fiziksel egzersiz

fiziksel egzersiz Haberleri

fiziksel egzersiz haberleri sayfasında fiziksel egzersiz haberlerini bulabilir tüm fiziksel egzersiz haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. fiziksel egzersiz haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 11 haber bulunmaktadır.

'Follower' beden

'Follower' beden

Yoga, pilates gibi fiziksel egzersizleri yaparken ya da gündelik hayat akışı içinde, zihin- beden ilişkisinde, denge biraz kaybolmuş, ipler sanki zihnin eline geçmiş; zihin karar veriyor genelde ne yapılacağına, mesela çok yorgun beden, dışarı çıkacak hali yok, ama önceden verilmiş bir söz var gidiliyor, daha fenası o işe gidilecek tabii ki her gün.
Göbek eritmede kadınların yaptığı 10 hata

Göbek eritmede kadınların yaptığı 10 hata

Uzun zamandır yediklerinize dikkat ediyorsunuz, fiziksel egzersizlerinizi yapıyorsunuz, tartıda da kilo verdiğinizi görüyorsunuz. Ancak küçük bir sorun var, aynaya baktığınızda hiçbir değişiklik yok. Özellikle de göbek bölgesinde. Böbek eritmek için sadece kalori saymak ya da spor yapmak yeterli olmayabiliyor. Göbek eritmek, bazen sadece stratejik yiyecekleri yemekten kaçınmak ya da spor yaparken belli hareketlere odaklanmakla mümkün oalbiliyor. Yani bölgesel kilo vermek, göbek eritmek için her zamankinden biraz daha planlı olmalısınız. İşte, karantinada büyüyen göbekleri küçültürken yaptığınız 10 hata!
Sabahları yataktan çıkmadan yapabileceğiniz 5 yoga pozu

Sabahları yataktan çıkmadan yapabileceğiniz 5 yoga pozu

Fiziksel egzersizin en önemli kısmının zamanlama olduğunu artık biliyoruz. Sabah yapılan egzersiz stres seviyesini düzelten kortizol hormonunun en çok salgılandığı saatler olması nedeniyle en ideali. Sabahları yataktan çıkar çıkmaz günün koşuşturmasına kapılıyor ve hareket etmeye motive olamıyorsanız, yataktan çıkmadan yapabileceğiniz bir şeyler deneseniz? Yataktan çıkmadan yapılan yoga, hem esnekliğinizi artıracak hem güne daha motive başlamanızı sağlayacak, hem de stres seviyenizi düşürecek. Neyse ki pozlar ve çeşitlilik açısından derya deniz olan yoganın, yatakta da uygulanabilen pek çok pozisyonu var. İşte, yataktan yapabileceğiniz 5 yoga pozu!
Yoga yaptığına şaşıracağınız 16 ünlü

Yoga yaptığına şaşıracağınız 16 ünlü

Yoga, özellikle karantina döneminin en popüler fiziksel egzersizi haline geldi. Çok hareketli ve kardiyo içeren bir aktivite olmaması nedeniyle yoganın genellikle forma soktuğuna inanılmaz, meditasyona sağladığı katkıyla ön plana çıkar. Yogaya başlamak için, yoga videolarındaki eğitmenlerin mükemmel görüntüleri sizi yüreklendirmiyorsa; dünyanın en formda ve çekici ünlülerin görünümlerine ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Yoga yapan ünlülerin hikayelerine baktığımızda genellikle altında acıklı bir neden görüyoruz. Jennifer Aniston'ın Brad Pitt ile olan ayrılık acısını atlatmaya çalışması, Britney Spears'ın hareketli gençlik döneminde durulmasına yardımcı olması gibi... İşte yoga yaptığına şaşıracağınız birbirinden ünlü 16 kişi!
Nasıl esneme yapılır? Esnemenin vücudunuza sağlayacağı 6 yarar

Nasıl esneme yapılır? Esnemenin vücudunuza sağlayacağı 6 yarar

Tüm gün oturuyoruz. Tüm gün hareketli olsak bile kaslarımız esneme ve rahatlama fırsatını yakalayamaz. Stretch yani esneme hareketleri belirli kas ve eklem gruplarını hedef alarak elastikiyeti ve hareket açısını arttırmak amacı için yapılan fiziksel egzersiz bütününe verilen isimdir. İstediğiniz kadar spor yapın, egzersizin başında ya da sonunda esneme adımını atlıyorsanız bedeninizin fiziksel hareketten sağladığı yararı maksimuma çıkaramazsınız. Öte yandan etkili bir şekilde esneyemezseniz tam olarak 'dinlenme'yi sağlayamadığınız gibi sakatlanmalara da davetiye çıkarırsınız. Atletlerin 'start' verilmeden önce ayakta dümdüz beklememesinin yere çözelmesinin amacı da budur. İşte esnemenin vücudunuza sağlayacağı 6 yarar ve etkili esneme yöntemleri!
Sabah yapılan egzersizde kritik detay: İyi bir uyku

Sabah yapılan egzersizde kritik detay: İyi bir uyku

Fiziksel egzersizin her türlüsü faydalı. Kalp sağlığına iyi gelmesinden, ağrıları ve acıları hafifletmesine, ruh halini iyileştirmesinden stres seviyesini düşürmesine kadar... Sabah yapılan egzersiz ise stres seviyesini düzelten kortizol hormonunun en çok salgılandığı saatler olması nedeniyle en ideali. Peki neden egzersizlerinizi sabah saatlerinde yapmalısınız? Çünkü iyi bir uyku çekmek için krtik önem taşıyor.
Yoga zayıflatır mı? Yogada zayıflatan pozisyonlar

Yoga zayıflatır mı? Yogada zayıflatan pozisyonlar

Karantinada olduğumuz bu günlerde, hazır fiziksel egzersizlere daha fazla zaman ayırabiliyorken pek çoğumuz zayıflamayı hedefliyor. Ancak salgının neden olduğu stres ve anksiyete düzeyini en aza indirgemek için özellikle sosyal medyada çok sayıda insanın yogaya yöneldiğini görüyoruz. Bu noktada akıllara şu soru işaretleri geliyor, "Yoga zayıflatır mı, yoga yaparken kilo verebilir miyim?" Evet, yoga zayıflatır. Fakat hangi koşullarda, hangi pozisyonlarda?
Oruç tipi aralıklı beslenme ömrü uzatıyor mu?

Oruç tipi aralıklı beslenme ömrü uzatıyor mu?

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, oruç tipi aralıklı beslenmeye sağlıklı bir ömrün anahtarı olabilir.
Egzersizden sonra bunu yemeniz şart!

Egzersizden sonra bunu yemeniz şart!

Uzmanlar, fiziksel egzersizlerin bağışıklık sistemini zorladığını bunun için de doğru beslenmeyle desteklenmesini şart koşuyor.
Yaşlanma karşıtı basit yüz egzersizleri

Yaşlanma karşıtı basit yüz egzersizleri

Tüm fiziksel egzersizler, yoga, kapsamlı antremanlar hem erkekler hemde kadınlar için olması gerekenlerin bașında gelir.Bunlar aynı zamanda yașlanma ile de mücadele ederler
Fiziksel egzersiz migrene en iyi ilaç

Fiziksel egzersiz migrene en iyi ilaç

Düzenli olarak yapılan fiziksel egzersizin, migrenden kaynaklanan baş ağrılarını iyileştirmede rahatlama terapisi ve ilaç tedavisi kadar etkili olduğu belirlendi