çocuklarda koronavirüs vakaları

çocuklarda koronavirüs vakaları Haberleri

çocuklarda koronavirüs vakaları haberleri sayfasında çocuklarda koronavirüs vakaları haberlerini bulabilir tüm çocuklarda koronavirüs vakaları haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. çocuklarda koronavirüs vakaları haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 3 haber bulunmaktadır.

Her 100 koronavirüs vakasından 35'i çocuk!

Her 100 koronavirüs vakasından 35'i çocuk!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz son bir ayda Türkiye genelindeki her 100 koronavirüs vakasından 35’inin çocuk ya da genç olduğuna dikkat çekti. Doç. Dr. Kayıpmaz bu yaş grubunda hak tanınanlara aşı uygulanmasının toplumu koruyacağını söyledi. Üstelik çocuklar hafif atlatsalar da virüsü bulaştırabiliyorlar.
'Çocuk vaka sayılarında artış var'

'Çocuk vaka sayılarında artış var'

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, çocuklarda koronavirüs vakalarının artışa geçtiğini belirterek "Tabii ki 2 yıldır çocuklarımız evde. D vitamini alamıyorlar, hareket etmiyorlar, bağışıklık sistemi de baskılı boyutta. Okulda da bazı kurallara dikkat etmedikleri için virüs de kapılabiliyor" dedi.
Çocuklarda koronavirüs vakaları artışa geçti! Uzman isimden açıklama

Çocuklarda koronavirüs vakaları artışa geçti! Uzman isimden açıklama

Çocuklarda koronavirüs vakalarının artışa geçtiğini belirten Doç. Dr. Ümit Savaşçı, 'Tabii ki 2 yıldır çocuklarımız evde. D vitamini alamıyorlar, hareket etmiyorlar, bağışıklık sistemi de baskılı boyutta. Okulda da bazı kurallara dikkat etmedikleri için virüs de kapılabiliyor' dedi. 'En büyük sorumluluk ailelere düşüyor' diyen Savaşçı, 'Aşı sırası gelen herkesin aşısını yaptırmalı. Özellikle 2 doz tam, hatta 3'üncü, 4'üncü doz da gerekiyorsa mutlaka yapılmalı.' diye konuştu.