Refik Anadol

Refik Anadol Haberleri

Refik Anadol haberleri sayfasında Refik Anadol haberlerini bulabilir tüm Refik Anadol haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Refik Anadol haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 2 haber bulunmaktadır.

Sanat camiasında günün konusu: Çekemeyen anten taksın

Sanat camiasında günün konusu: Çekemeyen anten taksın

19 Mart’ta ‘Makine Hatıraları: Uzay’ adlı sergi açan Refik Anadol, eserlerine gelen eleştirilere yanıt verdi: Onlara 70 metrelik DNS anteni hediyem olsun.
Leonardo Da Vinci'nin ruhunu onurlandıran bir sanatçı: Refik Anadol

Leonardo Da Vinci'nin ruhunu onurlandıran bir sanatçı: Refik Anadol

Veri bilimi ve güncel sanatı birleştiren alışılmışın dışında işler yapan bir sanatçı Refik Anadol. 2019 yılında, Floransa Bienali’nde ‘Da Vinci Yılı’ ilan edildi ve orada ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ aldı. Bu ödülü aldığında henüz 33 yaşındaydı. Projeleri daha önce sanat tarihinde yapılmamış eserler olduğu için Da Vinci’nin dahiyane yaklaşımına benzetildi. İnanılmaz! NASA’yla projeler yapıyor, Google onun için bütün algoritmalarını kullanımına açıyor… Röportajı okuduktan sonra lütfen tüm eserlerini inceleyin. Kendi dünyanızda yepyeni kapılar açılacak. Dünyaca ünlü sanatçı Refik Anadol’un yeni sergisi ‘Makine Hatıraları: Uzay’ 25 Nisan’a kadar İstanbul Pilevneli Gallery’de görülebilir.