penguenler nerede yaşar

penguenler nerede yaşar Haberleri

penguenler nerede yaşar haberleri sayfasında penguenler nerede yaşar haberlerini bulabilir tüm penguenler nerede yaşar haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. penguenler nerede yaşar haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 2 haber bulunmaktadır.

Bilim insanlarının botuna çıkarak yiyecek arayan penguen

Bilim insanlarının botuna çıkarak yiyecek arayan penguen

Antarktika, Güney Yarımküre'nin en güneyinde bulunan kıtadır. Afrika ve Okyanusya'nın güneyinde olan ve içinde ülke bulunmayan tek kıta. Dünyanın en kurak yeridir, kıtanın bazı yerlerine 2 milyon sene yağmur yağmamıştır. Bilim insanları ve araştırmacılar hariç kimsenin yaşamadığı bu kıtada, araştırma ekibinin botuna izinsiz çıkarak yiyecek arayan penguen görüntüsü sosyal medyada günün en çok izlenenleri arasında yerini almayı başardı...
Penguenlerin tuhaf tuvalet alışkanlıkları

Penguenlerin tuhaf tuvalet alışkanlıkları

Penguenler, birbirinden farklı birçok ilginç ve komik davranışlara sahiptirler. Bunlardan en ilginci hiç şüphesiz, birbirlerinin üzerine dışkılarını yapmalarıdır. Aslında bu davranışı kasten gerçekleştirmezler. Penguenlerin dışkıları, insanların dışkılarına göre neredeyse 4 kat daha fazla basınçla vücuttan atılırlar. Bu yüzden bir penguenin dışkısı, başka bir penguene isabet etmesi oldukça sık karşılaşılabilen bir durumdur.