tek böbrek

tek böbrek Haberleri

tek böbrek haberleri sayfasında tek böbrek haberlerini bulabilir tüm tek böbrek haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. tek böbrek haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 3 haber bulunmaktadır.

Tek böbrekle de sağlıklı yaşamak mümkün

Tek böbrekle de sağlıklı yaşamak mümkün

Doğuştan tek böbrekli olanlar, herhangi bir hastalık ya da nedene bağlı olarak bir böbreğini kaybeden kişiler yaşamlarına sağlıklı bir birey olarak devam edebilse de böbrek sağlığını korumak için düzenli kontroller gerekiyor. İç Hastalıkları ve Nefroloji Bölümü’nden Uz. Dr. Gülcan Uslu Karataş, tek böbrekli kişilerin dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
Emeklilik şartlarınız işgücü kaybı oranınıza göre değişir

Emeklilik şartlarınız işgücü kaybı oranınıza göre değişir

Soru: Mitral kapak kalp hastalığım var. Bir de doğuştan tek böbrekliyim. Sol bacağımda toplar damar tıkanıklığı, belimde altı adet disk kayması, ayrıca tansiyon ve beyinde iki kılcal damarda kireçlenme var?
Diyalize girmesine gönlü razı olmadı

Diyalize girmesine gönlü razı olmadı

Tek böbrekle dünyaya gelen oğlunun o böbreği de iflas edince diyalize girmesine gönlü razı olmayan 41 yaşındaki Nurgül Şahan, 3 yaşındaki oğlu Mahmut'a ikinci kez hayat verdi. Nurgül Şahan'dan alınan böbrek, minik Mahmut Polat'a nakledildi