kalitesi

kalitesi Haberleri

kalitesi haberleri sayfasında kalitesi haberlerini bulabilir tüm kalitesi haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. kalitesi haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 576 haber bulunmaktadır.

İlaç kullanmadan baş ağrısı nasıl geçer?

İlaç kullanmadan baş ağrısı nasıl geçer?

Günlük yaşama kısıtlama getirerek kalitesini düşüren baş ağrılarınız için evde yapabileceğiniz basit çözümler neler olabilir? Eğer merak ediyorsanız cevabı Tarkan Güveloğlu anlatımıyla videomuzda.
Yüzünüze limon suyu sürün, cildinizdeki değişimi görün

Yüzünüze limon suyu sürün, cildinizdeki değişimi görün

Çoğunlukla yemek yaparken kullandığımız limon suyunun sağlığa birçok faydası var. Cilt lekelerini önleyen ve cilt kalitesini artıran limon suyunu yüzünüze uyguladığınız zaman değişimi siz de fark edeceksiniz. Limon suyu cilt için her ne kadar faydalı olsa da, gece yatmadan önce yüze limon sürmek ise birtakım sorunlara yol açabilir. İşte limon suyunun cilde faydaları hakkında bilmeniz gerekenler...
Zayıflamadan cilt bakımına: Çıplak uyumanın bilinmeyen faydaları

Zayıflamadan cilt bakımına: Çıplak uyumanın bilinmeyen faydaları

Düzenli ve sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazı, iyi bir uyku çekebilmektir. Uyku kalitesinin kötü olması, kilo alma, cilt problemleri, odaklanma sorunları gibi durumları da beraberinde getirir. Peki çıplak uyumanın yaşam kalitenizi yükseltebileceğini hiç düşündünüz mü? Uzmanlara göre çıplak uyumak, kaliteli bir uyku çekmenin yanı sıra birçok faydayı da beraberinde getirir. Bu faydaların içinde kilo verme ve cilt sağlığını koruma da var. İşte çıplak uyumanın bilinmeyen faydaları...
İklim değişimi kahveye de darbe vurabilir

İklim değişimi kahveye de darbe vurabilir

İklim değişiminin sadece doğal alanları yok ettiğine ve hayvanları etkilediğine inanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Araştırmaya göre, hava koşullarındaki değişimler üreticilerin kalitesi yüksek ve yoğun tada sahip kahveyi daha pahalıya elde etmesine yol açabilir. İklim değişimi çok sevdiğimiz kahveden bizi yoksun bırakabilir.
Burun tıkanıklığı tansiyona neden olur mu?

Burun tıkanıklığı tansiyona neden olur mu?

Burun tıkanıklığının geçici ve kalıcı birçok sebebi bulunduğuna dikkati çeken Op. Dr. Ali Rıza Gökduman “Burun tıkanıklığının kalıcı olduğu durumlarda yaşam kalitesi ciddi şekilde bozulabilir, hipertansiyon ve kalp hastalıkları gibi birçok önemli kronik hastalıklar zaman içerisinde oluşabilir. Ayrıca mecburi ağız solunumu yüzünden normalden daha çok boğaz ve ağız içi enfeksiyonları, diş eti bozuklukları olabilir” dedi.
Çikolata kisti kansere yol açar mı?

Çikolata kisti kansere yol açar mı?

Daha çok üreme çağındaki kadınlarda görülen, genellikle belirti vermeyen ve toplumda genellikle “çikolata kisti” olarak bilinen “endometrioma” hastalığının bazı kanserlerle ilişkisi olabilir. Tüm kadınların rutin muayene ve tetkiklerini aksatmamalarının hayati bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Kadın Hastalıkları, Doğum ve Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Murat Dede, “Çikolata kisti uygun şekilde ele alınıp tedavi edilmediğinde hastanın yaşam kalitesini ve sağlığını önemli ölçüde tehlikeye atabiliyor.
Regl dönemi hakkında doğru bilinen 8 yanlış

Regl dönemi hakkında doğru bilinen 8 yanlış

Regl; halk arasında adet, aybaşı gibi birçok ismi olan, ergenliğe girmiş genç kızlar ve üreme çağındaki her kadının ayda bir kez yaşadığı fizyolojik bir olay olarak tanımlanıyor. Herhangi bir sağlık problemi olmayan kadınların büyük bir bölümü menopoz dönemine kadar her ay bu süreci yaşıyor. Kadın yaşamındaki bu özel deneyim hakkında her geçen gün yeni bilgilere ulaşılıyor ancak toplumda kulaktan kulağa yayılan bazı yanlış bilgiler kadınların yaşam kalitesinin düşmesine neden olabiliyor. Op. Dr. Emine Barın, regl dönemi hakkında doğru bilinen yanlışları anlattı.
Duymamak psikolojiyi bozuyor

Duymamak psikolojiyi bozuyor

İşitme kaybı rahatsızlıklarının yaşam kalitesini düşüren pek çok olumsuz etkisinin yanı sıra, aynı zamanda insan psikolojisine de beklenmedik zararlar verebildiği ifade ediliyor. May İşitme Cihazları Eğitim Sorumlusu Odyolog Seda Başkurt, işitme kayıpları sonucunda kişilerde kaygı bozukluğu, psikolojik deformasyon, yalnızlık hissi ve algı düşüklüğü gibi psikolojik rahatsızlıkların ortaya çıkabildiğine işaret etti.
Işın Karaca:  En büyük kaygım ve korkum...

Işın Karaca: En büyük kaygım ve korkum...

20 yıldır sahnelerde olan, müziğin kalitesine inanan şarkıcı Işın Karaca, Milliyet Instagram hesabından canlı yayınlanan 'Melis Baştuğ ile Bayram Özel' programına konuk oldu.
Fibromiyalji sendromu neden oluyor?

Fibromiyalji sendromu neden oluyor?

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü Uzmanı Prof. Dr. Deniz Evcik, en sık görülen romatizmal hastalıklar arasında ikinci sırada yer alan fibromiyalji sendromunun hastaların yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilediğini söyleyerek, "Fibromiyalji sendromu hastaların çoğu tanı ve tedavi sürecindeki belirsizlikler nedeniyle tükenmişlik ve çaresizlik yaşamaktadırlar" dedi.
Covid-19 hormonlarımızı nasıl etkiledi?

Covid-19 hormonlarımızı nasıl etkiledi?

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, Covid-19 virüsünün strese sebep olduğu için doğurganlığı olumsuz olarak etkilediğini belirtti.
Asus'a Red Dot Tasarım Ödülleri 2021’de 37 adet ödül verildi

Asus'a Red Dot Tasarım Ödülleri 2021’de 37 adet ödül verildi

Tasarım alanındaki çeşitliliği ve kaliteyi artırmak amacıyla 1955 yılından bu yana dünya genelinde düzenlenen Red Dot Tasarım Ödülleri 2021 sahiplerini buldu. Tasarım kalitesi ve inovasyon derecesi gibi süreçler kapsamında değerlendirilen markalar arasında yer alan Asus, 37 ödül almaya hak kazandı.
YouTube, yeni video çözünürlüğü seçenekleriyle verilerden tasarruf etmeyi kolaylaştırıyor

YouTube, yeni video çözünürlüğü seçenekleriyle verilerden tasarruf etmeyi kolaylaştırıyor

iOS ve Android için YouTube mobil uygulaması artık, hareket halinde video izlerken verilerden tasarruf etmeyi daha da kolaylaştıracak yeni video ayarlarına sahip. Video oynatıcıdaki belirli çözünürlüklerin yanı sıra, artık video kalitesini, veri kullanımını veya mevcut internet bağlantınız için en iyi olanı destekleyen üç ayrı mod arasında geçiş yapabilirsiniz. Onur Binay/posta.com.tr
Egzama nedir? Egzama neden olur? Egzama belirtileri nelerdir?

Egzama nedir? Egzama neden olur? Egzama belirtileri nelerdir?

Egzama, oldukça yaygın ve çok sayıda kişiyi etkileyen bir cilt rahatsızlığıdır. Özellikle çocuklarda görülen ve bazı dönemlerde alevlenen egzama, yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor. Peki egzama nedir? Egzama neden olur? Egzama belirtileri nelerdir? Egzama nasıl tedavi edilir. Egzama ile ilgili merak ettiğiniz her şey haberimizde
Kıyafetlerin ömrüne ömür katın

Kıyafetlerin ömrüne ömür katın

Aile bütçesinin önemli gider kalemlerinden biri de kıyafetler... Hatırı sayılır tutarlar ödeyerek satın alınan kıyafetlerin çoğu yanlış yıkama, ütüleme ve saklama koşulları nedeniyle kalitesini, rengini ve dayanıklılığını kısa sürede kaybediyor. Yerine yenileri alınıyor ve cepten daha çok para çıkmış oluyor. Peki, kıyafetlerin ömrünü uzatarak nasıl tasarruf edebiliriz? İşin püf noktasını uzmanıyla konuştuk...
Kalbi güçlendiren 6 doğal besin

Kalbi güçlendiren 6 doğal besin

Sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam, sigara, stres ve fazla kilo derken günümüzde kalp hastalarının sayısı artıyor. Artık yaşa bakmayan, genç yaşlarda da kapıyı çalan kalp hastalıkları yaşam kalitesini ciddi oranda düşürürken, bütün dünyada ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer alıyor. Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karabulut kalp sağlığında etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış besinleri açıkladı. İşte kalbi güçlendiren 6 doğal besin grubu.
Hamilelik döneminde görülen şiddet bebeği de etkiliyor

Hamilelik döneminde görülen şiddet bebeği de etkiliyor

Hamilelik döneminde kadının yaşam kalitesinin hem anne adayının hem de fetusun sağlığı açısından son derece önemli olduğunu belirten Çocuk Gelişimi Uzmanı Gökçe Gülen Akçin, “Kadına uygulanan aile içi şiddet; fiziksel, cinsel, psikolojik, ekonomik ve duygusal travma olarak tanımlanabilir. Hamilelikteki şiddet bebeği de etkiler. Özellikle de beyinde zararlı etkilere yol açacağı, bebeğin duygusal gelişiminin de etkilenebileceği biliniyor” dedi.
Kaliteli bir uyku için 10 altın öneri

Kaliteli bir uyku için 10 altın öneri

Uyku Hijyeni, sağlıklı bir uyku için uyulması gereken davranışlar ve çevrenin düzenlemesi olarak tanımlanıyor. Uyku kalitesinin gün içerisindeki davranışlar, yenilen besinler ve alınan ilaçlar gibi birçok faktörden etkilediğini söyleyen Nöroloji Uzmanı Meliha Aydın, “İyi bir uyku hem fiziksel hem de ruhsal sağlık için oldukça önemli. Bununla birlikte iyi bir uyku, üretkenliğinizi ve yaşam kalitenizi artırmaya yardımcı olur. Herkes, bazı küçük değişiklerle uyku kalitesini arttırabilir” dedi.
Yaşam kalitesi bozulmasın diye hormon tedavisi öneriliyor

Yaşam kalitesi bozulmasın diye hormon tedavisi öneriliyor

20’li yaşlarda menopoza giren kadına hormon tedavisi gerekiyor. Çünkü cinsel ilişkide sorunlar çıkıyor, hızla kemik erimesi gelişiyor ve yaşam kaliteleri çok etkileniyor.
Sıra sıra taşlar oyunu

Sıra sıra taşlar oyunu

Oyunumuzda nefesini kontrol etmek ve doğru yere üflemek biraz zorlayıcı gibi görünse de nefesini kontrol etmeyi başaran çocuklar belli konu üzerine ilgi oluşturabilmeyi ve dikkatini yoğunlaştırabilmeyi öğreniyor. Nefes çalışmaları veya aktiviteleri çocuğunuzun hayat kalitesini bir adım öteye taşıyacaktır. Bu oyun 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.