kısır döngü

kısır döngü Haberleri

kısır döngü haberleri sayfasında kısır döngü haberlerini bulabilir tüm kısır döngü haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. kısır döngü haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 8 haber bulunmaktadır.

Bakan Koca'dan 'kısır döngü' uyarısı!

Bakan Koca'dan 'kısır döngü' uyarısı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Salgını bitirmek için tedbirlere uyun, aşınızı olun. Ya tedbir ve aşı, ya kısır döngü' dedi.
Doğru partner seçimi nasıl olmalı?

Doğru partner seçimi nasıl olmalı?

Bazı kadınlar hep huy olarak birbirine benzeyen kişilere aşık olup günün sonunda üzülür. Bu durumu kaderleriymiş gibi kabullenirler. Oysa bu kabulleniş başlı başına yanlış bir harekettir. Kendinize ve aşık olduğunuz kişiye uzaktan bakın ve bu kısır döngüyü kırın.
Tüketim bağımlılığı madde bağımlılığına benziyor

Tüketim bağımlılığı madde bağımlılığına benziyor

Toplumun hemen her kesiminde ortaya çıkabilen tüketim bağımlılığını uzmanlar, dürtüsel bozukluklardan biri olarak tanımlıyor. Tüketim bağımlılığının madde bağımlılığına benzediğine dikkat çeken Psikiyatrist Alper Evrensel burada kişinin eşyaya aşerdiğini söylüyor. Kişinin elde ettiği nesne kısa sürede cazibesini yitiriyor sonrasında yenisiyle değiştirilmesini arzu ediyor. Bu kısır döngüye dönüşüyor.
Geçmeyen ağrı depresyona neden oluyor

Geçmeyen ağrı depresyona neden oluyor

Uzun süreli kronik ağrılar, hem yaşlı hem de genç hastaları kısır döngü içinde depresyona sokabilir. Hem depresyon ağrıya hem de ağrı depresyona yol açabilir. Bu nedenle herhangi bir yerinizde 2 aydan uzun süren kronik ağrı varsa depresyon kısır döngüsü içine girmemek için bir ağrı uzmanı tarafından değerlendirilmeniz önem taşıyor. Algoloji Uzmanı Prof.Dr. Kader Keskinbora açıkladı
Bugün 8 Mart, Dünya Kadınlar Günü…

Bugün 8 Mart, Dünya Kadınlar Günü…

“Kadın varsa imkansız yoktur” diyor Tuluhan Tekelioğlu “Yapabilirsin” kitabında…Kadınların tüm imkansızlıklara, eşitsizliklere, önyargılara, ayrımcılığa rağmen nasıl yoktan var edebildiğini, öncülük edip fark yarattığını başarılı olmuş kadınların hikayeleri ile anlatıyor. “Kısır döngüleri kıracak en büyük güç kadındır. Bir adım atınca değişim başlar, cesaret bulaşıcıdır. Benden sana, senden ona kelebek etkisiyle bulaşır” diyor.
‘Kuşatma’yı kırabilmek...

‘Kuşatma’yı kırabilmek...

Kısır döngüye dönüşüyor
Balıkçılar dertli: Hamsi olmadan kâr yok!

Balıkçılar dertli: Hamsi olmadan kâr yok!

Doğu Karadeniz Su Ürünleri Başkanı Ahmet Mutlu, balıkçıların hamsi avı olmadan kâr yapamadığını belirterek hamside 9-10 yılda bir kısır döngü yaşandığını söyledi
Şüphe, güvensizlik ve kaybetme korkusu

Şüphe, güvensizlik ve kaybetme korkusu

İlişkilerin en büyük 3 düşmanı, şüphe, güvensizlik ve kaybetme korkusudur. Hepsi birbirini tetikler. Güvensizlik yaşamaya başladığınız an, kaybetme korkusu duymaya başlarsınız. Bunu duymaya başladığınızda da şüphe devreye girer. Sonra bir bakarsınız ki, kısır döngü içindesiniz. Çünkü kaybetmemek adına yaptığınız her şey, sizi bitişe doğru bir adım daha yaklaştırır. İşte bu olumsuz duygulardan kurtulmanın yolları...