hatırlama

hatırlama Haberleri

hatırlama haberleri sayfasında hatırlama haberlerini bulabilir tüm hatırlama haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. hatırlama haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 76 haber bulunmaktadır.

Büyük harf küçük harf (Oyun)

Büyük harf küçük harf (Oyun)

Bu oyunla çocuğunuzun hatırlama ve hafıza becerilerinin gelişmesine yardımcı olacaksınız. Harfleri ve akademik kavramları öğrenmesini destekleyebilirsiniz
Ponponlar bardaklara oyunu

Ponponlar bardaklara oyunu

Bu oyunla çocuğunuzun hatırlama ve hafıza becerileri güçlenecek ayrıca renk, sayı gibi kavramları öğrenmesine de yardımcı olacaksınız.
Hangi sayı hangi şekil?

Hangi sayı hangi şekil?

Bu oyunla çocuğunuzun hatırlama ve hafıza becerileri güçlenirken kavramsal olarak düşünme ve muhakeme becerilerinin gelişmesine katkıda bulunmuş olacaksınız.
Büyük harf küçük harf oyunu

Büyük harf küçük harf oyunu

Bu oyunla çocuğunuzun hatırlama ve hafıza becerilerinin gelişmesine yardımcı olacaksınız. Harfleri ve akademik kavramları öğrenmesini destekleyebilirsiniz.
Ünlü oyuncuların henüz tanınmadan önce göründükleri 10 film

Ünlü oyuncuların henüz tanınmadan önce göründükleri 10 film

Ünlü oyuncular sanki ezelden biri ünlü gibi gelir. Genelde ilk oynadıkları filmleri hatırlamayız. Ünlü olmadan önce göründükleri ilk yapımları fark ettiğimizde ise şaşırırız. Ünlü oyuncuların henüz tanınmadan önce göründükleri ilk filmleri derledik.
Eski sevgilinle birlikte olmadan önce alman gereken 6 karar

Eski sevgilinle birlikte olmadan önce alman gereken 6 karar

Aradan uzun zaman geçti. Aklında hep iyi anılarınız kaldı. Hele ki yeniden görüşmeye başlayınca kötü anıları belki de bilinçli olarak hatırlamamaya çalıştın. Şimdi ise yeniden bir ilişkiye ha başladınız, ha başlayacaksınız. Hem tanıdığın bildiğin bir insanla yan yana olmanın rahatlığı var üzerinde hem de sonuçta ayrılmanızın bir nedeni vardı. Eğer yeni bir araya geleceksen onunla, alman gereken bazı kararlar var.
Astro-kristaller: Ben niye buradayım?

Astro-kristaller: Ben niye buradayım?

Hepimizin zaman zaman kendimize sorduğumuz bir sorudur “Ben, niye buradayım?” !!! Ruhumuzun aslında derinliklerinde çok iyi bildiğimiz ama bize unutturulduğu için bu günkü bilinçle hatırlamaya çalıştığımız bu sorunun cevabı aslında doğum haritamızdaki Ay Düğümleri yerleşiminde gizlidir. Astrolojik olarak düğümler, uzun bir ipliğin parçası gibi kendi yaşamlarımızı anlamamıza yarayan büyük anahtarı temsil eder. // GAYE DÖŞER
Tek Yalnız Ben Değilim: Hatırlamaya mahkûm olmak

Tek Yalnız Ben Değilim: Hatırlamaya mahkûm olmak

Tek Yalnız Ben Değilim, Fournier’nin “son düzlükte”, hem kendisi hem de geçmişine dair bir muhasebe. Yaşlılığı ve yalnızlığı hem kabulleniş hem de bunlara bir başkaldırı metni. // Kaan EGEMEN
İlk buluşma sonrası kritik: Sizi hiç unutmamasının yolları

İlk buluşma sonrası kritik: Sizi hiç unutmamasının yolları

Bir arkadaş ortamında karşılaştınız, siz ona bayıldınız ama onun sizin adınızı bile hatırlayıp hatırlamadığına emin değilsiniz. Onun kıyafetleri, göz rengi her şeyi aklınızda ama siz de aynı etkiyi bıraktığınızdan emin olmak istiyorsunuz. Ama nasıl?
2020, sigortayı anlatan bir yıl oldu

2020, sigortayı anlatan bir yıl oldu

Çok da hatırlamak istemeyeceğimiz bir yılı geride bırakıyoruz. 2020 sigorta olgusunun en çok konuşulduğu yıl oldu diyebilirim. Şöyle geriye doğru bakarak başımıza gelmeyen ne kaldı diye düşünüyorum. Herhalde bir uzaylı saldırısı yaşanmadı. Birde başımıza göktaşı düşmedi. Bunlar tabii ki işin esprisi. 2020 yılında sigortayı çok konuştuk derken bunu biraz açmak gerekiyor.
Orkestra şefi ebeveynler

Orkestra şefi ebeveynler

Çocuklarımız istediğimiz gibi değil; dokunduğumuz gibi olur. Onların bilgi, beceri, yetenek, duygu ve hayal dünyalarının gelişiminin onlara yaklaşma ve dokunma şeklimizle doğrudan ilintili olduğunu hatırlamakta yarar vardır. Aynı zamanda çocuklarımızın duygularına kulak açmamız gerektiğini söyleyen Uzman Psikolog Cevher Sönmez ebeveynlere önemli çağrılarda bulundu.
Yara izlerinden sanat eserine dönüşen dövmeler

Yara izlerinden sanat eserine dönüşen dövmeler

Dövmeler her insana göre farklı anlamlar ifade eder. Kimine göre modadan ibaretken, kimisi içinse vücutlarındaki en önemli parça. Fakat bazı insanlar için dövmeler, yara ve yara izlerinin üzerini kapatmak, gizlemek ve belki de görüp o acıları tekrar hatırlamamak için yapılıyor. İşte vücuttaki yara izlerini sanat eserine dönüştüren o dövmelerden bazıları...
Ağlaya ağlaya yosun tutmayın

Ağlaya ağlaya yosun tutmayın

Biz herhangi bir şeyi hatırlamaya çalışıp bulamadığımızda, onu hatırlamaya çalışmaktan vazgeçsek bile beynimiz onu araştırmaya devam ediyor ve bir anda -hatta genelde olmadık zamanlarda- o bilgi aklımıza geliveriyor. Bu durum, beyne 'mükemmel bir sistem' denmesinin sebeplerinden sadece biri.
Sinemanın en ikonik 10 stili

Sinemanın en ikonik 10 stili

Hiç çocukken izlediğiniz bir filmi unutamadığınız oldu mu?. Sinemada öyle ikonik görünümler vardır ki üzerinden yıllar geçse dahi aklımızdan çıkmaz. Bazen bir kirpik, bir saç modeli, bir elbise... Belki de moda anlayışınızı şekillendirir. O akıldan çıkmayan stilleri hatırlamak istiyorsanız buyrun sizi şöyle alalım!
Parfüm nasıl seçilir?

Parfüm nasıl seçilir?

İmza parfümler, bir parfümü uzun süre kullanmakla olur. İnsanların o kokuyu aldıklarında sizi hatırlamalarını istiyorsanı doğru parfüm seçimi çok önemli. İçeriğine göre parfüm aramadan tutun, burçlara göre parfüm seçiminden, notalara göre parfüm bulmaya kadar 'Parfüm nasıl seçilir?' sorusunun pek çok cevabı var. Parfüm seçimi erkeklerde nasıl peki? Tene uygun parfüm testi yapmak bu noktada elzem bir hal alıyor. Siz de geçtiğin yerde koku bırakan bir parfümğnüz olsun istiyorsanız, tene göre parfüm seçmek önemli. İşte doğru parfümü seçmenin püf noktaları!
Kedi ve köpekler de unutmuyor

Kedi ve köpekler de unutmuyor

Hafızalarıyla ünlü olan fillerin hemen hemen hiçbir şey unutmadıkları biliniyor. Aynı durumun kedi ve köpekler için de geçerli olduğu ortaya çıktı. Danimarka’da yapılan araştırmaya göre; her 5 kedi ve köpekten 4’ü geçmişte yaşanan olayları hatırlıyor. Kedi ve köpekler, geçmişte yaşanan bir olayla ilgili ‘tetikleyiciyle’ (olayın yaşandığı yer gibi) karşılaştıklarında buna göre tepki veriyor.
Vücuttaki yara izlerini sanat eserine dönüştüren dövmeler

Vücuttaki yara izlerini sanat eserine dönüştüren dövmeler

Dövmeler her insana göre farklı anlamlar ifade eder. Kimine göre modadan ibaretken, kimisi içinse vücutlarındaki en önemli parça. Fakat bazı insanlar için dövmeler, yara ve yara izlerinin üzerini kapatmak, gizlemek ve belki de görüp o acıları tekrar hatırlamamak için yapılıyor. İşte vücuttaki yara izlerini sanat eserine dönüştüren o dövmelerden bazıları video haberimizde..
Sevgilimiz rakibimiz değil, takım arkadaşımız

Sevgilimiz rakibimiz değil, takım arkadaşımız

İlişkilerdeki en önemli sorunların başında çiftlerin zamanla birbirlerinin davranışlarını, alışkanlıklarını değiştirmeye çalışması geliyor. Yaşam Koçu ve Oyuncu Seçkin Zenginler, ilişkilerin başlangıcında ön planda olan duygusal ve fiziksel ihtiyaçlar karşılandıktan sonra bu tür davranışların ortaya çıktığını ve bunun da çiftler arasında öfkeye, kavgaya neden olduğunu belirtiyor. Değişim ve dönüşümün bir süreç olduğunu söyleyen Enerji Terapisti Zehra Köse de ilişkinin sağlıklı ilerlemesi ve enerjisinin yükselmesi için yapıcı eleştiri yapılması gerektiğini vurguluyor. Köse, “En faydalı iksir, iyi niyetle yaklaşarak, karşımızdakinin rakibimiz değil, takım arkadaşımız olduğunu hatırlamaktır” diyor.
Mükemmeliyetçi ve eleştirel tutumlar öğrencilerde motivasyonu düşürüyor

Mükemmeliyetçi ve eleştirel tutumlar öğrencilerde motivasyonu düşürüyor

Her karne dönemi birçok uzman tarafından ailelere uyarılar yapılıyor. Malum uyarıları biliyor olsanız da yeniden hatırlamanızda fayda var! Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmeni Yelda Özdemir, çocuğu karne alan ailelere uyarılarda bulundu: Mükemmeliyetçi ve eleştirel tutumlar çocuklarda motivasyon kaybına sebep olabilir
Sevdiğinizle kavga ettiğinizde hatırlamanız gereken 15 şey

Sevdiğinizle kavga ettiğinizde hatırlamanız gereken 15 şey

Bir ilişkide tartışma ve kavgalar asla bitmiyorsa, önemsenmesi gereken bir konu var demektir. Doğru bir şekilde iletişim kurmak ve problemlerinizi birlikte çözmek çok önemlidir. Sık sık kavga eden çiftler, bu duruma çözüm bulamadığı takdirde ilişkileri ayrılıkla sonuçlanır. Kavganın sebebini bulmak bazen zorlayıcı olabiliyor. Sizden biri veya ikiniz de adil bir şekilde savaşmıyorsa, çabalamak da asla işe yaramaz. İşte sevdiğinizle ciddi tartışmalara girince aklınızda tutmamız gereken 15 şey.