İbrahim Bildirici

İbrahim Bildirici Haberleri

İbrahim Bildirici haberleri sayfasında İbrahim Bildirici haberlerini bulabilir tüm İbrahim Bildirici haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. İbrahim Bildirici haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 2 haber bulunmaktadır.

Hamilelere 14 yaz önerisi

Hamilelere 14 yaz önerisi

Anne adaylarının gebelik süresince vücutları daha savunmasız olduğu için çok çabuk hastalanabilirler. Kadın Hastalıkları ve Doğum/ Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Bildirici, hamilelerin yaz aylarında dikkat etmesi gereken konular hakkında uyardı.
Erken doğum neden olur? İşte hamilelerde 13 önemli risk faktörü!

Erken doğum neden olur? İşte hamilelerde 13 önemli risk faktörü!

Bebek hayali kuran çiftlerin dileği bebeklerinin zamanında ve sağlıklı doğmalarıdır. Ancak günümüzde her 8-10 doğumdan 1’inde erken doğum riski bulunuyor. Annede bulunan bazı haslatılıklar ve hamilelik sorunları bebeklerin beklenen zamandan önce dünyaya gelmesine neden oluyor. Türkiye’de yılda bir milyon 250 bin civarında doğum oluyor ve bu durum her yıl yaklaşık 125 bin bebeğin erken dünyaya gözlerini açtığı anlamına geliyor. Peki, Erken doğum neden olur? Riskli gebelik belirtileri nelerdir? Kadın Hastalıkları ve Doğum, Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Bildirici hamilelerde erken doğuma neden olan risk faktörlerini anlattı.