sahte savcı

sahte savcı Haberleri

sahte savcı haberleri sayfasında sahte savcı haberlerini bulabilir tüm sahte savcı haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. sahte savcı haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 3 haber bulunmaktadır.

Sahte savcının doğup büyüdüğü mahallede şaşkınlık yaşanıyor

Sahte savcının doğup büyüdüğü mahallede şaşkınlık yaşanıyor

Denizli'de kendisini Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne bağlı Lahey Uluslararası Adalet Divanı'nda savcı olarak tanıtan Halil Baki Çelen (27) tutuklandı. Çelen'in, doğup büyüdüğü Güney Mahallesi’nde ise şaşkınlık yaşanıyor. Mahallede oturan Recep Dinç, "Mahalleye cübbe giyerek savcı olduğunu söyleyerek gelmişti. Herkes savcı olarak biliyordu. Gerçeğin farklı olduğunu, bulaşıkçılık yaptığını öğrendik" ifadelerini kullandı.
Telefondaki sese inanıp altınları çöpe attı

Telefondaki sese inanıp altınları çöpe attı

Telefonla aradıkları ev hanımına kendilerini savcı olarak tanıtan 2 kişi, kimliğini ele geçiren kişilerin çeşitli suçlara karıştığını ve evine operasyon düzenleneceğini söyledi. Sahte savcı, evde arama yapıldığı sırada değerli eşyalara da el konulacağını söyledi. Telaşa kapılan kadın, savcı zannettiği kişinin sözlerine inanıp yaklaşık 30 bin TL değerindeki ziynet eşyalarını poşete doldurup söylenen adrese gitti. Kadın içinde 30 bin TL değerinde altın ve ziynet eşyasının olduğu poşeti çöpe bırakıp ayrıldı. İki dolandırıcı poşeti aldıkları sırada Güven timleri harekete geçti. A.T. ve M. Y. adlı 2 kişi kıskıvrak yakaladı.
Polisten 'sahte savcı' uyarısı!

Polisten 'sahte savcı' uyarısı!

Kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan ve aradıkları kişilerden para isteyen telefon dolandırıcılarının önüne geçmek isteyen Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşları cep telefonlarına gönderdiği mesajlarla sahte savcılara inanmamaları yönünde uyarıyor