probiyotik nedir

probiyotik nedir Haberleri

probiyotik nedir haberleri sayfasında probiyotik nedir haberlerini bulabilir tüm probiyotik nedir haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. probiyotik nedir haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 4 haber bulunmaktadır.

Sağlıklı probiyotikler nelerdir?

Sağlıklı probiyotikler nelerdir?

Vücudunuzun en çok ihtiyaç duyduğu sağlıklı probiyotikleri takviyeyle almak yerine doğal gıdalardan alabilirsiniz. Peki, probiyotik nedir? Sağlıklı probiyotikler nelerdir? Hangi besinlerde en çok probiyotik bulunur?
Probiyotikler hakkında herkesin bilmesi gerekenler

Probiyotikler hakkında herkesin bilmesi gerekenler

Probiyotikler, vücudunuzda doğal olarak yaşayan yararlı bakterilerdir. Vücudunuzda sürekli olarak hem iyi hem de kötü bakteriler bulunur. Bir enfeksiyon kaptığınızda, sisteminizin dengesini bozan daha fazla kötü bakteri olur. İyi bakteriler, ekstra kötü bakterileri ortadan kaldırmaya yardımcı olarak dengeyi geri kazandırır. Probiyotikten zengin bir beslenme ise, vücudunuza iyi bakteri eklemenin bir yoludur. İşte probiyotikler ve kullanımları hakkında merak ettiğiniz her şey... / ÖZEL HABER
Uzmanlar uyarıyor: Sosyal medyadan probiyotik tavsiyesi almayın

Uzmanlar uyarıyor: Sosyal medyadan probiyotik tavsiyesi almayın

Probiyotik kapsüllerin ilaç benzeri ürünler olduğunu söyleyen Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Metin Başaranoğlu, bu tür ürün tavsiyelerinin sosyal medyadan değil, konunun uzmanı hekimlerden alınması gerektiğini vurguladı. Prebiyotik ve probiyotik arasındaki farklar neler? Hangi yiyecek ve içecekte bulunur? İşte detaylar.
Probiyotik nasıl kullanılır? Yanlış kullanım hasta ediyor

Probiyotik nasıl kullanılır? Yanlış kullanım hasta ediyor

Sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olarak bağışıklığı güçlendiren mikoorganizmalara probiyotik deniliyor. Probiyotikler bağırsağın doğal florasının hastalığa neden olan her türlü patojen yani düşman organizmaya karşı bir bariyer oluşturmasına yardımcı oluyor. Ancak birçok çeşidi bulunan ve eczanede satılan probiyotikler her sindirim problemine iyi gelmiyor. Seçilen probiyotiğin şikayete uygunluk, savaşçı mikroorganizmaya sahip ve sayıca yeterli olması, bağırsakta sindirilebilmesi gibi özellikleri bulundurması önemli. Beslenme Danışmanı Dyt. Vildan Çelik, probiyotik seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları anlattı.