Ferda

Ferda Haberleri

Ferda haberleri sayfasında Ferda haberlerini bulabilir tüm Ferda haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Ferda haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 42 haber bulunmaktadır.

Kapıcılar Kralı'nın yıldızı Sevda Ferdağ'ın son hali

Kapıcılar Kralı'nın yıldızı Sevda Ferdağ'ın son hali

Usta sanatçı Kemal Sunal'ın başrol oynadığı, 1976 yapımı 'Kapıcılar Kralı' filminde, 'Mahir'in ortağı rolünde seyirciyle buluşan Sevda Ferdağ'ın son halini, şarkıcı Emel Müftüoğlu paylaştı. İşte Sevda Ferdağ'ın son hali...
Ferdane Kurt’un katili yakalandı

Ferdane Kurt’un katili yakalandı

Bayrampaşa’da bir otelde iple boğularak öldürülmüş halde bulunan Ferdane Kurt’un katil zanlısı Cemil Yar, Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.
Neslihan Atagül, Sefirin Kızı yeni bölüm fragmanında neden yok? Dizi postası 11-18 Ocak

Neslihan Atagül, Sefirin Kızı yeni bölüm fragmanında neden yok? Dizi postası 11-18 Ocak

Kıyasıya rekabetin yaşandığı televizyon dünyasında kendine yer etmiş dizilerin ‘EN’leri ile huzurlarınızdayım. Bu haftanın en bomba haberi Sefirin Kızı dizisinden geldi. Neslihan Atagül diziye devam edecek mi? Alev Alev’de abartılmayı hak eden güzel bir aşk yaşanıyor. Arka Sokaklar yine zirvede! Sadakatsiz'de sosyal medyaya damgasını vuran sahne! Hadi bakalım neler oluyor dizilerimizde! Televizyon ekranlarından evlerimize konuk olan; biraz yüreklerimize biraz da ruhumuza dokunan, kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan ama en önemlisi duygularımıza sihirli bir değnek gibi dokunan dizilerin sosyal medyada en çok konuşulan sahnelerini gururla sunarım… Sloganımız “Dizin kadar konuş” olsun😊 İşte bu haftanın “En”lerinin Twitter’daki yansımaları… Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr
Kırmızı Oda’nın Meliha’sı Evrim Alasya intikam almak için döndü! Dizi Postası 28 Aralık - 4 Ocak

Kırmızı Oda’nın Meliha’sı Evrim Alasya intikam almak için döndü! Dizi Postası 28 Aralık - 4 Ocak

Kıyasıya rekabetin yaşandığı televizyon dünyasında kendine yer etmiş dizilerin ‘EN’leri ile huzurlarınızdayım. Bu hafta Kırmızı Oda'nın Melihası olarak ruhumuzda yaralar açan Evrim Alasya'nın ekrana nasıl Ferda olarak döndüğüne bir bakalım! Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Akrep dizisini konuşalım biraz da! Sonra da Kırmızı Oda Kumru'nun hikayesine ağlayalım birlikte! Hazırsanız hadi başlayalım... Televizyon ekranlarından evlerimize konuk olan; biraz yüreklerimize biraz da ruhumuza dokunan, kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan ama en önemlisi duygularımıza sihirli bir değnek gibi dokunan dizilerin sosyal medyada en çok konuşulan sahnelerini gururla sunarım… Sloganımız “Dizin kadar konuş” olsun😊 İşte bu haftanın “En”lerinin Twitter’daki yansımaları… Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr
2020'de en sevdiğimiz dizilerin, en nefret ettiğimiz karakterleri

2020'de en sevdiğimiz dizilerin, en nefret ettiğimiz karakterleri

2020 yılı diğer yıllardan çok daha farklı geçti hepimiz için. Bu yıl evde çok daha fazla vakit geçirdik bildiğiniz üzere. Belki her zamankinden daha çok televizyon izledik. Televizyon dizileri de hem evlerimizde hem de sosyal medyada en çok konuştuğumuz konular arasındaydı. Bazı karakterleri çok sevdik bazılarından nefret ettik. Peki en çok nefret ettiğimiz dizi karakterleri kimler oldu? Bu soruda cevap hakkını Sadakatsiz dizisinde Caner Cindoruk'un hayat verdiği "Volkan" karakterinden yana kullananların sayısı hayli fazladır diye düşünüyorum. Masumlar Apartmanı, Kırmızı Oda ve son olarak aramıza yeni katılan Akrep dizisinde Ferda... Liste uzar gider ama biz ilk aklımıza gelenlere bakalım! Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr
Feyezan

Feyezan

10.10.2020 tarihi, bir daha denk gelemeyeceğimiz bir günmüş. Fotoğraf sanatçısı Murat Germen’in Ferda Art Platform’daki sergisinin son günü! Maslak’tan Nişantaşı’na 1,5 saatte gidebilmenin tüm izini bir çırpıda silen bir mekana özgü sergileme tekniği, galeriye adım attığım anda beni karşılamış oldu.
Yetişkinlerde göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi edilir?

Yetişkinlerde göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi edilir?

Zamana ve yaşa bağlı olarak ciltte sarkmalar ve kapak kaslarında zayıflama olabiliyor. Prof. Dr. Ferda Çiftçi bu durumla karşılaşıldığında, kapak kaldırma operasyonu ile birlikte estetik operasyonunun kombine edilerek lokal anestezi altında uygulanması gerektiğini söyledi.
Gözyaşı kanal tıkanıklığı nedir?

Gözyaşı kanal tıkanıklığı nedir?

Gözde üretilen gözyaşının buruna aktığı bir kanal vardır, burada bulunan kanal tıkanırsa sondalama yöntemi ile müdahale edilmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Ferda Çiftçi özellikle bebeklerde görülebilen bu durumda kanalın açılması şarttır, aksi halde kanalda daralma ve enfeksiyon riski kaçınılmaz olacaktır dedi.
Göz tümörleri nedir?

Göz tümörleri nedir?

İlerleyen yaşlarda göz kapakları güneşe fazla maruz kalan kişilerde, göz tümörleri oluşabilir. Alınan tümörlerin bir kısmı kendini yenilemezken bir kısmı da gözün farklı bölgelerinde tekrar karşımıza çıkabilir. Prof. Dr. Ferda Çiftçi gözün arka tarafında oluşan bir tümörde özellikle biyopsi yapılması gerektiğini vurgulayarak bunların kistik yapılarla karıştırılmaması gerektiğini söyledi.
Göz kapağı estetiği nedir?

Göz kapağı estetiği nedir?

Yaşa ve zamana bağlı olarak gözün arka yüzeyinde bulunan yağ dokuları öne doğru sarkmaya başlayınca yağ torbaları ortaya çıkıyor. Bu durumlarda gün sonunda yorgunluk ve görmede kısıtlanma hali olabileceğini belirten Prof. Dr. Ferda Çiftçi, müdahale ile bu kısıtlanmışlık halinin giderilebileceğini söyledi. Lokal anestezi ile yapılan ve her kapak için ortalama 30 dakika süren ameliyatta radyo frekans kullanılıyor.
Göz altı morlukları neden kaynaklanır?

Göz altı morlukları neden kaynaklanır?

Göz altı morluğu diye adlandırılan durumların bazen pigmentasyondan kaynaklı olabileceğini söyleyen Prof. Dr. Ferda Çiftçi güneşten korunmak gerektiğini belirtti. Ancak göz altı çukurları ve yağ atrofilleri ile de görülebilen durumlarda göz altına verilecek ışık dolguları ile bu morluk reflesi ortadan kaldırılabilir.
Çocuklarda göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi edilir?

Çocuklarda göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi edilir?

Çocuklarda göz kapağı düşüklüğü varsa hemen tedavi edilmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Ferda Çiftçi aksi halde bu durumun göz tembelliğine yol açacağını dile getirdi. Burada dikkat edilmesi gereken husus düşük kapağın göz bebeğini kapatıp kapatmadığıdır, eğer kapatmıyorsa 18 yaş beklemeksizin 5 yaşında gerekli olan müdahale yapılabilir.
Beyindeki tümörlerin görme alanına baskısı durumunda ne olur?

Beyindeki tümörlerin görme alanına baskısı durumunda ne olur?

Göz muayenesinde bir şey bulunmadığı durumlarda gözün arkası muayene edilebilir. Optik sinirler başında müphem şeyler görülebildiğini anlatan Prof. Dr. Ferda Çiftçi bu durumda görme alanı testinin yapılması gerektiğini ve görme alanı ile ilgili olan hipofiz bezinin tetkik edilmesi gerektiğini belirtiyor.
Bebeklerde göz muayenesi nasıl yapılır?

Bebeklerde göz muayenesi nasıl yapılır?

Prof. Dr. Ferda Çiftçi “Bebeklerde ilk üç yaş çok önemli, bebeklerde bir göz bozuksa diğer göz kullanıldığından bu durumun anlaşılması oldukça güçtür. Göz muayenelerinde ortaya çıkan göz tembelliği erken tespit edilirse görme sağlıklı hale getirilebilir, bu nedenle erken ve düzenli muayene çok önemlidir” dedi.
Sefirin Kızı dizisi yakında başlıyor

Sefirin Kızı dizisi yakında başlıyor

Engin Akyürek hayranları 'Sefirin Kızı' diziyle ilgili her hangi bir paylaşım yapılmamasına karşı tepkilerini sosyal medyadan dile getiriyor. Merakla beklenen diziden detayların yakın zamanda izleyiciyle paylaşılması bekleniyor.
Anne adayları yaz aylarına dikkat!

Anne adayları yaz aylarına dikkat!

Gebelik, anne adayları için hem heyecanlı hem de bir o kadar zor bir süreç! Bir de hamileliğiniz yaz aylarına denk geldiyse, normalden biraz daha zorlanacaksınız demektir. Fazla sıcakların kendisini hissettirdiği bu günlerde, anne adayları neler yapmalı? Tatile gidecek olan gebeler, nelere dikkat etmeli? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ferda Erbay, açıkladı.
Omurganızı teknolojiden koruyun!

Omurganızı teknolojiden koruyun!

Omurgamıza her gün ne kadar çok yük bindirdiğimizi ve sağlığını bozduğumuzu biliyor musunuz? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof.Dr. Ferda Özdemir, yoğun teknoloji kullanımının özellikle omurga sağlığı üzerinde yarattığı olumsuz etkilere giderek daha sık rastlandığını belirterek bu konuda alınabilecek önlemler hakkında bilgiler verdi
Sevda Ferdağ yoğun bakımda!

Sevda Ferdağ yoğun bakımda!

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, oyuncu Sevda Ferdağ'ın (76) yoğun bakımda olduğunu duyurdu.
Renkli Sayfalar'da 'Gece Olunca' sürprizi

Renkli Sayfalar'da 'Gece Olunca' sürprizi

"Renkli Sayfalar"ın bugünkü konuğu Ferda Anıl Yarkın, Cengiz Kurtoğlu'nun "Gece Olunca" şarkısını Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel Salt ile birlikte söyledi..
Amcasının silahından çıkan kurşunla gözünü kaybetti

Amcasının silahından çıkan kurşunla gözünü kaybetti

Üniversiteli Ferda Özcan (21), amcasının silahından çıkan kurşunla bir gözünü kaybetti. "Aynaya baktığımda eski Ferda'yı göremiyorum" diyen genç kız friari amcasına isyan etti