gözlerde kaşıntı

gözlerde kaşıntı Haberleri

gözlerde kaşıntı haberleri sayfasında gözlerde kaşıntı haberlerini bulabilir tüm gözlerde kaşıntı haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. gözlerde kaşıntı haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 6 haber bulunmaktadır.

Göz nezlesi neden olur? Göz nezlesi belirtileri

Göz nezlesi neden olur? Göz nezlesi belirtileri

Göz nezlesi gribal veya mevsimsel olarak ortaya çıkabiliyor. Genellikle gözlerde kaşıntı, kızarıklık ve çapaklanma ile ortaya çıkan göz nezlesi hakkında Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay bilgi verdi. İşte göz nezlesi belirtileri ve yapılması gerekenler.
Çocuklarda bahar alerjisini soğuk algınlığı ile karıştırmayın

Çocuklarda bahar alerjisini soğuk algınlığı ile karıştırmayın

Uzmanlar ilkbahar-yaz aylarında çocuklarda görülen geçmeyen gribal enfeksiyon belirtilerinin alerjik rinit ile karıştırılabileceğini belirtiyor. Alerjinin zamanla astıma dönüşebileceğini belirten Çocuk Alerji Uzmanı Dr. Belgin Aktaş, çocukları alerjenlerden korumanın yollarını anlattı.
Göz sağlığınız içi 20 dakikada bir uzağa bakın

Göz sağlığınız içi 20 dakikada bir uzağa bakın

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD), gözler açısından hem mevsimsel hem de karantina günleri nedeniyle artan başlıca iki soruna dikkat çekti. TOD, evde ekran önünde geçirilen uzun sürelerin gözlerde kaşıntı ve kızarıklığa neden olan bahar alerjisi şikayetlerini artırdığını bildirdi. Göz sağlığınızı korumak için yapmanız gereken şey ise basit; her 20 dakikada bir uzağa bakmak
Karantina günlerinde göz sağlığına dikkat!

Karantina günlerinde göz sağlığına dikkat!

Corona virüs salgını tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkilerken, kişisel hijyen ve sosyal izolasyon da her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. Evlerde olduğumuz bu dönemlerde yoğun dijital kullanım yapılıyor. Fakat sosyal izolasyon ile beraber göz sağlığına da dikkat edilmesini söyleyen Op. Dr. Özer Kavalcıoğlu, karantina günlerinde göz sağlığımız için neler yapmamız gerektiğini anlatıyor.
Kişisel eşyalarınızı paylaşmayın, gözlerinizi koruyun

Kişisel eşyalarınızı paylaşmayın, gözlerinizi koruyun

Tüm dünyada hızla yayılan ve derin bir endişe uyandıran corona virüse karşı önlemler ve korunma yöntemleri hakkında bilgilendirmeler yapılıyor. Virüsün hızla vücuda girmesinde önemli yol oluşturan gözleri de korumak ve korumak için önlemler almak bu süreçte önem taşıyor. Göz Sağlığı Danışmanı Opr. Dr. Özgür Gözpınar, “Viral enfeksiyonlar vücuda mukozalardan girer, yüzde en önemli mukoza alanı gözlerdir. Bu süreçte gözlerin korunmasına dikkat edilmeli” uyarısında bulundu.
Göz rahatsızlıklarına karşı

Göz rahatsızlıklarına karşı

Galfimyanın genellikle gözlerde kaşıntı, kızarıklık ve göz kapak kapaklarının iltihaplanmasını önlediği gözlemlenmiştir.