ramazan sofrası

ramazan sofrası Haberleri

ramazan sofrası haberleri sayfasında ramazan sofrası haberlerini bulabilir tüm ramazan sofrası haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. ramazan sofrası haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 4 haber bulunmaktadır.

1 haftalık sağlıklı Ramazan menüleri

1 haftalık sağlıklı Ramazan menüleri

Uzman Diyetisyen Gamze Şanlı Ak’tan daha tahammüllü oruç tutmanızı sağlayacak 1 haftalık Ramazan listesi... Hazırlayan: Özgür Gökmen Çelenk- ozgur.celenk@posta.com.tr
Ramazan’da tüketilmesi gereken 5 mucize besin

Ramazan’da tüketilmesi gereken 5 mucize besin

Corona virüs ile mücadele ettiğimiz bu günlerde Ramazan ayı da evde geçeceğe benziyor. Bu yıl kalabalık iftar yemeklerinden, çeşitli buluşmalardan sağlığımız için vazgeçmemiz önemli. Ancak evde de geleneksel Ramazan sofraları hazırlayabilir, sağlıklı bir şekilde oruç tutabiliriz.
Sağlıklı Ramazan sofrası için 10 öneri

Sağlıklı Ramazan sofrası için 10 öneri

Ramazan ayında karbonhidrat ağırlıklı iftar ve sahur sofralarından kaçınılması gerektiği uyarısında bulunan Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş,“Corona virüs pandemisi nedeniyle evdeyiz. Birçok kişi mutfakta vakit geçiriyor, birçoğu da ekmek yapıyor. Bu nedenle karbonhidrat tüketiminde ciddi bir artış oldu. Oruç tutarken de ekmekten uzak durun. Unutmayın sahurda ne kadar çok karbonhidrat tüketirseniz, ertesi gün o kadar çok acıkır ve susarsınız” diyor. Dr. Ümit Aktaş, uzun süre aç kalmanın bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olacağından corona virüse yakalanan hastaların oruç tutmamasını öneriyor.
Her derde deva hurma

Her derde deva hurma

Ramazan sofrasının vazgeçilmezi hurmanın çok sağlıklı olduğu açıklandı