pankreas kanseri nedenleri

pankreas kanseri nedenleri Haberleri

pankreas kanseri nedenleri haberleri sayfasında pankreas kanseri nedenleri haberlerini bulabilir tüm pankreas kanseri nedenleri haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. pankreas kanseri nedenleri haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 2 haber bulunmaktadır.

Pankreas kanseri riskini artıran 5 etken

Pankreas kanseri riskini artıran 5 etken

Genellikle belirti vermeyerek sinsice ilerleyen pankreas kanseri, ancak ileri evrelerinde sırt ağrısı, karında şişkinlik veya sarılık gibi şikayetlerle kendini belli edebiliyor. Sağlıklı bir yaşam tarzı pankreas kanseri riskini azaltmada önemli rol oynuyor” diyor. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Güralp Onur Ceyhan, Kasım ayı 'Pankreas Kanseri Farkındalık Ayı' kapsamında yaptığı açıklamada, pankreas kanseri riskini artıran; kişiye bağlı, çevresel ve genetik 5 etkeni anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
Pankreas kanserinin çevresel ve genetik 5 nedeni!

Pankreas kanserinin çevresel ve genetik 5 nedeni!

Pankreas kanseri, hastalığa bazı şikayetlerin diğer sindirim sistemi hastalıklarıyla, sırta vuran ağrının ise bel problemleriyle karışabilmesi nedeniyle hızlı yayılıyor ve genelikle ileri evrede tespit edilebiliyor. Dünyada kanser ölümlerinde dördüncü sırada yer alan ve görülme sıklığı giderek artan pankreas kanserine, genetik yatkınlığın yanı sıra günlük yaşantımızdaki bazı yanlışlar da zemin hazırlayabiliyor. İşte pankreas kanserinin çevresel ve genetik 5 nedeni!