Ödem

Ödem Haberleri

Son dakika ödem haberleri ile ilgili Posta.com.tr'ye eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ödem gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ödem haber sayfamızda...
Yedikçe zayıflatan 4 muhteşem meyve

Yedikçe zayıflatan 4 muhteşem meyve

15.08.2022
Kilo vermeye çalışırken meyvelerin gücünden faydalanabilirsiniz. Kilo vermek için vücudunuza uygun bir diyet programını uygulamanız gerekir. Ayrıca gün içerisinde aldığınız kalorileri harcamak için egzersiz yapmanız da şart. Bunun yanı sıra diyet listenize ekleyeceğiniz bazı meyveler sayesinde sağlıklı zayıflayabilmeniz mümkün. Kilo vermeyi kolaylaştıran bu meyveler sindirim sisteminin de düzenli çalışmasını sağlayarak vücutta biriken ödem ve toksinleri atıyor. Yedikçe zayıflatan bu meyveler sayesinde kusursuz bir fiziğiniz olabilir. Zayıflatan meyveler nelerdir? sorusunun yanıtını Posta.com.tr okurları için derledik.
Şişkinlikten kurtulmak için bunları tüketin

Şişkinlikten kurtulmak için bunları tüketin

13.08.2022
Şişkinlik hissetmek farklı anlamlara gelebilir. Karın şişkinliği genellikle şişkinlik veya mide gazı olarak adlandırılır. Bununla birlikte vücudun su tutması ile oluşan genel bir ödem hali de şişkinlik gibi hissedilir. Bu, çoğu durumda gazın bir nedenidir. Diğer birçok durum da adet dönemleri, kabızlık, bağırsak sorunları vb. gibi şişkinliğe neden olabilir. Çoğu durumda, şişkinlik kişinin diyetinden kaynaklanır. Ne yediğimiz, şişkinliği azaltmak veya azaltmak üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.
Yatmadan önce 1 fincan için! Yağları cayır cayır yakıyor

Yatmadan önce 1 fincan için! Yağları cayır cayır yakıyor

12.08.2022
Fazla kilolarınızdan kurtulmak için birçok yöntem denemiş olabilirsiniz. Ancak uyumadan önce içeceğiniz 1 fincan zencefil çayının kilo verdireceğini hiç düşündünüz mü? Doğal bir besin olan zencefili yatmadan önce çay olarak tükettiğinizde yağların hızlı bir şekilde parçalanmasını sağlayabilirsiniz. Zencefil çayı, metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenizi kolaylaştırıyor. Diyet listenize ekleyeceğiniz zencefil çayı ile istediğiniz kiloya ulaşabilmeniz mümkün. Yatarken bile vücudunuzdaki ödem ve toksinlerden zencefil çayı sayesinde kurtulabilirsiniz.
Limon tuzunun faydaları nelerdir, ne işe yarar? Nasıl üretilir, nerelerde kullanılır?

Limon tuzunun faydaları nelerdir, ne işe yarar? Nasıl üretilir, nerelerde kullanılır?

11.08.2022
Yemek ve salatalarda kullanılan limon tuzunun kaynağı ve faydaları pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Limon tuzu gerçek limon aroması ile üretilmektedir. Limon içerisinde bulunan asidin alınması ve bazı işlemlerden geçirilmesi üzerinde tuz kıvamını alarak katılaşmaktadır. Kimyasal sitrik şekline gelen bu asit sayesinde limon tuzu oluşmaktadır. Bu asidi çözmek için ise sıcak su kullanımı gerekmektedir. Limon tuzunun kullanım alanlarına göre faydaları da değişmektedir. Limon tuzu faydaları nedir, ne işe yarar ve nasıl üretilir sorularını sizler için ayrıntıları ile derledik.
Optik nörit nedir? Hangi hastalıklarla birlikte görülür?

Optik nörit nedir? Hangi hastalıklarla birlikte görülür?

9.08.2022
Optik nöropatiler gözden çıkıp beyine giden optik sinir denen görme sinirinin hastalıklarıdır. Optik nöropatilere neden olan pek çok hastalık vardır.
Göbek yağlarını eriten 5 sağlıklı içecek

Göbek yağlarını eriten 5 sağlıklı içecek

9.08.2022
Göbek bölgesindeki yağları eritmek sandığınız kadar zor değil. Tatilde aldığınız kiloları vermek ve göbek bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak istiyorsanız göbek eriten içecekleri tüketmeye başlayabilirsiniz. Kilo verme sürecinde tükettiğiniz bu doğru içecekler sayesinde yağ yakmanız daha hızlı olur. Metabolizmayı hızlandıran bu içecekler sindirim sistemini de çalıştırarak vücutta biriken ödem ve toksinleri atıyor. Göbek eriten sağlıklı içecekleri tek tek araştırdık.
Su içmek zayıflatır mı? Her gün su içerek incecik olun!

Su içmek zayıflatır mı? Her gün su içerek incecik olun!

7.08.2022
Su içmek zayıflatır mı? sorusu herkes tarafından merak ediliyor. Su, organların sağlıklı çalışmasını sağlar. Vücutta biriken ödem ve toksinleri atar. Sağlık açısından çok önemli olan su, kilo verme süreçlerinde de en büyük yardımcılar arasında yer alır. Su içerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Peki, su içerek nasıl kilo verilir?
Güneş yanığı nasıl geçer? Yanığa sakın bunu sürmeyin!

Güneş yanığı nasıl geçer? Yanığa sakın bunu sürmeyin!

5.08.2022
Güneş yanığı, cildin güneş ışığından gelen ultravioleyeye (UV) çok fazla maruz kaldıktan birkaç saat sonra deride kızarıklık, sıcaklık hissi ve yanma ile kendini gösteren derinin geçici iltihabi bir reaksiyonu. Güneş yanığı nedeniyle deri renginde pembelik veya kızarıklık, deride dokunulduğunda sıcaklık artışı, ağrı veya hassasiyet, ödem, yanık oluşan alanlarda içi su dolu kabarcıklar oluşabiliyor. Güneş yanığına kesinlikle yoğurt sürülmemesi gerekiyor. Biz de yanığa karşı ne yapılması gerektiğini dermatoloji uzmanına sorduk.
Yazın hamileliği rahat geçirmenin 11 yolu

Yazın hamileliği rahat geçirmenin 11 yolu

4.08.2022
Hamilelikte hormonlardaki değişimlere ve kan akımındaki hızlanmaya bağlı olarak vücut iç sıcaklığında doğal bir artış oluşuyor. Bu nedenle yazın hamileler, diğer insanlara göre daha fazla zorluk çekebiliyor. Peki gebeliğiniz yaz aylarında, özellikle kavurucu sıcaklara denk geldiyse, bu sıcaklarla nasıl baş edebilirsiniz? Ödem oluşmasını önlemek için sıvı tüketimini artırmak, 11:00 - 15:00 saatleri arasında dışarı çıkmamak en önemli kurallar ancak yazın hamileliğinizin daha kolay geçmesini sağlayacak başkaı püf noktaları da var. Beslenme düzeninde yapılacak bazı değişimler, kıyafet seçimi gibi konular da hamileliğinizin daha rahat geçmesine yardımcı olabiliyor. İşte yaz hamileleri için 11 püf noktası!
Yüzdükten sonra omuz veya boyun ağrınız iki günden uzun sürüyorsa...

Yüzdükten sonra omuz veya boyun ağrınız iki günden uzun sürüyorsa...

4.08.2022
Yüzmek vücudumuz için en faydalı sporlardan biri. Ancak tatilde yüzdükten sonra omuz ya da boyun ağrınız iki günden fazla sürüyorsa, bunu dikkate almak gerekiyor. Çünkü bu faydalı aktivite sırasında, örneğin kulaç atarken omuz ve boyun eklemine normalden fazla yük biniyor ve yapısal olarak eklemleri daha gevşek olan kişilerde omuz eklemindeki kapsül yapısına yüklenme daha ağrıya sebep olabiliyor. Yüzmeden kaynaklı sık görülen omuz rahatsızlıklarının başında, omuz kaslarında tendinit (ödem) ve omuz ekleminde sıkışma geliyor. Ayrıca yüzerken boynu korumak için bazı noktalara dikkat ederek ağrının önüne geçilmesi mümkün olabiliyor.
Ödemi ve iltihabı sıfırlıyor! Suyunu içmek  yetiyor

Ödemi ve iltihabı sıfırlıyor! Suyunu içmek yetiyor

4.08.2022
Ödem ve iltihap vücutta hem ağrıya hem de şişkinliğe sebep olan iki sorun. Ödem ve iltihap için ilaç kullanmak istemiyorsanız meyan kökünde şifayı bulabilirsiniz. Meyan kökünün faydalarını duyunca her gün bir bardak içmek isteyeceksiniz. Detaylar haberimizde...
Su içmek vücudumuza nasıl etki eder?

Su içmek vücudumuza nasıl etki eder?

2.08.2022
"Sıcak yaz günlerinde su tüketimine dikkat!" başlıklı pek çok haber görüyoruz. Vücudun kaybettiği mineralleri yerine koymak, cilt güzelliğini korumak gibi pek çok sebeple su içmenin önemi büyük. Peki suyun vücudumuzun hangi sistemlerinin çalışmasını iyileştirdiğini biliyor musunuz?
Göbek yağlarını cayır cayır yakıyor!

Göbek yağlarını cayır cayır yakıyor!

30.07.2022
Göbek yağlarını eritmek için diyet listelerine yağ yakmayı hızlandıran içecekleri eklemeniz gerekir. Bu içecekler metabolizmanın çok hızlı çalışmasını sağlayarak bölgesel yağları cayır cayır yakıyor. Sindirim sistemini düzenleyerek vücuttaki ödem ve şişkinlikleri de atıyor. Peki, göbek yağlarını eriten içecekler nelerdir? İşte anında yağları yakan muhteşem içecekler ve faydaları...
Ödem ve şişkinlikten kurtulmak için anahtar ipuçları

Ödem ve şişkinlikten kurtulmak için anahtar ipuçları

25.07.2022
Ödem ve şişliğin temel nedeni, vücutta aşırı sıvı birikmesi olsa da aşırı tuz tüketimi ya da stres gibi bazı faktörler şiş hissetmenize neden olur. İşte ödemden kurtulmanızı sağlayacak anahtar ipuçları...
Her gün 1 fincan içince... Ödem ve toksinleri atıyor

Her gün 1 fincan içince... Ödem ve toksinleri atıyor

24.07.2022
Biberiye çayı, metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenize destek olur. Fazla kilolarınıza veda etmek istiyorsanız diyet listenize her gün 1 fincan biberiye çayı ekleyebilirsiniz. Biberiye çayı diyet yaparken ihtiyacınız olan vitamin ve mineral desteğini size sağlayarak kan dolaşımınızı hızlandırır ve kendinizi enerjik hissetmenize yardımcı olur. Vücutta biriken ödem ve toksinleri kısa sürede atmanızı sağlayarak şişkinliği giderir. Biberiye çayının ayrıca sağlığa da pek çok faydası bulunur. Peki, biberiye çayı zayıflatır mı, faydaları nelerdir?
HÜS nedir? Neden olur, tedavisi var mı? Hemolitik üremik sendrom belirtileri neler?

HÜS nedir? Neden olur, tedavisi var mı? Hemolitik üremik sendrom belirtileri neler?

22.07.2022
HÜS hastalığı Bolu’nun Yuva köyünde gerçekleşen zehirlenme olayının ardından gündeme geldi. Köydeki zehirlenmelerin nedeni tam olarak tespit edilemezken uzmanlar HÜS adı ile bilinen Hemolitik üremik sendromu hastalığına dikkat çekti. Peki, HÜS hastalığı nedir? Neden olur, tedavisi var mı? Hemolitik üremik sendrom belirtileri neler? İşte detaylar…
Bağışıklığı güçlendirmek için ‘güvenli ve kaliteli’ su için

Bağışıklığı güçlendirmek için ‘güvenli ve kaliteli’ su için

21.07.2022
Yeterli miktarda su tüketimi, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde en önemli doğal kaynaklardan biri. Yaz sıcaklarının başlamasıyla özellikle fiziksel aktivitesi yüksek işlerde çalışanlar, sporcular, hamileler, bebekler, çocuklar ve yaşlılar için gün boyu sağlıklı, güvenli ve kaliteli su tüketimi büyük önem taşıyor.
Yağ yakıyor ve ödem atıyor! 7 gün boyunca içince...

Yağ yakıyor ve ödem atıyor! 7 gün boyunca içince...

21.07.2022
Detoks suyu vücuttan ödem ve toksinleri atmak için tüketilir. Düzenli bir diyet programıyla birlikte tüketilen detoks suyu, kilo vermeye yardımcı olur. Detoks suları, vücuttaki yağları kısa sürede parçalayarak bölgesel incelmenizi de sağlar. Detoks suyu tüketerek her zaman istediğiniz bedene sahip olabilirsiniz. Peki, detoks suyu nedir, kilo verdirir mi? Kilo verdiren detoks suları nelerdir?
Salatalık hangi mevsimde ve ayda yetişir? Salatalık ne zaman yenir?

Salatalık hangi mevsimde ve ayda yetişir? Salatalık ne zaman yenir?

19.07.2022
Meyve ve sebzeleri mevsimine uygun bir şekilde tüketmek sağlık açısından oldukça faydalıdır. Özellikle taze besin tüketmek isteyen kişiler aldıkları ürünlerin sezonunu ve mevsimini takip etmelidir. Pek çok kişi organik sebze tüketimi ile daha sağlıklı gıdalar tüketme peşindedir. Bu nedenle mevsimde ve doğal şartlar altında yetişen ürünlere yönelmek pek çok açıdan avantaj sağlamaktadır. Salatalık hangi mevsimde ve ayda yetişir? Ne zaman yenir sorularının yanıtlarını sizler için derledik.
Tatilde çok kilo aldıysanız zayıflamak için uygulaması kolay öneriler

Tatilde çok kilo aldıysanız zayıflamak için uygulaması kolay öneriler

19.07.2022
Bu bayram tatilinde kendinizi aile sofralarında, açık büfelerde tabiri caizse, "kaybettiyseniz" döndüğünüzde tartıda şaşkınlığa uğramış olabilirsiniz. Ancak kısa süre önce alınmış, henüz yerleşmemiş kilolar çabuk verilir. Bu nedenle birkaç kurala dikkat ederek aldığınız geçici kiloları kolayca vermeniz mümkün. İşte tatilde yeme içmeyi abartanlara kilo vermek için uygulaması kolay tavsiyeler...
Kırmızı Mercimeğin Faydaları Nelerdir? Kırmızı Mercimekte Hangi Vitaminler Var, Bağırsakları Çalıştırır Mı?

Kırmızı Mercimeğin Faydaları Nelerdir? Kırmızı Mercimekte Hangi Vitaminler Var, Bağırsakları Çalıştırır Mı?

18.07.2022
Kırmızı mercimek, özellikle de Hindistan bölgesine çok yaygın olarak yetişir. Cilt için son derece faydalı olan bu besin akne oluşumunu ve yaşlanmayı önemli ölçüde engeller. İçinde bulunan lif oranı sayesinde kilo vermeyi kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır ve sindirimi düzenler. Protein ve mineral bakımından çok zengin olan bu besin kemik, diş ve göz sağlığı için çok önemlidir.
Kiraz sapı çayı ne işe yarar, faydaları nelerdir? Kurutulmuş kiraz sapı çayı nasıl yapılır?

Kiraz sapı çayı ne işe yarar, faydaları nelerdir? Kurutulmuş kiraz sapı çayı nasıl yapılır?

18.07.2022
Kiraz sapı çayı pek çok faydası olan bir bitkisel çaydır. Bitkisel çayları kullanarak doğal yollardan tedavi olanların sayısı bir hayli fazladır. Bundan dolayı bitkisel çaylar ülkemizde tercih edilmektedir. Kiraz sapı çayı da insan sağlığı açısından çok faydalı olan ve bol mineral vitamin barındıran bir bitkisel çaydır. Kiraz sapı çayı hem erişkinlere hem de çocuklara verilmesi gereken bitkisel çaylardandır. Kiraz sapı çayı içerisinde yoğun miktarda A, B ve C vitaminleri yer almaktadır. Yazın kiraz yemeyi herkes sever ama bu meyvenin en değerli kısmı her zaman çöpe atılır: sapları! Kirazın en faydalı kısmı gibi görünüyorlar. İşte kiraz sapı çayının nasıl yapılacağı ve faydaları....
Hamilelikte üşüme neden olur? Gebelikte üşüme ne zaman başlar, sebepleri nelerdir?

Hamilelikte üşüme neden olur? Gebelikte üşüme ne zaman başlar, sebepleri nelerdir?

18.07.2022
Hamilelik bir canlıyı dünyaya getirmek sebebiyle en önemli süreçlerden biridir. Üstelik de bu süreç özellikle anne adayı için önemlidir. Dünyaya gelecek bebeği için gebelikte bazı durumları kafaya takabilir ve normalden daha fazla endişe durumu yaratabilir. Hamilelikte üşümenin normalden fazla olması da bu durumlardan biridir. Birçok anne adayı için gebelikte üşüme nedenleri merak edilmekte ve araştırılmaktadır.
Metabolizmayı canavar gibi çalıştırıyor! Sindirim sorununu ortadan kaldırıyor

Metabolizmayı canavar gibi çalıştırıyor! Sindirim sorununu ortadan kaldırıyor

17.07.2022
Fazla kilolarınıza veda etmek istiyorsanız metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlamanız gerekir. Diyet listenize metabolizmayı harekete geçiren yiyecekleri ekleyerek kısa sürede yağ yakımını gerçekleştirebilir ve ince bir bedene sahip olabilirsiniz. Ayrıca sindirim sisteminin de düzenli çalışmasını sağlayarak kabızlık problemini ortadan kaldıran bu besinler vücutta biriken ödem ve şişkinliğin atılmasına da yardımcı oluyor. Peki, metabolizmayı hızlandıran ve sindirimi düzenleyen yiyecekler nelerdir?
Detoks yapmanın altın kuralları... Bunları asla tüketmeyin!

Detoks yapmanın altın kuralları... Bunları asla tüketmeyin!

17.07.2022
Kilo vermek ve vücutta biriken ödem ve toksinleri daha kısa sürede atmak için herkes detoks yöntemlerini araştırıyor. Özellikle yaz aylarında zayıflamak isteyenler taze meyve ve sebzelerden hazırlanan detoks sularını daha sık tüketiyor. Ancak zayıflamak için detoks yaparken bazı kurallara dikkat etmeniz gerekiyor. Detoks yaparken zayıflayabilmek için bazı yiyecekler ve içeceklerin tüketiminin sınırlanması gerekiyor. İşte detoks yapmanın altın kuralları...