çocuklarda bağımlılık

çocuklarda bağımlılık Haberleri

çocuklarda bağımlılık haberleri sayfasında çocuklarda bağımlılık haberlerini bulabilir tüm çocuklarda bağımlılık haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. çocuklarda bağımlılık haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 5 haber bulunmaktadır.

DEHB’de bağımlılık riskine dikkat!

DEHB’de bağımlılık riskine dikkat!

Çocuk, Ergen ve Erişkin Psikiyatristi Prof. Dr. Yankı Yazgan, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocuklarda bağımlılık riskine dikkat çekiyor ve ailelere önemli önerilerde bulunuyor...
Çocuğunuzun size bağımlı olmasını engelleme yolları

Çocuğunuzun size bağımlı olmasını engelleme yolları

Çocuğunuzun sizi sevmesini ancak bağımlı olmamasını istiyorsanız, çocuklarda anneye bağımlılık sorunlarına karşı Psikolog Sena Sivri'den ebeveynlerin çocuklarına nasıl davranması gerektiğine dair bilgiler aldık.
Çocuğun internet bağımlısı olduğunu nasıl anlarsınız?

Çocuğun internet bağımlısı olduğunu nasıl anlarsınız?

İnternet bağımlılığı son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan bir kavram oldu. Uzmanlar, çocukların online eğitim dışında televizyon izlemesi ve internet kullanımına sınırlama getirilmesi gerektiğini savunuyor. Teknoloji ve internet bağımlılığı diğer bağımlılıklar kadar tehlikeli ve tedavi gerektiren bir durum. Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uzm. Dr. Emin Çağlar, çocuklardaki internet bağımlılığı hakkında bilgi verdi.
Çocuklarda teknoloji bağımlılığına dikkat

Çocuklarda teknoloji bağımlılığına dikkat

Çocukların evden çıkamadığı bu günlerde, tablet ve telefonla daha fazla zaman tüketmesinin kontrol edilmesi gerektiğini belirten Psikoloji Uzmanı Dr. Süleyman Kahraman, ''Çocuk ekrana bakmayacaksa evin içinde o kadar saat nasıl zaman geçirecek? 'Bırak artık o elindeki tableti' gibi bir ifade kullanıyorsanız, o zaman ona alternatifleri sunmanız ve onu motive etmeniz gerekiyor'' dedi.
Hangi çocuklarda bağımlılık riski yüksek? Bağımlılık ergenin hayatını nasıl etkiliyor?

Hangi çocuklarda bağımlılık riski yüksek? Bağımlılık ergenin hayatını nasıl etkiliyor?

Çoğu ergen bağımsız, yalnız olmak ve zorluklardan uzak kalmak ister. Bu dönemde çocuklar sanal dünya ile bağ kurar. Ergenler, sanal dünyada kurdukları ilişkiler ile daha önce hiç yaşamadıkları tecrübeleri edinmeye başlar. Kendisini sanal dünya üzerinden tanıtmaya başladığında gerçeklikten kopar. Tekrar gerçek dünyaya geçtiğinde iletişimi daha zayıflar, aile içindeki ilişkileri ve kendini ifade etme becerisi geriler. Bu süreçte başta teknoloji bağımlığı olmak üzere yeni tecrübelere yelken açar. Peki, Hangi çocuklarda bağımlılık riski yüksek? Bağımlılık ergenin hayatını nasıl etkiliyor? Oyun-internet bağımlılığı nedir? Oyun bağımlılığında tedavi süreci nasıl ilerliyor? Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Dr. Muhammed Mehtar anlatıyor.