çocuklara grip aşısı

çocuklara grip aşısı Haberleri

çocuklara grip aşısı haberleri sayfasında çocuklara grip aşısı haberlerini bulabilir tüm çocuklara grip aşısı haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. çocuklara grip aşısı haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 3 haber bulunmaktadır.

Çocukları solunum yolu hastalıklarından korumanın 4 yolu

Çocukları solunum yolu hastalıklarından korumanın 4 yolu

Ebeveynlerin kış aylarında en büyük dertlerinden biri de çocuklarını özellikle solunum yolu hastalıklarından korumak olduğunu belirten Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği Çocuk Göğüs Hastalıkları Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Ayşe Tana Aslan, özellikle okul çağındaki çocukların enfeksiyonlara daha açık hale geldiğini ifade etti. Prof. Dr. Aslan, ebeveynlere hijyen, beslenme, temiz hava ve aşı konusunda tavsiyelerde bulundu.
Çocuklara grip aşısı yaptırılmalı mı? Grip aşısı ne zaman yapılır?

Çocuklara grip aşısı yaptırılmalı mı? Grip aşısı ne zaman yapılır?

Soğuk havalarla birlikte grip enfeksiyonu vakaları da arttı. Yüksek ateş, öksürük, halsizlik ve kas ağrısı ile kendini gösteren grip, en çok çocukları, yaşlıları ve kronik hastalıkları olanları etkiliyor. Özellikle de kreş ve okullar gibi ortak alanlarda çocuklar enfeksiyonlardan daha çok etkileniyor. Peki, Çocuklara grip aşısı yaptırılmalı mı? Grip aşısı ne zaman yapılır? Çocuklarda soğuk algınlığı ve grip belirtileri nelerdir? İnfluenza nedir, belirtileri nelerdir? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. İncilay Üstündağ grip aşısı hakkında bilgi verdi ve anne ve babaları bulaşıcı hastalıklara karşı uyardı.
Uzmanlar uyardı: O çocuklar grip aşısı yaptırsın

Uzmanlar uyardı: O çocuklar grip aşısı yaptırsın

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Güngör Danışman, özellikle belirli hastalıklara sahip olan çocuklara grip aşısı yaptırılmasını önerdi