çocuklarda covid-19

çocuklarda covid-19 Haberleri

çocuklarda covid-19 haberleri sayfasında çocuklarda covid-19 haberlerini bulabilir tüm çocuklarda covid-19 haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. çocuklarda covid-19 haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 2 haber bulunmaktadır.

10 soruda çocuklarda koronavirüs ve aşılama

10 soruda çocuklarda koronavirüs ve aşılama

COVID-19’un Omicron varyantının daha bulaşıcı olması, koruyucu önlemlerin ise toplum içinde sık sık gevşetilmesi nedeniyle özellikle son haftalarda vaka sayıları ciddi oranda arttı. Yetişkinlerin yanı sıra çocuklarda da COVID-19’un ve bunun yanı sıra influenzanın da ciddi oranda artış gösterdiğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. F. Ela Tahmaz Gündoğdu, anne-babalara Omicron ve Delta varyantları ile birlikte koronavirüs ile ilgili önemli bilgiler verirken, aillelerin en çok merak ettiği sorulara da yanıt verdi.
Çocuklarda koronavirüs vakalarında 3 ayda yüzde 500'lük artış var! Aşı ile önlem almayı ertelemeyin!

Çocuklarda koronavirüs vakalarında 3 ayda yüzde 500'lük artış var! Aşı ile önlem almayı ertelemeyin!

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Prof. Dr. Zafer Kurugöl, Delta varyantının etkisi ile son 3 ayda çocuklarda görülen koronavirüs vakalarında yüzde 500’lük artış olduğunu söyledi. Bu nedenle ailelere seslenen Kurugöl, “Aşıların güvenli olduğu ortaya koyuldu. Çocuklarınızı aşılatmaktan çekinmeyin” diye konuştu.