kaliteli yaşam

kaliteli yaşam Haberleri

kaliteli yaşam haberleri sayfasında kaliteli yaşam haberlerini bulabilir tüm kaliteli yaşam haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. kaliteli yaşam haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 13 haber bulunmaktadır.

Çekiciliğinizi arttırmanın 10 yolu

Çekiciliğinizi arttırmanın 10 yolu

Hem dış dünyayla olan ilişkinizde farklılık yaratabilecek, hem de iç huzurunuzu ve mutluluğunuzu arttırabilecek bir çok alışkanlık var. Başkalarından önce kendini düşünmek bencilce gelebilir, ama hem vücut hem de ruh sağlığınız için bu aslında çok gerekli.
Kendine daha iyi bakmanın 10 yolu

Kendine daha iyi bakmanın 10 yolu

Yaşam koşuşturması içerisinde, fiziken yorgun zihnen bezgin hissetmeye başladıysanız kendinizi bakıma almanın zamanı gelmiş olabilir. Kendine bakmak, sadece bazı bakım rutinlerini gerçekleştirmekten çok daha geniş bir kavramdır. İşte kendine bakmanın 10 iyi yolu
Hayatınızdaki zenginliği arttıracak 10 tavsiye

Hayatınızdaki zenginliği arttıracak 10 tavsiye

Zenginlik, bolluk, bereket… Hepimizin yaşamının her alanında, her anlamda olmasını istediğimiz bir kavram. Peki bu kavrama hayatımızda daha fazla yer vermek, hatta onu arttırmak adına kendi içimizden başlayarak neler yapabiliriz?
Kaliteli bir yaşam için gençleştiren öneriler

Kaliteli bir yaşam için gençleştiren öneriler

Sağlıklı şekilde yaş almak ve hangi yaşta olursanız olur hayattan keyif alabilmek için bedeninizi ve cildinizi genç tutmaya yardımcı olacak öneriler
Burundan nefes alamazsak neler olur?

Burundan nefes alamazsak neler olur?

Nefes almak, kişinin yaşamını sürdürebilmesi için en temel ihtiyaçların başında geliyor. Kaliteli nefes, kaliteli yaşam demektir. Peki, burundan sağlıklı nefes alamama problemi nelere sebep olur? Organlarımızın işlevini nasıl etkiler?
Işıklar

Işıklar "uzun yaşama farkındalık" için yanıp söndü

21. yüzyılda koruyucu sağlık, uzun ve kaliteli yaşam yaklaşımları, ileri yaşları konforlu yaşama tüm uluslararası kuruluşların, devletlerin, ilgili kurumların gündeminde ön plana çıkıyor. Sağlık ve bilimdeki gelişmeler, önleyici yaklaşımlar, bilgi ve hizmetlere kolay erişim, global ulaşım ağının etkinliği sayesinde insan ömrü oldukça uzadı. Bu süreçler göze alındığında sağlıklı uzun yaşamaya dikkat çekmek için bu konuda çeyrek asırlık tecrübesi olan Dünya Yaşlanma Konseyi, Hollanda İbni Sina Enstitüsü ve Well World Longevity Club, en uzun gün olan 21 Haziran’ı “Global Longevity Day” ilan etti. Dün başta olmak üzere bundan sonra bu tarih tüm dünyada, Longevity yani “uzun yaşamanın farkındalık günü olarak kutlanacak.
Oruç tutmanın sağlığa yaraları

Oruç tutmanın sağlığa yaraları

Ramazan ayı geldi ve milyonlarca Müslüman oruç tutmaya başladı. Uzmanlar, oruç tutmanın sağlığa da birçok faydası olduğunu söylüyor. Oruç tutmanın sağlığa faydalarıyla ilgili bilgiler veren Kaliteli Yaşam Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Haluk Saçaklı, “İnsan vücudu aç kalınca zayıf ve hastalıklı hücrelerin içindeki gereksiz parçacıkları yok etme programı keşfedildi. 3 günlük oruçtan sonra vücudun bağışıklık mekanizması akyuvar oluşumunu tetikliyor. Vücudumuz bağışıklık sistemimizin tamamını yeniliyor” dedi.
Soluk borunuzu nefes ile temizleyin

Soluk borunuzu nefes ile temizleyin

Hatalı nefes alıp veren kişiler vücuttaki zehirli maddeleri dışarı atamazlar. Kaliteli Yaşam Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Haluk Saçaklı, 30 kere doğru nefes alıp vererek soluk borumuzu temizleyebileceğimizi söyledi ve tekniklerinden bahsetti.
Yılbaşı sonrası beslenme nasıl olmalı?

Yılbaşı sonrası beslenme nasıl olmalı?

Kaliteli Yaşam Uzmanı Dr. Haluk Saçaklı yılbaşı günü beslenmeyi abartanlar için önemli açıklamalarda bulunarak yapılması gerekenleri açıkladı.
Uzmanlar uyarıyor: Mısır şurubu pek çok hastalığa davetiye çıkartıyor

Uzmanlar uyarıyor: Mısır şurubu pek çok hastalığa davetiye çıkartıyor

Çok sayıda paketli üründe yer alan mısır şurubunun birçok hastalığa neden olabileceğine dikkat çeken Kaliteli Yaşam Uzmanı Haluk Saçaklı, "Mısır nişastasındaki fruktoz bağımlılık yapar ve tokluk hissiyatı uyandırmaz. Hızlı bir şekilde yağa dönüşür ve karaciğerden damar hastalıklarına kadar birçok hastalığa neden olur" dedi.
Yaşam kalitesinde sonuncuyuz!

Yaşam kalitesinde sonuncuyuz!

OECD Kaliteli Yaşam Anketi'nde Türkiye 34 ülke arasında sonuncu oldu
Çocukluğunuzun tadı sizi bekliyor

Çocukluğunuzun tadı sizi bekliyor

Daha sağlıklı beslenmek, uzun ve kaliteli yaşamak, özellikle de çocuklara yedirmek için organik ürünlerin peşinde koşar olduk. Organik ürün satan pazarlar, dükkanlar ve onların müdavimleri oluştu
Sağlık ayaktan başlar

Sağlık ayaktan başlar

Rahat hareket edebilmek, mutlu ve kaliteli yaşamın anahtarı. Bunun için de ayaklarımızın sağlıklı olması gerek. Vücudumuzun tüm yükünü taşıyan 'çilekeş' ayaklarımız sağlıklıysa güzeldir de. Anadolu Sağlık Merkezi'nden Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Yener Erken ayak sorunları hakkında çok yararlı bilgiler verdi