oyun terapisi

oyun terapisi Haberleri

oyun terapisi haberleri sayfasında oyun terapisi haberlerini bulabilir tüm oyun terapisi haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. oyun terapisi haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 7 haber bulunmaktadır.

Oyun terapisi ne işe yarar?

Oyun terapisi ne işe yarar?

Oyun terapisi çocuğun yaşadığı birçok problem için çözüm sunabilir. Peki, oyun terapisi hangi durumlarda uygulanabilir? Klinik Psikoloji Bilim Uzmanı Ilkgün Demir konu hakkında önemli bilgiler verdi.
Çocuklara oyun terapisi

Çocuklara oyun terapisi

"Oyun görünüşte akla uymaz ama çocuk oyunla akıllanır” demiş Mevlânâ Celalettin Rumi. 13. yüzyılda yaşamış bir mutasavvıfın bugünkü psikoloji biliminin de aktif uyguladığı oyunun çocuk gelişimindeki önemine değinmesi ne kadar hoş, değil mi? Klinik Psikoloji Bilim Uzmanı İlkgün Demir konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Oyun terapisinin çocuklara faydaları nelerdir?

Oyun terapisinin çocuklara faydaları nelerdir?

Klinik Psikolog Nilay Gürtaş, 2-12 yaş arası çocuklarda uygulanan ve problem çözme becerisini geliştiren, empati kurmayı ve dürtüleri kontrol etmeyi öğreten oyun terapisi ile mümkün olduğunu söyledi. Peki oyun terapisi nedir? Çocuklara ne gibi fayda sağlar?
Oyun terapisi çocukları depresyondan koruyor

Oyun terapisi çocukları depresyondan koruyor

Psikolog Pelin Hazer, oyun terapisinin çocukları depresyondan koruduğunu belirterek "Çocuklar olayları anlamlandırmak, yorumlamak ve karşılaştıkları yeni durumlara dair deneyimleri yetişkinlere kıyasla bir süreçten geçeceği için, büyüme aşamasında kendilerini anlatmak için doğal bir yöntem olan oyunu tercih ederler" dedi
Çocuklar oyun terapisiyle normalleşecek

Çocuklar oyun terapisiyle normalleşecek

Yeni normalleşme süreci ile birlikte hayat, kademeli bir şekilde normale dönüyor. Tüm tedbirler eşliğinde corona virüs sürecinden normal hayata geçerken, karantina döneminin ve bundan sonraki sosyal hayatın çocukların psikolojisinde yarattığı yıpratıcı etkiler nasıl tamir edilecek? Özel Eğitim Öğretmeni, Floortime Terapisti ve Psikoterapist Mine Ağır, çocukların oyun terapisi ile nasıl normalleşebilecekleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Oyun terapisi nedir? Oyun terapisi çocuğa ne kazandırır?

Oyun terapisi nedir? Oyun terapisi çocuğa ne kazandırır?

Çocuğun problemlerini gözlemlemek ve bunlarla ilgili bilgi edinmek için oyun sıklıkla kullanılan yöntemlerden biridir. Oyun, Çocuğun duygularının keşfedilmesinde ve çözülmemiş travmayla başa çıkmasına yardımcı olabilir. Oyun yoluyla çocuklar yeni başa çıkma mekanizmalarını ve uygunsuz davranışlarını nasıl yönlendirileceğini öğrenebilirler. Peki, oyun terapisi nedir? Oyun terapisi çocuğa ne kazandırır? Uzman Pedagog Zeynep Şimşek oyun terapisinin faydaları ve oyun terapisi hakkında merak edilenleri sorduk.
Çocuklarda depresyona yol açan 5 neden

Çocuklarda depresyona yol açan 5 neden

Çocuklukta yaşanan depresyon, genellikle isteksizlik haliyle kendini gösteriyor. Bu isteksizlik uyku ve iştahın bozulmasına yol açıyor, zamanla dikkatini toplamakta zorlanan çocuk, ruhsal bir çöküntü içerisine giriyor. Peki, Çocukluk depresyonu nasıl anlaşılır? Oyun terapisi nedir? İşte Çocukluk depresyonu ve oyun terapisi hakkında bilmeniz gerekenler…