kedi cinsleri

kedi cinsleri Haberleri

kedi cinsleri haberleri sayfasında kedi cinsleri haberlerini bulabilir tüm kedi cinsleri haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. kedi cinsleri haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 4 haber bulunmaktadır.

Kedi cinsleri ve kedi türlerinin özellikleri

Kedi cinsleri ve kedi türlerinin özellikleri

Kedi cinsleri ve kedilerin türleri hakkında özellikleri bilmek kedi seçimi yapmak için size yardımcı olacak. Nasıl bir kedi istiyorsunuz? Tekir kedi cinsi mi yoksa siyah kedi türlerimi... Hangisi olursa olsun bu güzel evcil dostlar evinizin neşe kaynağı olacak. İşte kedi seçiminde size yardımcı olacak özellikleriyle kediler ve türleri...
En büyük kedi türlerinden olan: Kar leoparı

En büyük kedi türlerinden olan: Kar leoparı

Kar leoparları, kedigiller familyasının en büyük kedi türlerindendir. Kar parsı olarak da bilinen bu panterler, 27-54 kilogram ağırlığında, ortalama 1.5 metre uzunluğundadır. Kuyruğu ise neredeyse 1 metre uzunluğundadır. Kar Parsı Vakfı'na göre doğada 3500 ile 7000 arasında kar parsı kalmıştır. National Geographic'e göre ise bu sayı 6000'dir. Bu sayıların farklı olmasının sebebi kar parslarının insanların ulaşması zor dağlık bölgelerde yaşaması ve nadir görülmesidir.
Tüysüz 5 kedi cinsi: Tüysüz kedilerin özellikleri neler? Bakımı ve beslenmesi nasıl yapılır?

Tüysüz 5 kedi cinsi: Tüysüz kedilerin özellikleri neler? Bakımı ve beslenmesi nasıl yapılır?

İlk duyulduğunda kulağa tuhaf gelebilir ancak tüysüz kedi cinsleri de var. Laboratuvar ortamında üretilen tüysüz kediler, ilginç görünümleriyle hala popülerliklerini koruyor. Onları eşsiz yapan görünüşleri sayesinde tüysüz kedilerin fiyatları binlerce lirayı bulabiliyor. Tüysüz kediler arasında en bilinenin firavun kedisi olarak da adlandırılan Sfenks kedisi. Sfenks kedisinin haricinde 4 ayrı tüysüz kedi cinsi daha var. Bunlar; bambino, donskoy, peterbald ve Ukraynalı Levkoy. Tüysüz kedi cinsleri, tüysüz kedilerin bakımı, beslenmesi ve tüysüz kediler hakkında kısa bilgiler haberimizde.
Dünyanın en pahalı 9 kedi türü

Dünyanın en pahalı 9 kedi türü

Kediler inanılmaz hayvanlar. Dünyanın en önde gelen kedi derneklerinden biri olan CFA (Cat Fanciers Association) verilerine göre resmi olarak tanınmış olan kedi cinsleri sayısı 42. Ancak bu haberde, dünyanın en pahalı kedi ırklarını konu alıyoruz. Öyle ki bazıları servet değerinde. İşe dünyanın en pahalı 9 kedi türü.