engellilere yardım

engellilere yardım Haberleri

engellilere yardım haberleri sayfasında engellilere yardım haberlerini bulabilir tüm engellilere yardım haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. engellilere yardım haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 2 haber bulunmaktadır.

Erken emeklilik, indirim, ücretsiz ulaşım ve 1657 lira maaş! Milyonlarca kişiyi kapsıyor...

Erken emeklilik, indirim, ücretsiz ulaşım ve 1657 lira maaş! Milyonlarca kişiyi kapsıyor...

'10-16 Mayıs Engelliler Haftası’. Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) verilerine göre, 7 milyar nüfuslu dünyada 1 milyar engelli var. 83.6 milyon nüfusu olan Türkiye’de ise engelli sayısı 10 milyonu buluyor. Engellilerin hem iş hayatına hem de toplumsal hayata katılabilmeleri için devlet ve özel sektör, eğitimden sağlığa, istihdamdan ailelere kadar çeşitli isimler altında çok sayıda destek sağlıyor. Emeklilik, vergi, ulaşım gibi konular bunların başında geliyor. Bu önemli haftanın da etkisiyle milyonlarca engellinin hayatına dokunan uygulamaları derledik.
İstanbul Valiliğinden

İstanbul Valiliğinden "dolandırıcılık" uyarısı

İstanbul Valiliği, kendilerini vali yardımcısı veya kaymakam olarak tanıtan kişilerin, polise destek veya engellilere yardım gibi kamusal işler için para yardımı taleplerine itibar edilmemesini istedi.