşı 9 tavsiye

Andropoz nedir? İşte uzmandan andropoza karşı 9 tavsiye

Andropoz, erkeğin yaşlanmasına bağlı olarak erkeklik hormonu olarak adlandırılan testosteron hormonunun azalmasıyla oluşan bir süreç. Andropoz için tavsiyelerini ve belirtilerini sıralayan Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, “Cinsel isteksizlik, motivasyon kaybı, moral bozukluğu gibi testosteron eksikliğine işaret eden sağlık sorunlarında dikkatli olun. Bazı karaciğer hastalıkları, tiroit sorunları, depresyon, ilaçlar da benzer bir tablo yaratabilir. Bu nedenle bir hekime başvurun” dedi.
Cinsel içerikli mesajlaşmalar sağlık sorunlarına neden oluyor

Cinsel içerikli mesajlaşmalar sağlık sorunlarına neden oluyor

Cinsel içerikli yazışmaların çiftlerin aşk hayatlarını canlı tuttuğu bir gerçek. Ancak her şeyde olduğu gibi sexting olarak adlandırılan cinsel içerikli mesajlaşmanın da fazlası zarar. Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, sürekli internetten cinsel içerikli yazışma yapanlarda uyku sorunları, sosyal hayattan uzaklaşma, ruh hali değişimleri, cinsel isteksizlik, yalnızlık gibi sorunların ortaya çıktığını söyledi.
Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (21 Eylül 2020)

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (21 Eylül 2020)

Evlilik fedakarlık, özveri gerektiyor. Tabii uzun süreli ilişkilerde bazen ufak tefek sorunlar, cinsel isteksizlikler baş gösterebiliyor. Bunu çok fazla dert etmeyin, zamana bırakın. Çünkü günlük yaşamdaki stres bazen erkeğin eşine yeterince ilgi göstermemesine neden oluyor. Dr. Haydar Dümen cinsellikle ilgili merak edilen soruları yanıtladı.
Aşk strese yenik düşer

Aşk strese yenik düşer

Evlilik fedakarlık, özveri gerektiyor. Tabii uzun süreli ilişkilerde bazen ufak tefek sorunlar, cinsel isteksizlikler baş gösterebiliyor. Bunu çok fazla dert etmeyin, zamana bırakın. Çünkü günlük yaşamdaki stres bazen erkeğin eşine yeterince ilgi göstermemesine neden oluyor.
Kadınlarda cinsel isteği artıran 16 besin

Kadınlarda cinsel isteği artıran 16 besin

Bazı besinlerin cinsel isteği artırma potansiyeli var. Hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen cinsel isteksizlik ve libido düşüklüğü, beslenme şeklinizde yapacağınız değişikliklerle düzelebiliyor. Peki cinsel isteği artıran besinler neler? Kadınların da libido düşüklüğü yaşadığını söyleyen Üroloji ve Androloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Faruk Karataş, hangi besinlerin kadınlarda cinsel isteği artırdığını açıkladı.
Erkeklerde görülen cinsel isteksizliğin 14 nedeni

Erkeklerde görülen cinsel isteksizliğin 14 nedeni

Cinsel isteksizlik hem kadınlarda hem de erkeklerde yaşanabilen bir sorun. Cinsel isteksizlik, kişiyi hem aşk hayatında hem de sosyal yaşamında olumsuz etkileyebiliyor. Peki erkeklerde cinsel isteksizlik neden olur? Erkeklerde cinsel isteksizlik sebepleri neler? Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney erkeklerde görülen cinsel isteksizliğin 14 nedenini açıkladı.
Hamilelikte cinsel isteksizliğe sebep olan 10 neden

Hamilelikte cinsel isteksizliğe sebep olan 10 neden

Cinsel ilişki fiziksel bir olay gibi gözükse de temelinde duygusal eylem ağır basar. Özellikle duygu değişiminin hızlı yaşandığı hamilelik döneminde, cinselliğin duygularla olan bağlantısı daha net gözükür. Peki, kadınlarda hamilelik dönemde cinsel isteksizliği tetikleyen nedenler neler? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Operatör Dr. Turgay Karakaya hamilelikte cinsel isteksizliğe sebep olan nedenler hakkında bilgilendiriyor.
Benimki uğurlu geldi

Benimki uğurlu geldi

İlişkiye girdiğim 3 kızdan 1’i evlendi, ikisi nişanlandı.
Her şeyin tadını çıkarın

Her şeyin tadını çıkarın

Cinsellikle yeni tanışanların ateşleri sönmek bilmiyor. Ne kızlar ne de erkekler ilişkiye doyuyor. Bazıları yemeden, içmeden kesiliyor, kiminin kolunu kaldıracak hali kalmıyor. Neden bu acele? Her şeyin tadını çıkararak yaşayın. Özenli olun, ilişkiyi zamana yayın.
Yeniden gebe kalmak için 2-3 ay bekleyin

Yeniden gebe kalmak için 2-3 ay bekleyin

Laparoskopik yani kapalı yapılan dış gebelik ameliyatının üzerinden 2-3 ay geçtikten sonra yeniden hamile kalmayı deneyebilirsiniz.
Erkeklerde görülen cinsel isteksizliğin 12 nedeni

Erkeklerde görülen cinsel isteksizliğin 12 nedeni

Cinsel isteksizlik, kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de sıklıkla rastlanan problemlerden biri. Cinsel isteksizlik, kişiyi aşk hayatında dibe çektiği gibi sosyal hayatını da olumsuz etkileyebiliyor. Erkeklerdeki bu cinsel isteksizlik sorunu cinsel aktivitelerden, cinsel yakınlaşmalardan, cinsel düşüncelerden ve arzudan uzaklaşma, istememe ve soğuma sorunudur. Psikolog-Cinsel Terapist M. Berk Karaoğlu, erkeklerde görülen cinsel isteksizlik nedenlerini anlatıyor. İşte cinsel isteksizliğin 12 nedeni.
Kadınlarda cinsel uyarılma bozukluğu belirtileri ve tedavisi

Kadınlarda cinsel uyarılma bozukluğu belirtileri ve tedavisi

Cinsel uyarılma sorunu, çoğu zaman evlilikleri olumsuz etkiler. Cinsel uyarılma bozukluğu cinsel uyarılmanın olmaması ya da uyarılmanın cinsel birleşme bitinceye kadar sürdürülememesi durumuna deniyor. Kadınlarda sıklıkla görülen cinsel uyarılma sorununun belirtileri ve tedavi yöntemlerini Psikiyatrist-Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney anlattı.
Gece geç saatlere kadar oturmak cinsel isteği azaltıyor

Gece geç saatlere kadar oturmak cinsel isteği azaltıyor

Bazı çevreler, gece geç saatlere kadar oturan insanların zeki olduğunu öne sürüyor. Ancak görünen o ki geç saatlere kadar oturmak sadece uyku bozukluğuna değil, başka problemlere de yol açıyor. Bunun başında da cinsel isteksizlik geliyor.