neredekal

neredekal Haberleri

neredekal haberleri sayfasında neredekal haberlerini bulabilir tüm neredekal haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. neredekal haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 39 haber bulunmaktadır.

İstanbul’un tarihi 8 semti

İstanbul’un tarihi 8 semti

Yaşanmışlıklarını sokaklarına adım adım işleyen kadim şehir İstanbul, dünyada eşi benzeri olmayan coğrafik bir konuma sahip. Peki, yüzyıllardır sayısız kültüre kucak açmış bu güzel şehrin tarihi semtlerini ne kadar biliyorsunuz? Bu hafta, Neredekal.com editörleri #öncetürkiyeyikeşfet diyerek şehir hayatının kargaşasından İstanbulluların bile durup şöyle bir keyfini çıkaramadığı yerlerin ufak bir derlemesini yaptı. İşte İstanbul’un 8 tarihi semti...
Türkiye’nin kültürel miraslarından 7 antik kent

Türkiye’nin kültürel miraslarından 7 antik kent

Oldukça verimli topraklar üzerine kurulmuş olan ülkemiz, yüzyıllar boyu pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış. Hepimizin bildiği üzere de bu dönemlerden kalan kültürel mirasların büyük bir çoğunluğu günümüze kadar ulaşmış ve keşfedilmeyi bekliyor. #öncetürkiyeyikeşfet diyerek yola çıkan Neredekal.com editörleri ise işte bu kültürel miraslar içerisinde yer alan 7 antik kenti sizler için derledi. Hazır olduğunuzda başlayalım, ne de olsa keşfetmenin zamanı yok!
Gezginler için seyahat tutkusunu taze tutacak ev aktiviteleri

Gezginler için seyahat tutkusunu taze tutacak ev aktiviteleri

Sağlığımız için herkesin evde kalması gereken bu günlerde, keşfetme aşkıyla yanıp tutuşan gezginler açısından seyahat tutkusunu taze tutmak pek bir önemli. Gerçi beklemekle eskiyecek bir tutku da değil bu ama işte. #öncetürkiyeyikeşfet diyerek seyahat tutkularını herkese aşılamayı hedef edinmiş Neredekal.com editörleri ise bu hafta, gezginlere ilaç gibi gelecek 7 ev aktivitesi önerisiyle geldi. Hazırsanız başlıyor!
Yeni trend: Glamping nedir? Türkiye’den 5 örnek

Yeni trend: Glamping nedir? Türkiye’den 5 örnek

Baharın habercisi mart ayına girmiş olmakla beraber 'Bu sene tatilde ne yapacağız?' sorusu akılları kurcalar hale geldi. Pek çok kişi geçtiğimiz yaz bu soruya izole yerlerde kamp tatili ile cevap vermiş olsa da bazıları için konforunu bırakıp kamp yapmak oldukça zorlayıcı bir durum. İşte tam da burada hem doğayla iç içe olayım hem de yumuşacık yatağımdan taviz vermeyeyim diyenler için yükselen bir tatil anlayışı, 'glamping' devreye giriyor. #öncetürkiyeyikeşfet diyerek keşfin sonsuzluğuna sizleri davet eden Neredekal.com editörleri ise glamping hakkında merak edilenleri ve Türkiye’den örneklerini sizler için derledi.
8 adımda kış tatili planlama rehberi

8 adımda kış tatili planlama rehberi

Havanın iyiden iyiye soğuduğu, Ege Bölgelerinde bile karla karşılaştığımız şu günlerde bütün stresinizi atacağınız bir kış tatili hiç de fena olmaz. Ancak tatil düşüncesi her ne kadar heyecan verici olsa da iş planlama kısmına geldiğinde elimiz ayağımız birbirine dolaşabiliyor. #öncetürkiyeyikeşfet diyerek seyahat aşkını paylaşmayı amaç edinen Neredekal.com editörleri ise bu karışıklığa bir çözüm olsun diye adım adım 'Bir kış tatili nasıl planlanır, valizimizde neler olmalı?' gibi soruları sizler için cevapladı.
Pandemi sonrasında Türkiye'de keşfedebileceğiniz 10 yer

Pandemi sonrasında Türkiye'de keşfedebileceğiniz 10 yer

Uzun bir süredir evlerde olduğumuz şu dönemlerde tek istediğimiz pandeminin bitmesi ve yavaş yavaş da olsa eski hayat düzenimize geri dönmek. Bu zor günleri atlatmak her ne kadar zor olsa da yenilenmemize ve bol bol oksijene doymamıza yardımcı olacak pek çok yer var ülkemizde. #öncetürkiyeyikeşfet mottosuyla seyahatlerinizde size samimi bir rehber olan Neredekal.com editörleri ise korona sonrası yeniden doğmuş gibi hissedebileceğiniz 10 destinasyonu sizler için listeledi.
Sömestir planlarınıza mutlaka dahil etmeniz gereken 7 yer

Sömestir planlarınıza mutlaka dahil etmeniz gereken 7 yer

Özellikle öğrenciler, öğretmenler ve genel olarak çocuklu ailelerin tatil planlarında önemli bir yeri olan sömestr dönemi kapıda malum. Bu sene ara dönem tatilinin de eklenmesiyle 21 güne uzayan sömestirde planlanan güzel bir kış tatili hem sizin yoğun şehir hayatınızın hem de çocuklarınızın eğitim döneminin yorgunluğunu bir nebze olsun rahatlatmak için kaçırılmayacak bir fırsat. #öncetürkiyeyikeşfet diyerek ülkemizin güzelliklerini ön plana çıkaran Neredekal.com editörleri ise sizler için bu dönemde değerlendirebileceğiniz yerlerin bir listesini oluşturdu.
Pandemi sonrası kıyısında huzur bulabileceğiniz 8 sahil kasabası

Pandemi sonrası kıyısında huzur bulabileceğiniz 8 sahil kasabası

2020 yılı tüm dünya üzerinde, etkisinden kolay kolay kurtulamayacağımız, özgürlüğün ve insan hayatının önemini bir kez daha sorgulayacağımız bir yıl olarak geldi ve neyse ki sonunda bitiyor. Evlere tıkıp kaldığımız ve hayatın keşmekeşinden uzaklaşamadığımız bir pandemi süreci içerisinde bizi ayakta tutan şeylerden birisi de salgın sonrasında gideceğimiz yerlerin hayalini kurmak oldu. Neredekal.com editörleri ise #öncetürkiyeyikeşfet hashtag'inden yola çıkıp, hayallerinizi süsleyen huzur dolu sahil kasabalarını sizler için derledi.
Covid-19 günlerinde güvenli seyahat için 7 ipucu

Covid-19 günlerinde güvenli seyahat için 7 ipucu

2020 yılının neredeyse tamamında bütün dünyayı etkisi altına alan bir virüsle uğraştık durduk. Belki de ileride 'Neler yaşadık ya?' diye şaşkınlıkla hatırlayacağımız bu yıl, hayatımıza yeni yeni alışkanlıklar da dahil etmedi değil. Peki, baştan aşağı değişen yeni toplum düzeninde güvenli bir seyahat gerçekleştirmek için neler yapmalıyız? #öncetürkiyeyikeşfet diyerek seyahat tutkusunu sizlerle paylaşan Neredekal.com editörleri bu merakınıza cevap olacak nitelikte güvenli bir seyahat için işinize yarayacak ipuçlarıyla geldi.
Avrupa'nın 5 yılbaşı pazarını online olarak gezebileceğiniz siteler

Avrupa'nın 5 yılbaşı pazarını online olarak gezebileceğiniz siteler

2020 yılında hiç beklemediğimiz şekilde değişen tatil ve eğlence anlayışımıza katılan şeylerden birisi de internet üzerinden yapılan sanal turlar oldu. Dünya genelinde seyahatler büyük ölçüde yeniden kısılanmış olduğundan, Avrupa’nın en büyük yılbaşı pazarlarını ve yılın bu zamanlarında ilgi çekici yerlerini ziyaret etmek için yapılan planlar da maalesef ki bir sonraki yıla ertelendi. Hal böyle olunca yeni yıl atmosferini evimize taşımak için bazı sanal turları, #öncetürkiyeyikeşfet sloganıyla keşfedilmedik yer bırakmayan Neredekal.com editörleri sizler için araştırdı. Size ise battaniyenin altında sıcak çikolata eşliğinde dinlenirken bir tık ile dünyanın en görkemli görsel şölenlerini evinize taşımak kalıyor.
Türkiye’de evleriyle meşhur 7 otantik yer

Türkiye’de evleriyle meşhur 7 otantik yer

Yıllar boyunca birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ülkemizde farklı mimari yapılara rastlamak oldukça mümkün. Bu mimari yapılar içinde bize o zamanların kültürünü ve otantik atmosferini en iyi yansıtanlar ise hiç şüphesiz evler. Gerek tarihi gerek coğrafi nedenlerden esinlenerek yapılmış evleriyle ünlü 7 otantik yeri sıralayan Neredekal.com editörleri, #öncetürkiyeyikeşfet diyerek sizleri keşfedilmedik yer kalmayana kadar yollarda olmaya davet ediyor!
Yeni yıla

Yeni yıla "Merhaba" diyebileceğiniz 7 rota

2020 yılının nasıl geçtiği malum hepimiz tarafından biliniyor. Pandemiydi, yasaklardı derken bu koca yılı da arkamızda bırakıyoruz yakında. Neredekal.com editörleri ise #öncetürkiyeyikeşfet diyerek yeni yerler görme aşkıyla yanıp tutuşanlar için termal tatilden yöresel lezzetleri tatmaya kadar birçok farklı seçeneğe sahip, kalabalıktan uzakta yeni yıla merhaba diyebileceğiniz alternatif rotalar ile geldi bu sefer size. İşte bu yılı geride bırakırken keyiflenebileceğiniz Türkiye’den 7 farklı destinasyon.
Aralık ayında keşfetmeye doyamayacağınız 8 rota

Aralık ayında keşfetmeye doyamayacağınız 8 rota

Kasım ayının son haftasına girmemizle beraber havalar iyiden iyiye soğumaya başladı. Bu havalar bazılarımızda dur durak bilmeden keşfetme isteği uyandırırken bazılarımızda ise eve kapanıp battaniye ve kahve eşliğinde keyif yapma arzusunu doğurabiliyor. Eğer siz de yağmur, kar, çamur demeden gezme taraftarıysanız Neredekal.com editörlerinin #öncetürkiyeyikeşfet diyerek hazırladığı aralık ayı rotaları tam size göre.
Bolu’da keşfedilmesi gereken ilk 10 yer

Bolu’da keşfedilmesi gereken ilk 10 yer

Her mevsim ziyaretçilerine büyüleyici manzaralar sunan Bolu, Batı Karadeniz’de keşfetmeniz gereken şehirlerden bir tanesi. Doğanın kucağında sevdiklerinizle unutulmaz anılar yaratabileceğiniz bu güzide kentte keşfetmeniz gereken pek çok doğal güzellik bulunuyor. Bu doğal güzelliklerin yanı sıra tarihiyle de önemli bir yere sahip Bolu. #öncetürkiyeyikeşfet diyerek sizleri Bolu’nun güzelliklerine şahit olmaya davet eden Neredekal.com Keşif Rehberi editörleri Bolu gezinizde keşfetmeniz gereken ilk 10 yeri sıraladı.
Sonbaharda yürüyüş yapabileceğiniz 7 keyifli rota

Sonbaharda yürüyüş yapabileceğiniz 7 keyifli rota

Yaprakların yavaş yavaş sarıya döndüğü, yürüyüş yollarını süslediği zamanlara, sonbahara geldik de geçiyoruz bile. Doğanın belki de en sakin haline şahit olabileceğiniz bu zamanları onunla bir olmanın verdiği keyifle geçirmeye ne dersiniz peki? Eğer cevabınız "Evet" ise, sizler gibi birer doğa aşığı olan Neredekal.com Keşif Rehberi editörleri #öncetürkiyeyikeşfet diyerek sonbaharda keyifle yürüyeceğiniz 7 doğal rotayı listeledi.
Kapadokya'da mutlaka yapılması gereken 8 şey

Kapadokya'da mutlaka yapılması gereken 8 şey

Benzersiz coğrafyası ile her mevsim binlerce turiste ev sahipliği yapan Kapadokya’da yapabileceğiniz pek çok aktivite var. Her bakımdan dolu dolu bir tatil deneyimi yaşayacağınız bölgede başka yerde belki de hiç imkanınızın olmayacağı bir hayli etkinliğe katılma şansına sahipsiniz. Neredekal.com Keşif Rehberi editörleri ise #öncetürkiyeyikeşfet diyerek sizlere balon turlarından yeraltı şehirlerine kadar uzanan bir liste hazırladı.
İç Anadolu'ya gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken 10 lezzet

İç Anadolu'ya gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken 10 lezzet

Ülkece güzel yemeğe olan düşkünlüğümüz bilenen bir şey zira dünya çapında da Türk mutfağı olarak adımızdan sıkça söz ettiriyoruz. Değişik bölgelere özgü geleneksel tarifler ile de büyük bir çeşitliliğe sahip Türk mutfağı. Hal böyle olunca her damak tadına hitap eden lezzetleri bulmak mümkün. Neredekal.com Keşif Rehberi ise #öncetürkiyeyikeşfet diyerek bu hafta sizler için ağızlarınızı sulandıracak bir liste hazırladı. İşte İç Anadolu mutfağında mutlaka denemeniz gereken birbirinden güzel 10 lezzet.
Türkiye’nin en güzel 10 milli parkı

Türkiye’nin en güzel 10 milli parkı

Bilindiği üzere ülkemiz coğrafik konumu nedeniyle farklı iklim kuşakları üzerinde yer alıyor ve bu da birçok doğal güzelliği beraberinde getiriyor. Doğa ananın bizlere cömertçe sunduğu bu alanlar ise pek çok şeye karşı milli park adı altında korumaya alınmış durumda. Adeta cennetten bir köşe olan ülkemizde görülmedik yer kalmasın diye #öncetürkiyeyikeşfet sloganıyla yola çıkan Neredekal.com Keşif Rehberi editörleri ise bu hafta sizler için Türkiye’nin en güzel 10 milli parkını listeledi.
Ekim ayında keşfetmeye doyamayacağınız yerler

Ekim ayında keşfetmeye doyamayacağınız yerler

Serinleyen havalar, sararan yapraklar, dışarıda çiseleyen yağmur… Sonbaharın gelişinin habercisi ekim ayı, eylül gibi öyle yumuşak bir geçiş değil; tam aksine sonbahar tam da şimdi geldi diyebileceğiniz bir zaman. Bu yeni mevsimin gelişiyle birlikte oldukça romantik bir atmosfere bürünen doğa, özellikle bazı bölgelerde görenleri kendine hayran bırakıyor. #öncetürkyeyikeşfet diyerek ekim ayında evlerinize kapanmak yerine şahit olmanız gereken güzellikleri sıralayan Neredekal.com Keşif Rehberi editörleri, keşfetmeye doyamayacağınız 8 Ekim rotasını sizler için yazdı.
Mutlaka sonbaharda keşfedilmesi gereken 7 yer

Mutlaka sonbaharda keşfedilmesi gereken 7 yer

Bize bütün cömertliği ve hoşgörüsü ile bir hayat sunan doğanın yenilenme ritüelidir sonbahar. Yaz sıcaklarının ve kalabalığın verdiği stresten arınmak bir ağacın yapraklarını döküp yeniliğe kucak açması gibi bizce. #öncetürkiyeyikeşfet sloganıyla yola çıkan Neredekal.com Keşif Rehberi editörleri, yaz kış demeden keşfetme arzusuyla dolup taşan gezginler için birbirinden güzel manzaralara sahip sonbahar rotalarını yazdı. Keyifli okumalar!