faizsiz ev

faizsiz ev Haberleri

faizsiz ev haberleri sayfasında faizsiz ev haberlerini bulabilir tüm faizsiz ev haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. faizsiz ev haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 3 haber bulunmaktadır.

'Evim Sistemi'nde 29 şirkete tasfiye! 40 bin mağdur

'Evim Sistemi'nde 29 şirkete tasfiye! 40 bin mağdur

Kamuoyunda faizsiz konut ve taşıt edindirme sistemi olarak bilinen tasarruf finansman şirketlerinin 29’unun faaliyetine son verildi. Kısa süre önce 100 milyon TL sermaye şartı getirilmiş ve denetim BDDK’ya geçmişti. Yaklaşık 400 bin kişinin 40 bininin bu şirketlere para yatırdığı ifade ediliyor. Hak sahiplerinin kayba uğramaması için şirket kurucularının mal varlıklarına kadar el konuldu, yurtdışına çıkışlarına yasak getirildi.
Faizsiz konut ve arabada yeni dönem! Yasa çıktı...

Faizsiz konut ve arabada yeni dönem! Yasa çıktı...

Son dakika gelen habere göre TBMM Genel Kurulu’nda, tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını da içeren düzenleme kabul edilerek yasalaştı. Yasayla vatandaşların konut, taşıt başta olmak üzere çeşitli varlıkları edinmeleri için finansman hizmeti sunan firmaların faaliyetleri yaklaşık 30 yılın ardından düzenlenmiş oldu. Sektörde halen 34 firma var.
Faizsiz konut sistemine talep patladı!

Faizsiz konut sistemine talep patladı!

Fuzulev Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, tasarrufa dayalı faizsiz ev alma sisteminin tamamen kişinin bütçesine göre plan çizdiğini, bu sayede ev almanın kolaylaştığını ifade ederek, Türkiye'de bugüne kadar 500 bin ailenin, faizsiz konut edindirme sistemi ile ev sahibi olduğunu aktardı